resim
Mbaye Diagne
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:29
Boy:1.91
Uyruk:Senegal
 • 6713
  diagne deli-dolu ve disiplinsiz bir oyuncu. tıpkı sergen yalçın gibi. hatta sergen yalçın diagne’ye göre beş kat daha disiplinsizdi. öyle ki kondisyon antremanların yapılacağı gün antremana bile gelmezdi. açın lıcescu’nun hatıralarını okuyun. sergen ile diagne’yi kıyaslamıyorum ama sergen’in beş misli daha diaiplinsiz olduğunu söylüyorum.

  peki lucescu ve beşiktaş, sergen’i disiplinsizliği nedeniyle kaç maç kadro dışı bıraktı. cevap vereyim bir ya da iki maç. 15 yıllık futbol hayatında bir ya da iki maç. peki neden? sonucu değiştiriyordu da ondan. çilingir futbolcuydu da ondan. takımına güven rakibe korku salıyordu da ondan. peki diagne ne yapmış? sabah gazetesinde mehmet özcan’ın haberine göre, takım otobüsüne yetişememiş havalimanına özel arabasıyla gelmiş. bunun için kadro dışı mı bırakılmalı. bırakılmalı dersen sana üç puana mal olur bu.

  peki bu disiplinsizliği cezasız mı kalmalı? tabii ki hayır. suç ve cezada orantılılık ilkesi gereği verirsin on bin euro para cezası bakalım bir daha geç kalıyor mu? kalırsa da kalsın. on bin euro cezayı alır alt yapının ihtiyaçlarına harcarsın. diğer futbolculara da ibret okur. yanlış yapan beş bin euro’dan on bin euro’ya kadar para cezasını öder. hatta daha ağırını yapan marcao gibi 150 bin euroyu öder.

  19 eylül 2021 alanya maçındaki kayıp tamamen diagne’nin yokluğundan bence. diagne olsaydı rakip takımın defansını hallaç pamuğu gibi atardı. kazanacağımız üç puan da avrupa zaferi sonrası takıma level atlatırdı.

  tamam disiplinsiz, tamam sözleşme yenilemeyelim ama gerektiği gibi de yararlanalım.

  taşıma suyla değirmen dönmez. akıl koymadan da zafer gelmez. allah’a emanetiz.
 • 6714
  bir şekilde motive edilip takıma kazandırılması gereken güçlü forvet.

  çok ciddi paralar verip aldık. alındığı sezon attığı gollerle ve kazandırdığı penaltılarla şampiyonlukta ciddi pay sahibiydi. hiç bir zaman gereken değeri vermedik. verilen bonservis bedelinin altında ezildi. belçika'ya gönderdik ortalığı karıştırdı geri geldi. ingiltere'deki performansı hepimizin yüzünü güldürdü. neden? satıp gelir elde ederiz diye. yani oyuncuya yine değer vermedik.

  evet problemli bir oyuncu. mental sorunları var. zaten bu sorunları yaşamamış olsaydı avrupa'da devam ederdi.

  fatih terim'in oyuncu ile daha iyi bir iletişim kurması gerekiyor. açıkçası iyi bir iletişim kurulmuş olsaydı olaylar böyle gelişmezdi.
 • 6715
  karakterini sevmiyorum, benim gözümde babel'den hiçbir farkı yok ancak kadroya alınmaması haksızlık bence. babel gibi bir adam kendisinden daha fazla disiplinsiz hareketi dururken halen kadroda ve oyunda olabiliyorken kendisinin kadroya alınmaması saçmalık. belhanda taraftara küfür etti oyna devam, babel taraftarla dalga geçer oyna devam, nzonzi hocaya itiraz kadro dışı, diagne hocaya itiraz kadroya alınmıyor.

  buradaki olay kadroya alınmaması değil, kadroya alınanlar asıl olay. sorunun öznesi taraftar olunca sümen altı ediliyor olaylar, hocaya edilince dakikasında ceza kesiliyor.*

  sen istediğin kadar uğraş sene sonu senden bir kuruş daha fazla maaş bulduğu anda gidecek oyuncu uğraşmaya pek değmez ancak yine de haksızlık yapıldığını belirtmek gerekiyor isimlerden ayrı.