resim
Mbaye Diagne
Takım:Karagümrük
Mevki:Santrfor
Yaş:31
Boy:1.91
Uyruk:Senegal
 • 7481
  kap açıklamasında transfer olduğunda bonservis bedeli olarak kapı gibi 10 milyon euro bedel yazan oyuncu. yavşak medya, lozanın gizli maddelerinden esinlenerek 3 milyon da kafadan ekledi 13 yaptı. şimdi de 14.850’ye çıkmış.

  işin garip yanı galatasaray taraftarı da 13’ü kabullenmiş. bir şeyi 40 kez tekrarlayınca gerçek olurmuş mu desem, galat-ı meşhur fasîh-i mehcurdan evlâdır mı desem bilemedim.

  galatasaray borsaya açık işlem gören bir şirket. gerçekten bu bedel 10 değil de 13 olsa eksik bilgilendirme yüzünden ceza yeriz. yavşak medyanın elinde palavradan başka bilgi olsa zaten çarşaf çarşaf dökerdi. biz bugün 13’e inanırsak yarın 14.850 de olur, 16.500 de. algıya kapılmayalım.
 • 7483
  https://www.sporx.com/...etayi-SXHBQ760395SXQ

  2019'dan beri bonservisinin 10 milyon eurodan fazla olduğuna dair iddialar dile getiriliyor. matematiği kuvvetli olanlar toplam rakamın nereye ulaştığını görüyordur. ayrıca biz diğer büyük kulüplere göre daha şeffafız. fenerbahçe borsaya kote olmasına rağmen kap'a bildirim bile yapmıyor.

  sanmıyorum ki, kap'ta şampiyonluk bonusuna dair ayrıntıdan veya vergiyi bizim ödediğimize dair bilgiden bahsetmeyince ceza alalım. aynı durum icardi için de geçerli. 750 bin euroya kendisini getiremeyeceğimiz belli. avrupada o ücreti verecek 750 tane takım bulunur. tahminen vergiyi de biz ödüyoruz.

  ezcümle gönül ister ki, diagne'yi bedavaya almış olalım. ama fenerbahçeliler gibi, 'evin oğlu mesut, bizden yıllık 2.5 milyon euro alıyor.' safsatalarına da inanmayız.
 • 7484
  kendisine ödenen bonservis bedelinde en ufak bir payı yoktur. tam aksine ne zaman git dediysek kiralık gitti, kal dediysek kaldı, hatta rizeye attığı gol ile bize şampiyonluk bile getirdi.

  o dönem şartlarında değerlendirildiğinde ligde fırtınalar estiren, geçmişinde juventus bulunan, finansal fair play illeti ve basiretsiz yönetim ile birlikte hepsi üst üste geldiğinde ödenen bonservis bedelinin altında ne yazık ki ezildi.

  ben kendisini her zaman iyi anacağım. iyi ki almışız demeyeceğim tabi ki ama kendisine bir guiza, negredo vs. muamelesi yapılmasına da karşıyım.
 • 7485
  bonservisine 13 milyon verildiği dönemin galatasaray başkanı rahmetli mustafa cengiz tarafından da açıkça dile getirildiği için üzerine tartışmak pek anlamlı olmayacaktır.

  önceki yaz döneminden hatta önceki başkanlar döneminden başlayan yönetim hataları ve ffp bir araya gelince tarih geçecek kötü bir transfer olarak diagne ile tanıştık. benzer durumlara tekrar düşmemeyi umalım.
 • 7489
  bonservisi konusunda saçma sapan tartışmalar dönen futbolcu. bizim bu adamı 10 milyon euroya almadığımızı sağır sultan bile biliyor. bu adamı 10 milyon euroya aldığımıza inanan ryan donk'un son senesi 2 milyon euroda diretirken bir anda 800.000 euro maaşı kabul edip o paraya oynadığına da inanır, yardımcı antrenörlerimizin asgari ücrete çalıştığına da, reddemeyeceğim bir teklif aldım diyen omar ellabdellaui'nin milli takımdaki müzmin yedeği olan martin linnes'ten daha düşük bir ücrete oynamayı kabul ettiğine de. dahası roma'nın diego perotti oynadıkça fenerbahçe'ye para vereceğine de inanır. şeffaflık işte bu yüzden önemlidir.

  kendisinin +3 milyon euroluk bonusu sorulduğunda rahmetli mustafa cengiz ticari sırdır efendim söylenmez demişti. yani olmasa yok derdi suyu bulandırmak yerine. ancak yok demesi durumunda kasımpaşa cephesinde açıklama geleceğini bildiği için söylenmez deyip geçiştirdi. zaten şuan nickini unuttuğum ancak o dönem kulüpte muhasebe bölümünde çalıştığını beyan eden bir yazar benim excellde gördüğüm 10+3+iskonto demişti. burada bir çok kişi de iskonto vergiden düşülüyor ya sıkıntı yok falan deyip savunmuşlardı. şimdi aradan 2 yıl geçince yeniden 10 milyon euroya düşürmüşüz bonservisini. ben yemiyorum. yiyene de afiyet olsun.
App Store'dan indirin Google Play'den alın