• 1
  edit: renktaşlarım sağolsun mesaj attılar, şampiyonluk bonusu 3 milyon euro diye, bunu nasıl spk'ye bildirmeden yaptık, buna çok şaşıyorum, ya da giren kazığı bilinçaltım inceltmeye çalışıyor.

  bir deli kuyuya taş attı kırk akıllı çıkaramadı. galatasaray spk'ya bağlı, borsada işlem gören anonim bir şirkettir, bildirdiğinin dışında işlem yaparsan, spk adamın gözünü keser. tff'ye benzemez.

  rakip başkanlarından, teknik direktörlerinden, taraftarından, sinsi mehmet demirkol'undan tut da, bizim taraftara kadar herkes 13 milyon diye tutturmuş gidiyor. hay algınızı seveyim sizin ya, ha on da etmez o ayrı ama kim çıkardı bu onüçü hayret kere hayret.

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/736400

  --- alıntı ---

  profesyonel futbolcu mbaye diagne'nin transferi konusunda oyuncu ve kulübü kasımpaşa sportif faaliyetler a.ş. ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun eski kulübüne 10.000.000 euro tutarında transfer bedeli ödenecektir.

  futbolcunun kendisiyle de 2018-2019 futbol sezonundan başlamak üzere 4.5 sezon için anlaşmaya varılmıştır.

  2018-2019 sezonu için net 1.150.000 eur sabit transfer ücreti

  2019-2020 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2020-2021 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2021-2022 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti

  2022-2023 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti

  kamuoyuna saygıyla duyurulur

  --- alıntı ---
 • 3
  eyvallah 13 milyon euro vermemisiz. fakat o kap aciklamasini gordukce insan cildiracak gibi oluyor. on milyon euro ney arkadas. nasil bir kazik yemisiz biz inanilmaz. kirk yilda bir altyapidan oyuncu cikarip satmisiz ve o satistan gelen bizim icin altin degerinde olan parayla elinle bir cop icin on milyon euro pesin kasimpasa’ya ode, senelik de 2.4 milyon euro’dan bu kabzimala kontrat imzala. toplam maliyeti 20 milyon euro’nun uzerinde. akil alir gibi degil. burada da olmak uzere bir cok insan yapmayin etmeyin demisti zamaninda. bu isin altinda kimin imzasi varsa yaziklar olsun.
 • 4
  --- alıntı ---
  galatasaray başkanı mustafa cengiz, "galatasaray şampiyon olursa kasımpaşa'ya 3 milyon euro bonus ve diagne'nin bir sonraki satışından da %25 (kardan) pay verilecek" haberi hakkında bugün açıklama yaptı.

  kasımpaşa ile diagne'nin transferi için özel bir anlaşma yapıldığını ifade eden cengiz, "diagne ile kasımpaşa ile özel bir sözleşme yaptık, mahramiyet olduğu için bunu açıklayamıyoruz. kişiye sormuşlar, kişi kendinden bilir demiş. ben söylenenleri duydum. istenen istediği algıyı yaratsın, galatasaray asla bir hile yaparak bir şeyler kazanmaz. bizim aklımıza gelmeyen şeyler! şampiyonluk primi var, kasımpaşa bize yatacak. bunları düşünen insanlar kendisine ihanet etsin" dedi.
  --- alıntı ---

  https://www.webaslan.com/...iagne-SXHBQ109719SXQ

  bu konuşmayı ben canlı olarak da dinledim. o yüzden "yok yeaaa öyle ek ödeme filan" demeyelim.
 • 8
  sözde ozandan gelen paranın boşa gitmemesi için yapıldığı açıklanan saçma ve kötü transfer.

  bırak boşa gitsin babacım. 13 milyon yav. o kadar borç harcın içinde.
  yönetim en büyük başarısızlığıdır bence.
  hocaya forvet sözü verildi, becerilemedi son anda diagneye 13 mio verilmek zorunda kalındı. amaç ne sakal gitsin ne bıyıktı ama malesef köse kaldık. allah vere soso muslera gibi oyuncuların yıldızlaşmasıyla şampiyon olduk gereğinde fazla gürültü çıkmadı. diagne nin az da olsa yaptığı katkı da buna eklenebilir tabi.

  en nihayetinde kulübü kara geçirmek için yırtınan yönetimin en büyük çelişkisidir bu para.
 • 9
  işbu hadise yönetimin hatası değil, mecburiyetidir. o dönemde dedikodu olarak ortaya atılan her transfer haberinde taraftar kabus gibi idarecilerin üstüne çöktü. bunu kulüpler menajerler bilmiyor muydu? elbette biliyordu. üçü beş, yediyi on yaptılar.
  abdurrahim ve idareciler fiyat ve inat kırabilmek için son dakikaya kadar uğraştılarsa da, taraftar baskısını iyi kullanan satıcı tarafı pazarlıktan rahatça galip ayrıldı.

  bu transfer başarısızlığının en büyük müsebbibi,o süreçte şımarıklık ve fevrilik eden ekseriyeti 15-25 yaş aralıklı sosyal medya sahibi galatasaray taraftarıdır. hatta ülkede kulüplerin başına gelen felaketlerden de büyük ölçüde bu davranış benzerliklerini taşıyan koyun taraftar profili sorumludur. o hırsız ve çapsız yöneticiler suyun öteki tarafına iki satasinca birden kral oluyor. yaptıkları arsızlık hırsızlık iş bilmezlik yanlarına kar kalıyor.

  allah'tan bizim taraftarda biraz olsun sağduyu hakim, belli bi kalite var da şu yönetimi kaybetmedik. burada hata ettiler falan diyoruz ama yukarıdaki bahsettiğim faktörler de unutulmasın lütfen.
 • 11
  ozan kabak’ın satışından gelen parayı yaz transfer dönemine taşıyabilme umuduyla alınan çok büyük bir riskti. nasıl olsa diagne gol kralı olur ve ya arap ülkelerine ya da çin’e satılır diye düşünüldü sanırım. o devre arasında da tekliflerin olduğu söyleniyordu.

  ama gerek diagne’nin saçmalamaları gerek bizim göndermek istediğimizi açıkça göstermemiz buna engel oldu. tüm dünya biliyordu onu satmak istediğimizi.

  zaten bunun için sezon başında falcao yerine daha genç, satılabilecek birini istiyordum. diagne değerini düşürdü. şu an elimizde satılıp da para edebilecek bir tek luyindama var. ama tek satılabilecek oyuncumuz o olduğu sürece ona da istediğimiz teklifleri almamız mümkün olmayacak. çünkü herkes bilecek ki galatasaray hamle yapmak için onu satmak zorunda.
 • 12
  forvetsizlikten kırıldığımı sezonun devre arasında, bahsi geçen sezon şampiyonluk yolundaki rakibimiz başakşehir futbol kulübünün hiç ihtiyacı yokken hem robinho hem de demba ba'ya sadece biz almayalım diye sonsuz kaynaklarından faydalanıp "çökmesi" sonrası yaşanan hadise.

  robinho iyi kötü oynadı da demba ba 86 dakika oynadı koca 17 maç boyunca. biz demba ba'yı diagne'den çok daha ucuza mal edecekken gidip başakşehir alınca bize diagne kaldı. onu da mevcut durumda takımdan koparmak için o para gerekliydi. yoksa takım ikinci yarıyı da forvetsiz oynamak zorunda kalacaktı...
 • 15
  yönetim kadar taraftar da hatalıdır, forvet olsun çamurdan olsun şeklinde çığlıklar kopuyordu, gelsin karaoğlan ligin içinden geçecek deniyordu. bir türlü öğrenilemedi sisteme uygun transfer yapmak. gide gide ciner' den kazık yemeye gittik ve göstere göstere o kadar büyük para ödedik.
  yönetimin hatası, koca dünyada başka forvet bulamamaktı tabi, orası ayrı.
 • 16
  bir devreden 20 gol atan ve takımını lider yapan adamın 13 milyona alınması garip değil. esas garip olan şey geldiğinden sonraki tavırları. bu transfer bana bir tek şey öğretmiştir: kim olursa olsun sorunlu futbolcu almayacaksın.
  transfer zamanını hatırlayın, bütün yorumcular diagneyi övüyordu ve hakikaten de adam ligi sallamıştı ama herif psikopatmış. iyi bir tecrübe oldu bu.