• 4285
  çok iyi bir ceza alanı golcüsü. aynı zamanda çok iyi yönetilmesi gereken mental yapısı olan bir insan.

  daha satın aldığımız gün kaybetmeye başladık adamı. müthiş taraftarımız ve efsane yönetimimiz sağolsun. elindeki futbolcusunu bu denli hiç eden başka bir taraftar grubu-yönetim ikilisi yoktur dünyada.

  zaten bu son yıllarda ortaya çıkan transfer/başarı delisi, ne olduğu belirsiz, hayatı sosyal medyada beğeni kovalamak olan güruha ayrıca değinmek, tartışmak gerek ama başlık burası değil.

  diagne çok doğru bir transfer değildi. yönetimin plansızları ve iş bilmezliği sonucu astronomik bir meblağ karşılığı aldık. mecburen. öyle ya da böyle kendisinden katkı da aldık, şampiyonlukta katkısı var. adam rekor kırdı gol kralı oldu. gel gelelim sen bu adamı satmak istediğini tüm dünyaya duyurursan, taraftarın da geri zekalı gibi adama sosyal medyadan ordan burdan mobinge başlarsa, kimse aptal değil, istediğin paraya satamazsın. bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

  üzerinden bir yıl geçmiş, değişen pek bir şey yok. kafalar aynı. el oğlu lovreni dünya paraya okutuyor. sadece algıyla. sen de dünya yatırım yaptığın adamı yerin dibine sokarak pazarlamaya çalışıyorsun. dehaya gel.

  yapacağın şey belli, kadromuzun değerli bir oyuncusu diyeceksin, satmayı kesinlikle düşünmüyoruz, süper lig rekortmen gol kralı neden satalım?? diyip oturacaksın masaya. ama nerde...
 • 4288
  drogba gibi fiziği olan ancak fiziğine ihanet eden futbolcu. evet yeteneğine ihanet eden tabiri bu adam için geçerli değil fiziğine ihanet ediyor. hayvan gibi güçlü olabilecekken, omuz vurduğu her stoperi yıkabilecek güçteyken, 1.91 boyuyla her kafa topunu indirebilecekken salak salak yere kapaklanıyor her seferinde. sosyal medya paylaşımlarını falan konuşmuyorum bile beni ilgilendirmez ama umarım bu sene takıma dönerse iyi bir diagne izlettirir bizlere.
  edit: 40 maçın 25 tanesinde oynamayacak falcao yerine 40 maçın 37-38 tanesinde oynayacak diagne’yi tercih ederim.
 • 4289
  bu sezon bizde oynamasına sıcak baktığım oyuncu. geçen sene gönderilsin diye çok dualar ettik ama bu sezon ılımlı bakıyorum çünkü bu sene lig normal seyrinde oynanmayacak maalesef 40 lig, en az 4-5 ztk, ön eleme oynayıp geçersek en az 9 avrupa maçı neredeyse 60 maç yapıyor böyle bir durumda her bölgenin rotasyonunda çok sağlam olması gerekiyor evet diagne bizim beklentilerimizi karşılayan forvet değildi ama adam o kadar yerden yere vurulacak kadar kötü bir performansta göstermedi, zaten as değil yedek olacak yedeğimde adem duracağına diagne'nin durmasını benim hoşuma gittiği gibi yedekten girecek bir diagne sıkışan maçları çözmede yardımcı olacağını düşünüyorum yahu biz pivot forvetsizlikten donk'u oraya yollayan takımız.

  herşeyi geçtim yerden yere vurulan diagne süper lig tarihinin bir sezonda en çok gol atan yabancı ismi, geçen sene yaptığımız hatayı bu sene yapıp zaten satamayacağızda bari adamın moralini düzeltelim destek verelim ki performans alalım.

  ayrıca diagne fiziği ile sakatlık geçmişinin temiz olması gibi sepeblerden ötürü çok rahat süper ligde her takımın yedeğinde görmek isteyeceği bir oyuncu yeter ki sabırlı ve sakin olalım bu kara çocuğun bize ödeyeceği bir borcu var ve bu onu çok iyi biliyor gibi geliyor bana.
 • 4290
  20 milyon euro'nun üzerinde yatırım yapılan futbolcu. şu an ise kulübün 2,5 milyon euro'ya futbolcu alacak parası yok. şu ortamda hala daha yeni forvet istemenin akılla mantıkla izah edilebilir bir tarafı olamaz diye düşünüyorum. şu an bile bir yerlerde sakatlanma ihtimali çok yüksek olan falcao isimli ihtiyara güvenerek 60 maçlık yola çıkamayacağımıza göre galatasaray'ın sonuna kadar yararlanması gereken isim diagne'dir. isterse her günü sorun olsun, kafayı yesin, tımarhanelik olsun. umarım hoca da forvet diye tutturmayıp ligdeki tüm hocalar gibi elinde ne varsa ondan yararlanmaya bakar.
 • 4292
  öncelikle bu adam sorunlu gitsin deme saçmalığından kurtulmamız gerekiyor. futbolcunun sadece sahadaki performansına bakmalıyız.
  diagneye sorunlu dedik bedavaya yolladık adamı sanki gittik kuzey ülkelerinden linnes, sörloth gibi sorunsuz oyuncular aldık.
  diagneyi yolladık emre mor, nzonzi, babel gibi en az diagne kadar sorunlu oyuncular aldık.
  diagne türkiye ligi için çok iyi bir pivot santrafor.
  son vuruşu iyi
  penaltı alır
  top saklar
  hatta boyuna göre çok atletik
  kötü yönleri sahada disiplinsiz, bencil, takım arkadaşları tarafından sevilmiyor ve ceza sahası içinde pozisyon alması kötü.
  diagne kiraya vermeseydik emin olun en az 10 puan fazlamız vardı. 15 maç forvetsiz oynadık. emre akbaba bile forvet oynadı.