• 49
  tarz olarak benzediği oyunculara basitçe örnek verecek olursak;

  (bkz: jamie vardy) *
  (bkz: vincent aboubakar) *
  (bkz: milan baros) *
  (bkz: burak yılmaz) *

  eğer alabilirsek fatih terim'in yeni milan baros'u olacak ve hatta bence üzerine de çıkacaktır. böyle düşünmemin nedeni elbette ondan daha gençken ve formumunun zirvesindeyken geliyor olması...

  bununla birlikte teknik olarak oyuncunun özelliklerini ve profilini çizmek isterim. öncelikle bu oyuncu için ilk söylenecek şey, o fiziksel özelliklerine ayılıp bayıldığımız vincent aboubakar'dan daha önde olduğudur. abou ismimden daha süratli, daha güçlü ve daha yırtıcı. rakip defansları komik durumlara düşürebilen, aciz bırakan bir isim olmasının tek nedeni hızı ve gücü değil. yaptığı defans arkasına topsuz koşular burak yılmaz'dan bile fazla diyebilirim. bu vasfı ile her kontra atakta rakibe sorun çıkarıyor çünkü durmadan bu her an denediği bir şey. burak örneğini vermemin nedeni, şampiyonlar ligi'nde bu yaptığı koşular sayesinde bizimle epey goller atıp avrupa'da ses getirmesiydi. hatta bu performansı sonrası ilginç biçimde jose mourinho'nun bile takibine girmişti..

  mbwana ally samatta hem türkiye liginde bu tür atletizme sahip canavar oyuncuların çok parlaması nedeniyle patlama yapacağı kesin, hem de şampiyonlar liginde ani kontralarla çıkıp gol ve aksiyonlar yapacağı kesin. ayrıca en önemi eksiklerimizden biri olan deplasman fobimize ilaç olacak isimdir. dinamizmini ve tehlikeli aksiyonlarını dört gözle bekliyoruz.

  kısacası samatta-mitroglou ikilisi tam birbirini tamamlayacak iki forvet gibi duruyor. (daha doğrusu yeterli duruyor)* en azından mitro'ya devre arasına kadar sabredip bekleyelim derim. o ışığı vermezse devre arası bi yedeği -roman yaremchuk misali- alır getiririz. ama dediğim gibi 2 forveti birden değişmek için acele etmemeliyiz diye düşünüyorum..
 • 54
  falcao’ya saçılacak paralarla transferi yatarsa inanılmaz derecede üzüleceğim tanzanyalı. kendisi kesinlikle tam aradığımız forvettir. adam geçer, defans arkasına sarkar, kafa ile atar, şut ile atar, basar... ayrıca kesinlikle bize gelirse büyük miktarlarda bir transfer daha yapar. bu bence ffp kıskacındaki bir kulüp için en önemli şey. akıllanmadık 33-34 yaşında adamlara para dökmekten. mis gibi scout transferleri yapıp potansiyel yetenekler almaya başlarken maalesef yine eskiye dönüyoruz. çok büyük hata.