• 4932
  https://youtu.be/Ti2u2ZxURhs
  az önce bein sports'un youtube kanalındaki gol kralları listesini izledim. izlediklerim arasındaki en cacık futbolcu diagne idi ne yazık ki. attığı 30 golde kaliteli gol diyebileceğimiz 3 ya da 4 gol mevcut. kalan golleri ya penaltı ya da bedava goller(bu golleri ya takım hazırlamış, diagne'ye tamamlamak kalmış ya da rakip takım hatası dolayısıyla diagne boşta kalan topları değerlendirmiş).

  gomis'i izlediğimde kaliteli bir futbolcu olduğu anlaşılıyor mesela. füze gibi gönderdiği şutları, o muzzam tek vuruşları, vücudunu kullanarak rakibi omuzlarında taşıması ve daha fazlası...

  diagne içinse aynı şeyi söyleyemeyeceğim ne yazık ki. belki sadece kafa vuruşları gomis'ten iyidir onu da biz göremedik pek.
  hiçbir ekstra özelliği yok. dribbling, şut, pas kalitesi, pas istasyonu olma, fiziğiyle rakibi bozma ve yıpratma, koşu, hız, çeviklik, patlama gücü...
  bu böyle sabaha kadar gider. daha dengesiz oluşunu ve takımı her an yakabilecek potansiyelde oluşu gibi mental özellikleriyle ilgili sıkıntılarını yazmadım bile.

  diagne yetersiz bir oyuncu ve galatasaray'ın tarihi boyunca yediği en büyük kazıklardan birisi. peki diagne'ye bunun için kızıyor muyum?
  -hayır.
  burada en büyük sıkıntı bu transferi yapanlar. hocamız, başkan, albayrak ya da herhangi biri özelinde konuşmuyorum, genel yaklaşıyorum. bu transferi yapan ve onay gösterenler hangi kafayla diagne ile mutabık kalmışlar çok merak ediyorum. siz hiç mi bu futbolcuyu izlemediniz yahu, bu topçunun patlayacağı belliymiş zaten?

  neyse, sözün özü bu futbolcudan kazığı yedik ve çıkmayacak. çünkü kalitesiz bir futbolcu. gol kralı olmasına rağmen kimse takımına isteyip de doğru düzgün bir teklif getirmedi. umarım buradan ders çıkarırız ve bir daha böyle futbolculara 13 milyon euro gibi boyumuzu aşan paralar vermeyiz. belki bu transfer gelecek adına bizim için bir şeyleri değiştirir.
  enseyi karartmamak lazım. ya da bir bardak soğuk su içmek.