• 4997
  kim olduğunu unutmuş olan futbolcu.
  sen gol kralısın be adam, tarlası yanmış çiftçi gibi geziyorsun sahada,
  sergen yalçın ozan tufan için "futbolcu olduğunu hatırladı" benzerinde bi cümle kurmuştu aynı cümle şimdi diagne ye lazım, ne yazık ki fatih hocayla diagneyi kazanamayacağız,
  giden paraya mı yanalım, böyle bi oyuncudan faydalanamıyoruz onamı yanalım...
 • 4998
  hiçbir şey vadetmeyen futbolcu. yani izlerken “şunu yapabilir aslında ama şu şu sebeplerden dolayı yapamıyor” demiyorum. sanırım en kötüsü de bu. hantal, güçsüz, yere sağlam basmıyor, sürekli kendini yere atmaya meyilli, ayakları kötü.

  bekle ki de marke pozisyonda kafa ile gol atsın. ama bu hantallıkla, kapalı savunmalara karşı de marke de olamıyor.

  kısacası umutsuz vakadır. yazın irfan can takası gündeme gelince, üstüne eflak boğdan da isteniyordu burada. çok kolay gaza geliyoruz. neyse zaten hiçbir türlü oluru yoktu o işin. 5 milyon euro veren olursa göbek atarım. ama bence imkansız. galatasaray tarihinin en büyük kazıklarındandır.
 • 4999
  gol kralı, kin konk falan.
  boş kale golcüsü. bonservisine 2 milyon versek oturup ağlardım neden diye. 13 milyon verilmesin, neden veriliyor diye her yerde yazdık ettik ama elden ne gelir. burdaki arkadaşlar ofsaytladı. moderatör sürekli entryleri sildi. sanki biz yazarsak adam kötü oynayacak, sanki biz yazdık diye bonservisi düşecek...
  çünkü büyük kulüpler oyuncuyu izlemeyip galatasaray sözlük'ü açıp ne yazmışlar ona göre bonservis verelim falan diyecekler.

  ama adam 30 gol atmış? açıp izlersen 25'i boş kale ve penaltılar zaten.
  ama adam 30 gol atmış? e o zaman elmander çok kötü forvet. maksimum 12 gol , 8 gol falan atabiliyordu neden bu kadar çok seviyoruz?
  ama adam 30 gol? e o zaman atıf şeyşu, 35'lik bir sürü bitik adam da 20+ yaptı bu ligde...
  ama çok gol, çok iyi istatistik, 30 gol?
  o zaman alex de hagi'den iyi. istatistikleri daha iyi.

  alındığı gün bedavaya gelse neden yabancı kontenjanını dolduruyoruz diyeceğim bir adamdır. o günden beri de anlam veremedim. hala veremiyorum. neden bizim takımımızda bilmiyorum. daha da çok şey söylenir ama neyse.
 • 5000
  (bkz: 31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçı)

  oyun stili belli olmasına rağmen kendisine doğru dürüst 1 tane top gelmediği halde eleştirilen futbolcu.

  galatasaray oyunu rakip sahaya yığar, sağlı sollu ataklarla rakibi bunaltır, takım pozisyona girer o zaman kendi rekorunu bile kırar.

  ama takım 70 m mesafede oynamaya devam eder, topu alan etrafında pas verecek adam bulamazsa diagne ne yapsın. benzer eleştiriler falcao için de yapılıyor.

  son olarak mesele basit gol atmak değil doğru zamanda doğru yerde olmak ve pozisyon almaktır. attığı golleri basit gösteren de odur.
 • 5001
  yedek forvetimiz. ben de şuan verim alamadığımızı düşünüyorum yani takım golcüsüne göre oynamalı, şuan elde diagne ve falcao var. fatih hocanın acilen sistemsel değişikliğe gitmesi gerek, bu oyun planıyla eksik ankaragücüne zorlanıyorsak çok ileriye de taşısak oyunumuzu, şampiyonluk mücadelesi vermemiz çok zor. ayrıca diagne hakkında şu entryim en of entrylerimden biri: (bkz: mbaye diagne/#2967366)
 • 5002
  modern futbolda kendisi gibi forvetlere yer olmayan futbolcumuz. eskiden de yer olmazdı kendisine ama şu ortamda hiç yok. olay bizim kötü taktiğimiz kötü oyunumuz değil sadece bireysel olarak diagne'ye bakalım adam 2 hafta önce * top sürerken kendi kendine yere düşüyor ayakta kalamıyor kafa topu alamıyor doğru düzgün biz bu adama ne yapacağız boş kaleye getirip al sen at mı diyeceğiz ? top geldiği zaman iki hafta önce ne yaptığı ortada gelen topu bile süremiyor maalesef. şu fiziğine rağmen ayakta kalamayan bir futbolcudan bahsediyoruz. biz ne oynadık ki diagne'yi eleştiriyoruz meselesi değil bence biz zaten kötü oynuyoruz taktiğimiz yetersiz ama aynı kötü oyunun içinde gayret gösteren çabalayan futbolcularımız da var. o futbolcular çabalarken kendisinin çabalamaması sürekli yerde kalması insanların eleştirdiği noktadır bana göre. keşke maç boyu kendisini izleyen bir kamera olsa söylediklerim daha net anlaşılacaktır eminim. kendisini oynatmak için kanat oyuncularımızın rakip defansı çalıma dizip topu kendisine atıp kendisinin de boş kaleye veya gelen ortada rakip defansın ciddi adam paylaşımı hatası yapıp kendisinin de boş durumda kafa topu vurup gol atması gerekmektedir. onun dışında bir gol şansı yok maalesef kendisine.
 • 5004
  oyunu rakip sahaya yığarsak, sürekli rakip sahada oynayıp rakibi bunaltırsak kendi rekorunu kırabileceği söylenen futbolcumuz. yani adamı beslemiyormuşız, ceza sahasına top getirmiyormuşuz, getirsek atarmış. aynısını falcao için de yazdım. falcao yıllık kemiksiz 5m € kazanıyor, diagne'nin bonservisine 13m € ödendi, yıllık 2.5m € da maaşı var. bu paraları kazanan forvetlerin tek görevi ceza sahası golcülüğü müdür?

  yıllık 440b € kazanan adem büyük de ceza sahasında topla buluştursan zaten bu ligde rahatlıkla 20 gol barajını geçer, her bir kaç pozisyondan birini atar. adem 19-20 sezonunda galatasaray formasıyla süper lig'de 26 maçta 7 gol atmış, 1224 dakika süre almış, ortalama 13-14 maç yapıyor. yani 90 dakika oynadığı her 2 maçta bir gol atmış adam, daha iyi bir takım içerisinde bu ortalama daha fazla yükselirdi.

  anlatmak istediğim ceza sahası golcülüğü yapacak adama 5m € maaş veya 13m € bonservis + 2.5m € maaş ödemeye gerek yok. bonservissiz gelen, yıllık 440b € kazanan adam da yapıyor aynı işi. diagne ve falcao savunulacaksa lütfen ceza sahasında topla buluşamıyor diye savunulmasın. 4-5 yıl öncesine kadar falcao faal santraforlar arasında dünyada ilk 5'e girerdi, o falcao'yu getiremezsin buraya, zaten getiremedik de. o falcao 45m € bonservisle transfer yaptı, bence değerinin altında bir bonservisti o dönemde. yıllık 15m € da maaşı vardı. getirdiğin hali de en fazla şu an yaptıklarını yapabiliyor. diagne ise değişik bir vaka, muhtemelen gol kralı olduğu sezonki performansını bir daha kariyeri boyunca yaşayamayacak. çok iyi işleyen iyi bir hücum takımında sezonluk 15-20 gollere yine ulaşabilir, ama adamın oyuna katkısı 0. top tekniği aşırı zayıf, profesyonel seviyedeki bir futbolcunun olmaması gerektiği kadar. bitiriciliği de düşük, ama golü koklayabilme yeteneği var, iyi beslenirse de doğal olarak golünü yazıyor. boyuna, güçlü bir futbolcu gibi görünmesine rağmen de aşırı güçsüz, kendisinden daha çelimsiz adamların tek omuz darbesinde kendini yere bırakıyor, karşı karşıya pozisyonda rahatlıkla golü atabilecekken penaltı almaya çalışıyor, pozisyondan oluyoruz...

  zamanında hocanın vedat muriqi isteği boşa değildi. ilk istediğinde aylarca forvetsiz oynayan takıma vedat muriqi ayarında bir transfer yaparsak taraftar tepkisi çok olur diye çekindiler, ligin en çok gol atan futbolcusuna altyapından yıllar sonra çıkan bir gençten kazandığın bonservisi gömdün. ocak 2019'da 2m €'ya vedat rahatlıkla alınabilirdi. 19-20 sezonu hocanın şapkadan tavşan çıkarmasıyla şampiyon tamamlanınca havaya girip dünya yıldızı getireceğiz dediniz, hoca bir kaç kere falcao'ya ilgilerinin olmadığını belirttiği halde görüşmeye gittiniz, hatta fotoğraf sızdırıp taraftar baskısıyla almak zorunda kaldınız, ben dahil hepimiz çok istedik o dönemde, büyük hata yapmışız.

  adının illa ki vedat muriqi olmasına gerek yoktu, tamam iyi topçu, ligimizde de öne çıktı, ama aynı bonservis bedellerine aynı tipte bir çok futbolcu mevcut dünya piyasasında, hatta daha iyileri de mevcut. yerli statüsünde sayılsa yine vedat kesinlikle alınmalıydı diyebilirdim ama o da yok. en basitinden sörloth örneği mevcut ya, şampiyonlar ligi'nde oynayan galatasaray'ı mı tercih ederdi, trabzonspor'u mu. ama falcao ile görüşmenin fotoğrafı sızdıktan sonra uçaktan sörloth inse hepimiz tepki gösterirdik, yönetimlerin görevi de budur, taraftar tepkisine bakılarak transfer yapılmaz.
 • 5006
  bir taraflarimiza giren 13 milyon euro'yu kurtarmak adına sahaya sürülen futbolcu.

  tıpkı feghouli ve niceleri gibi... sırf transfer döneminde kör topal bir alıcısı çıkar diye bu adamlar ile her maçta piyasa yapmaya çalışıyoruz. işin komik tarafı bu adamlar her maçta daha da dibi görüp, değer kaybediyor. skills videoları ile üçe bakmadan yol vermeye kalksak daha akıllıca
  olacak. yoksa bu adamlar sahada gezindikce piyasa değerleri yerle bir oluyor. hem de bu kadar yıllık ücret alan bu adamları bonservissiz bile bir kulübe kakalamak temmuz ayında beklenen kardan ötesi değil. ama umut dünyası işte...