• 4156
  buradaki entrylerimde de belli olacağı üzere kendisini hiç sevmem, futbolculuğunun da abartıldığını düşünürüm ancak kendisini iyi bir bedele satamazsak * gelecek sezon * takımımızda olması gereken isimdir.

  yönetime de fatih terim'in ekibine de forvet transferi konusunda hiç güvenmiyorum. 3 sezondur bir tane forvet bulamadılar şu takıma. önce hiç almayı beceremediler, sonraki aldıklarında da devamlı kazık yedik. yeni bir kazık daha yiyeceğimize falcao gitsin diagne dönsün. andone gibi bir forvet de kiralanırsa diagne-adem-andone üçlüsü yeterli olur gelecek sezon için.
 • 4157
  diagne transferinde hep söylenen bir durum var. malum biz o dönem ozan kabak'ı 11 milyon euroya stutgart'a satmıştık. ffp kuralları gereği o paranın o devre arasında harcanması gerekiyordu ve biz de mecburen diagne'yi aldık.
  yani yönetim hata yaptı deniliyor.
  çokca yazdım ama yine yazayım. 2019 ocak ayının son gününde diagne'yi alıp, sadece 6 ay sonra ezeli rakibinizle vedat muriç transferinde karşı karşıya geliyorsanız demek ki bir şeyleri yanlış planlamışsınızdır.
  diagne'ye 10 veya 13 verildi bilemem ama yarı parasına vedat alınır mıydı? bence 5'e de biterdi. burda vedat istendiği için onun söylüyorum. yoksa 300 bin euro kiralama bedeliyle sörtloth da alınabilirdi.
  bunu kenara koyduk.
  efendim ozan'ı sattık, parayı kullanmamız lazımdı o yüzden gittik diagne'yi aldık çünkü 2019 yazında araplara satacaktık.
  vallahi bu kafa ile iş yapılıyorsa geçmiş olsun.
  kardeşim ozan'ı satma, zorunlu satın alma opsiyonlu kirala.. harcayacağın kadar kira bedeli al, kalanını temmuz 2019'da alacak şekilde sözleşme yap.
  bunu istesen stutgart sana hayır mı diyecek?
  işte bunlar hep profesyonel idarecilerin düşünmesi gereken şeyler, yani abdurrahim albayrak ile filan olmaz. bu işin idare kısmı, diğer yandan teknik olarak bakacak olursak eğer kulübü satsa tetteh'i alıyorduk, yani diagne'den girmese belki kazık oradan girecekti. bugün tetteh'in piyasa değeri 1.2 m euro.
  yani luyindama ve marcao'ya 12 verdik, iyi çıktılar. scout ekibi ve teknik ekibe kocaman bir alkış ama diagne'ye 13 verdik yönetim batırdı.
  burda yönetimi benim kadar eleştiren yoktur ama elma ile armutları karıştırmamak gerekiyor.
 • 4161
  taraftarın düşüncelerinden de bağımsız olarak galatasaray'da takım arkadaşlarının da sevdiğini sanmadığım sorunlu forvetimiz.

  penaltı olur daha iyisini atabilecek varken kendisi ısrar eder takım karışırdı(brugge'de de yaptı bunu ve penaltıyı kaçırdı). yahu bu adam bizde oynarken net gol atabileceği pozisyonlarda bile kendisini en ufak hamlede yere atıp penaltı arayan birisiydi bizdeyken.

  eğer hatalarını kabullenip düzeltirse buyursun gelsin oynasın. kendisini bir kez daha ispatlasın. ama takıma gelip tam her şey iyi giderken egosu yüzünden takımı karıştıracaksa nereye giderse gitsin.

  feghouli ve belhanda gibi sorun çıkarabilen dengesiz oyuncuları gönderebilirsek takımda 1 adet deliyi kaldırabiliriz düşüncesindeyim.

  ancak gol atabilecekken penaltı aramayacak, boştaki arkadaşına pas atabilecek, press yapıp koşmaktan çekinmeyecek.

  ayrıca kendisi as 11 oyuncusu olacaksa top tutma ve duvar olma özelliklerini de geliştirmeli. fatih hocanın istediği oyun şekli açısından bu özelliklerinin eksikliği sıkıntı olur. tek diagne'ye güvenemeyiz. hocanın sistemine uyacak, diagne'de olmayan özellikleri olan birini daha almalıyız. falcao kalırsa ikisi değerlendirilebilir ama bir penaltı olduğunda iki oyuncu da sahadaysa olacaklardan korkarım.
 • 4164
  artıları ligin "bug" ı olduğundan defolarını bizde oynayınca anladığımız forvet. bir kere kasımpaşa' da oynarken kimse kendisine karışmıyordu, istediği gibi oynuyordu bu çok açık. adamın mental sorunları olduğunu kasımpaşa yöneticileri kabul ediyorlar ve dert etmiyorlardı. ama galatasaray' da bu kabul göremiyor. sahada o takım ruhunu görmek istiyorsun. bu adam yetenekli bir oyuncu, ama mental sorunları var. hadi sadece galatasaray taraftarı kendisini kötüledi diyelim. brugge niye kadro dışı bıraktı? biz 30 gol atan adamı niye pazarlayamadık? elbette ligimiz için geçerli özellikleri babel' den çok daha iyidir. sadece bisiklet sürme antrenmanıyla hazır kalsa bir çok rakip savunmacıyı yıpratır hatta geldiği yarı sezonda kısmen kritik anlarda rol almışlığı var hem de 2019-2020 sezonu kırılmalarında en çok ihtiyaç duyulan türden. ama biz artık kafa sorunları olan kişileri takımdan uzak tutmak gerektiğini bilmeliyiz önümüzde çok net örnekler varken hem de. sonuç olarak takımda yeni sezonda görev alırsa bağrımıza basar en güzel tezahüratlarla destekleriz. ama bazı kronik hatalarına ya göz yumulacak ya da kendisine bu alanda sürekli bir mentör desteği sağlanacak.
 • 4170
  öyle veya böyle yüksek bonservis bedeliyle transfer edildi bu adam. aldığımızda da ligin açık ara en formda forvet oyuncusuydu. halen daha kontratlı oyuncumuz ise bu adamı kullanmalıyız. gelecek sezon şampiyonlar ligi oynamayacağız. bir ihtimal uefa avrupa ligi'nde mücadele edeceğiz ve bu durumda ne yazık ki falcao'nun maaşı büyük lüks. mümkünse falcao'yu gönderip hem lig hem de avrupa ligi'nde diagne ile mücadele edebiliriz. tam onun seviyesi ligler bunlar. adem de birinci yedek olur. bir de andone tarzı bir yedek daha kiralar forvet rotasyonunu tamamlarız. form tutarsa ne ala yeniden satma şansımız olur. tutmazsa da standart formu ile de ligi götürür diagne.