• 1
  son zamanlarda canımı sıkmaya başlayan varlığı hakkında somut bir kanıt olmayan madde.

  yahu, böyle bir bonus varsa eğer kap’a bildirilirdi. yok ki elimizde herhangi bir belge yok. diyelim ki böyle bir madde var ve kap’a bildirilmedi. geldikleri günden itibaren mali başarıları ve şeffaflığıyla övdüğümüz bu yönetim neden böyle bir hareket yapsın?

  kasımpaşa’nın bizden böyle bir alacağı varsa bu kulüp kasasından değil yönetimin cebinden çıkar.

  galatasaray spor kulübü borsada işlem görüyor ve burası fenerbahçe değil. usulüne uygun olmayan ilk hareketinde tepesine çökerler yönetimin. hele ki bir de kongre yönetimin açığını arıyorken...

  mehmet ayan kim ki koskoca galatasaray spor kulübü çıkıp yalanlayacak? her ağız ishalini yalanlayacak olsak işimiz var. burası türkiye, ağzı olan konuşur. öyle her ağzını açanı ciddiye alacak değiliz.

  neymiş, diagne’nin katma değer vergisini galatasaray ödeyecekmiş. ya bi s...
 • 3
  transferin gerçekleştiği ilk günde bile kulüp üyelerinin yazıştığı email gruplarında 10 milyon + 3 milyon bonus olarak ifade edilen transfer ucretindeki bonustur. tabii ki kap'a 10m dendiği için 10m rakamına inananlar kanıt istemektedirler, sonuna kadar haklıdırlar. buna karşılık ise kulüpten de aksi bir yalanlama gelmemiştir. anlayacağınız bir garip durumdur.

  mehmet ayana gelirsek bu 10m +3m işini belli ki vakti zamanında atlamış. 1 ay kadar önce yukarida söylediğim email gruplarında kıdemli bir üye "diagneye 10m+3m+kdv ile 15m kusur para verildi, satamazsak elimizde patlar" dedi ve aynı gün mehmet ayan 15m diye ortalarda konuşmaya basladi. belli ki emaillerden kendisine sızma yaptıran var. ilk defa olmuyor.

  benim diyeceğim bundan ibarettir. gün olur 10m mu artık 13m mu neyse gercek gün yüzüne çıkar. hayatta 3m parayı hiç bir arada görmedim ama bana 10m olduktan sonra 13m olmuş çok koymuyor açıkçası. bir garip rahatlık hissediyorum, bir esinti geliyor o kadar.
 • 4
  varlığı hakkında somut deliller olmasa da yokluğu hakkında da bir yalanlama yok henüz. aksine mustafa cengiz'in yaptığı "kasımpaşa ile özel bir anlaşma yaptik, mahremiyet var açıklayamıyoruz" açıklaması ise varlığını kuvvetlendiriyor. sadece mehmet ayan değil onlarca muhabir aynı haberi transferin gerçekleştiği dönem yapmıştı. ali naci mesela, bir süredir galatasaray üstünden algı yaptığını görmedik, o da mı aslında algı kasıyor?

  kasımpaşa son gün forvete muhtaç galatasaray'a bu adamı 10 milyon kemiksiz, bonussuz bırakır mı bırakmaz mı?
 • 5
  kesinlikle varolan bonus. transfermarkt ve güvenilir gazeteci diyebileceğimiz kişilerin çoğu doğruladı 13 milyon olayını. başkan bile dedi o olay kasımpaşa'yla bizim aramızda diye. bonus monus yok net 10 milyondur demedi. sebep de belli. eğer 3 milyon bonus kap'a bildirilseydi tantana olacaktı kasımpaşa gs'ye yatacaktı diye. bu bonusun varlığı yönetim'in tutumundan da anlaşılabilir ayrıca. gerçekten 10 milyona alınmış olsa 9,5-10 milyon bandındaki tekliflere çoktan satmışlardı diagne'yi. 13 milyonda diretmeleri zarar etmeme arzusundan kaynaklı ve kesinlikle bu bonusun varlığını tescilliyor.
 • 7
  şimdi bakın bu konuda objektik olmak lazım. biliyorsunuz ki rodrigues’in fenerbahçeye kiralanma ücreti konusunda da somut bir kaynak açıklama yok ama hepimiz biliyoruz. kap’a hiç bir şeyi bildirmiyorlar ama yalan söyledikleri kesin olan konu garry.

  bizim diagne de böyle. 3 milyon euro şampiyonluk bonusu var arkadaşlar. mustafa cengiz’e soruldu bazı şeyleri açıklamama kararı aldık iki kulüp açısından da dedi. ve bu konu kulüp tarafından hiç yalanlanmadı. diagne’nin galatasaray’a kılçıksız maliyeti 13 milyon euro.

  kdv konusunun gündeme gelmesi de normalde kdv’yi satış yapan öder, bu ticarette biz ödedik, bu yüzden konu oldu. yani diagne’nin bonservis maliyeti 15,2 milyon eurodur.
 • 8
  bu bonusun olmadığını iddia eden arkadaşların gözünde mustafa cengiz'in "kasımpaşa'yla aramızda" diye açıkladığı şeyin ne olduğunu düşündüklerini merak ediyorum. başkan kasımpaşa takımına antep'ten baklava ısmarlamamıştır diye düşünüyorum.

  bütün kamuoyunun inandığı bir gerçek var, hatta bu gerçek 13 milyon da değil kulübün kasasından işin vergisi de dahil 15 milyon euro çıktığını doğrularken taraftarımızın bir kısmı ısrarla inanmak istemiyor. kimsenin cebinden çıkmayacak bu para inanınca, o sebeple diretmeye gerek yok. başkanın da üstü kapalı onayladığı üzere bu transfer 10 milyon euro'ya bitmedi. biz de dünyanın transferde kazık yiyen ilk kulübü olmadık. 10 milyon euro üzerinde herhangi bir bedele elden çıkardığımız takdirde benim gözümde gayet sorunsuz bir transferin öznesi olmuş olacak.
  geçtiğimiz sezonun transfer bütçesini neredeyse bu sezona taşımış olacağız.
 • 9
  mustafa cengiz’in açıklamasından sonra bu transferin bize “10m+bonus”a mal olduğu hükmünü verebiliriz bu makul.

  ama ısrarla “3 de 3, 3 de 3” diyenin özgüvenini ve inanacını sorgularım. yahu yok öyle bir 3, neye göre 2 değil 4 değil?.. bilmiyoruz bunu; neden bilmediğimizi sorgula ona eyvallah.. ama tamamen dedikodu kaynaklı “3”ü resmî bir kabul gibi tekrarlama.
 • 11
  sayet haber doğru ise diagne için 10+3+kdv ödenmişse mustafa cengiz yönetimini yarın indirseler neden demem.

  yukarıdaki paraya alamayacağın adam neredeyse yok anasını satayım. 15 küsür milyon euro para yapıyor lan. insan diagne için şu parayi vermeye utanır.

  işin etik boyutu da var tabi. aynı ligde yarıştığın takıma "şampiyon olursak şu kadar bonus vereceğim sana." diyemezsin kardeşim. bu asla normal karşılanmaz. bunu başkaları yapsa ortalığı ateşe vermiştik.

  yoksa böyle bir şey üstüne basa basa açıklamalı yönetim. hakikaten yanlış ve de ayıp bir şey bu..
 • 14
  gerçekse normal olmayan olaydır. sen bunu yaparsan fener'in rize'ye verdiği bonusu eleştiremezsin. fener'in bedavaya kiraladık dediği rodrigues transferine bir şey diyemezsin.

  fener yine gider kolarov'u bedavaya aldık dediğinde ses çıkaramazsın. 15 milyon civarı bir para da diagne'ye verilmez zaten. şöyle bir iş yapılacağına forvetsiz devam etseydik keşke. insanların ağzına böyle sakız verirsen millet çiğner kardeşim. milletin usulsüzlüklerine bir şey demeye kalktığında şu yaptığını suratına çarparlar.

  şunu fenerbahçe yapsa, hadi söyleyin kim masum görürdü. dışarı alıyorum kendimi, anlaşmada bu bonus maddesini görüyorum. sorarım kardeşim; o 3 milyon euronun içinde 3 puan da var mı diye. sorarım abi. herkes sorar. biz bugün rize'ye verilecek olan sponsorluk parasını soruyorsak ki çatır çatır sormalıyız, millet de bunu sorar. bizi biz biliyoruz. o öyle değil, yok öyle bir şey falan diyerek sadece galatasaraylı'ları inandırırsın. fenerli'ler sponsorluk için kendilerini böyle savunduklarında, hadi canım hadi demiyor muyuz biz?

  bu bonus olayı doğruysa ayıp kere ayıptır. yanlıştır. millete malzeme vermektir. alnımızın akıyla gelen şampiyonluğa gölge bile düşürmektir. işin maddi boyutu zaten facia ötesi ama diğer tarafını biz boş verirsek yarın fenerbahçe veya diğerlerinin yaptıklarına ağzımızı açamayız.

  inşallah yalandır. inşallah böyle bir şey yoktur.