• 4363
  yaptığı manyaklıkları hulusi kentmen gibi babacan bir karakter edasıyla hoş görüp bir sene daha şans verelim. sosyal medyayla kafayı bozan oyuncuları anlamıyorum; en azından bu konuda kendisiyle bir görüşme yapabilir kulüp. neticede duygusal bir yanı var; olumsuz tepkilerden de kötü etkileniyor. e bu durumda linç yediğinde ayarı tamamen kaçıyor. taraftar da tepkinin ayarını kaçırabiliyor.

  neticede sürekliliğinden emin olamadığımız bir falcao ile tüm sezona çıkılmayacağı ortada. bu kadar kanat oyuncusunun olduğu bir takımda da diagne'yi ceza sahasında besleme konusunda sorun yaşanmayacaktır. zaten kendisinin sahne aldığı maçlarda da nasıl bir oyun anlayışı olacağını ön görmek önemli. takım oyununa çok fazla katkı sağlamalı diye beklentiye girmeye gerek yok. hangi isimden nasıl verim alınacağını kabullenirsek herkes için işler daha kolay olur.

  maddi kısıtlar herkesin malumu. o yüzden sabırlı bir şekilde bir sezon daha neler yapabileceğini görelim.
 • 4364
  zamanında bencillik yapmış futbolcudur. evet ama sanki golcü futbolcu kendini ispatlamak için biraz bencillik yapmalı bence. yani kendini göstermeye çalışıyorsun, ispat etmeye çalışıyorsun, önünde lig de en çok gol atan yabancı futbolcu gibi bir rekor var iken bencillik yapabilir insan. ayrıca gol attıkça son vuruş gelişir. ha ben hiç sevmem bencil oyunu kendim de top oynarken hep başkalarına artırmayı sevmişimdir. ama dediğim gibi kariyer rekorları için veya futbol hayatına başlangıç için söylüyorum yoksa hiçbir futbolcu bencil olmamalı.
 • 4367
  kendisi için sezon boyu taraftarı destek olmaya çağrıyorum.

  belli ki duygusal bir adam. sosyal medyadaki en ufak eleştiriyi ciddiye alıyor. küçük bir hayatı var demek ki... biz de kendisini gazlayalım bundan sonra, napalım. görün millet forvetini nasıl yağlayıp ballıyor 18 milyon'a satmaya çalışıyor...

  zaten bu sene as forvet olmayacak. falcao abisinin arkasında bekleyecek. yine de bolca fırsat bulacaktır. 15-20 golü görsün seneye bu zamanlar ffp de kalkacağı için tok satıcıyı oynayarak satarız...
 • 4370
  kendisinden ümitle performans beklendiğini gördükçe insanoğlunun nasıl boş hayallerle zihnini derbeder ettiğini anlıyorum. gerçekten bu kendini herkesten ve her şeyden büyük gören, kuralların kendisine işlemeyeceğine inanan ve tüm bunları yapmasına biraz olsun dayanak olacak zeka ve yetenekten fersah fersah uzak olan bir topçuya ümit beslemek dümdüz akıl tutulması.

  herkes bir yerinden tutup "aslında şu şu (değişiyor) hareketleri törpülese çok fayda sağlar." diye kendini avutuyor. atlanan nokta şu: diagne törpülenmesi gereken hiçbir hareketinde en ufak bir yanlış görmüyor. her daim kendi yaptığından emin. git adama de ki: "boş kale dururken vurmak yerine neden penaltı kazandırmak için kendini yere atıp pozisyonu öldürüyorsun?" %99 şu cevabı verir: "penaltının nesi kötü?" adamın kafası böyle çalışıyor. idrakı kıt. yapacak bir şey yok. yollayabiliyorsak yollamalıyız. yoksa yattığı yerden milyonları yer. belki 1 2 kafa golü atar, penaltı atar 10 gole ulaşır.

  ama yok patlayacak, yok ligin içinden geçecek, mümkün değil. adam pek parlak bir zekaya sahip olmayan bir narsisist. bundan bir şey bekleyemezsin. bunun 2 gömlek üstü balotelli bjk'ye kadar düştü.
 • 4371
  kasımpaşa'da toplam oynadığı 36 maçta 32 gol atıp 4 asist yapan, galatasaray'da oynadığı 20 maçta 11 gol atıp 1 asist yapan ligin yabancı pasaportlu futbolcular arasında gol rekortmeni.
  oynadığı 56 maçta 6 sarı, 1 kırmızı kart görmüş.
  heralde dengesizlik olarak adlandırılan şey saha dışı yaşantısı, paylaşımları ve saha içinde yaşadığı penaltı atma tartışması.
  ligde skorer olarak kendini hem kasımpaşa'da hem bizde ispatlamış durumda.
  iki senedir sürekli oyun planı eleştirilirken ve iyi futbol oynamadigimiz genel kanıyken nasıl bu kadar ağır eleştirildiğini anlamıyorum.
 • 4375
  2021 yazına kadar hiç bir şekilde satılma ihtimali olmayan sözleşmeli forvetimiz. son 1 yılını neredeyse hiç oynamadan geçirdi, kim gelip 7-8m € bonservisi verecek? belki kiralık teklif gelebilir ama 2019-2020 sezonunda yaşadığımız sıkıntılar malum, bir tek adem büyük'e kaldığımız maçlar oynadık. mevcut şartlarda yapılabilecek en iyi şey rotasyonda bulunmasını sağlamak ve hazır tutmak. süre alır, alamaz orası hocanın bileceği iş. ama şahsi kanaatim 50 maçın üzerinde tamamlanacak 2020-2021 sezonunda minimum 30-35 maçı görecek ve 15-20 gol barajına ulaşacaktır. daha iyi bir performans göstermesi halinde çift haneli teklifler gelebilir.
  sonuç olarak, desteklenmesi ve oynatılması gerekmektedir, aksi olan hiç bir durumun klübümüze faydası ve katkısı olmayacaktır.
 • 4376
  ceza sahası içinde ne kadar etkili olduğunu 2018-2019 sezonunda hem kasımpaşa'da hem de bizde gayet iyi gösterdi. radamel falcao da her ne kadar iyi bir şekilde top servisi yapabiliyor olsa bile ceza sahası içinde daha verimli oluyor.

  yani, elimizde iki tane ceza saha golcüsü olduğuna göre yapmamız gereken, oyun planlamamızı target man gerektiren bir sistem üzerine değil, ceza sahasına etkili şekilde top taşıyan bir sistem üzerine kurmak.
 • 4377
  gömülmesini haksız bulan herkesin fikri aynı olan futbolcu.

  "gömmeyin adamı, destek olalım, 20 gol falan atsın, sonra zarar etmeden satarız."

  kaliteli düzgün bir adam olsa "yıllarca oynasın, takımı taşısın." dilekleri olurdu. herkes kendisinden bir yol olmayacağını içten içe biliyor ve zarar etmeden satma umudu içinde.

  yedek forvet olarak tabi ki de verim alınabilir, ama türkiye'de hiç bir takım 10 milyon euro bonservisli yedek oyuncu bulunduramaz kadrosunda. zira o bonservislerde as oyuncu doğru düzgün yok...
 • 4378
  https://m.youtube.com/watch?v=Ti2u2ZxURhs

  2018-2019 sezonunda 30 gol atarak süper ligde bir sezonda en çok gol atan yabancı futbolcu unvanını elinde bulunduran deli. bu gollerin yirmisini kasımpaşa'da atmış. bize ise on gol atmış. gollerin on ikisi penaltıdan gelmiş. penaltıları çıkarırsak on sekiz gol yapar bu gol sayısına ulaşanların kral olduğu zamanlar olmuş vedat muriqi de bu gol sayısı ile transfer yapmakta. kendisi konusunda penaltı almaya çalışıyor eleştirileri doğru bir eleştiri. kendisini trezeguet'in parlattığı algısı ise safsata. kasımpaşa'da akan oyunda attığı on dört golün sadece üçünün asistini trezeguet yapmış. kendisinin en belirgin özelliği ise kenarlardan gelen kavisli ortalara iyi kafa vurarak tabela yapması. bu özelliğini biz pek kullanamadık. bir tek rize maçı ve kupa finalinde bu tür goller atmış. kendisi 1991 doğumlu. 2012 yılında italya'nın alt lig takımlarından olan ac bra ile avrupa'ya giriş yapmış. 21 yaşına kadar ne yaptığı muamma. altyapı eğitimini büyük ihtimalle senegal'de aldı. bu durum mental ve taktik problemlerinin ana kaynağı. kendisi potansiyelli olarak görülmüş ki italya'nın devi juventus kendisini transfer etmiş. diagne yeteneksiz bir topçu değil. deliliğe kaçan mental problemleri var. taraftarın kendisine linç yerine sevgi göstermesi ile bu durum aşılabilir. taraftarların kendisini benimsememesindeki en önemli faktör bonservisi. 13 milyon euro onyekuru veya bruma tarzı topçuya verilmediği sürece boşa giden paradır. diagne bedavaya veya beş milyon euroya gelseydi kendisi hakkında bu kadar tantana olmazdı. teneke bağlayıp göndermek istediğimiz 2019 yazında bile genç oyuncuları bulup yetiştirmesi ile ünlü belçika'nın önde gelen kulüpleri olan anderlecht ve club brugge kendisi için kapıştılar. kiralık gittigi brugge'de sorun yaşamaya başlamadan önce sonradan oyuna girdiği çoğu maçta gol katkısı yaptı. kendisine beş milyon euro veren varsa buyursun gitsin yoksa doğru oyun planında kendisinden verim almaya çalışalım. özellikle kendisini kenarlardan ortalar ile beslemeye çalışalım.
 • 4380
  kendisini hep yerdik, elestirdik, instagram'dan hakaret edildi filan falan. bir kere de övelim, yere göğe saydıramayalım, görtünü kaldıralım, koltuklarını kabartalim. belki o da rakiplere kabarır... kendisi aküsü bitmiş 13 milyonluk ferrari görünümlü renault araba gibi su an, elbirliği ile itekleyelim biraz. ne kaybederiz ki... bir de böyle düşün...
 • 4381
  falcao’nun sakatlık problemi geride bıraktığımız 2019-20 sezonu gibi seyredecekse ve en az 5 m euro’ya satamayacaksak bence elde tutalım. bazı maçlarda sağda oğuzhan, solda kılınç, gizli forvet akbaba ile dinamik ve gole yönelik bir oyun sistemi kurup bu deli kardeşimiziden faydalanabiliriz. bir kere diagne formdayken lukaku gibi inanılmaz güçlü ve bu durum rakip stoperlerin 90 dakikada normalden daha çok yorulmasına alt yapı hazırlıyor. böylece cagne’nin arkası ve yanındaki oyuncular daha rahat boş alan bulabiliyor. aynı zamanda yorulan stoperlere yardım genelde beklerden geldiği için rakip ileriye de bir kişi az çıkmak zorunda kalıyor. bunlar fizikli santrfor olmasının avantajları.
  dezavantaj ve mental sorunları ise herkesçe biliyor. eğer kendisiyle oynayacaksak, bence takım arkadaşlarına özel toplantılarda diagne’nin bir bebe zekasında olduğunu ve oyun içi gerzekliklerine kızmamaları gerektiğini anlatmalı teknik ekibimiz. ha bunlarla uğraşamayacaksak daha belhanda’yı, babel’i, soso’yu satamayan transfer ekibimizin elindeyiz demektir.