• 4171
  falcao sakat, adem cezalı, andone sezonu kapattı ve yine kör ölüp badem gözlü oldu.

  diagne gelse sezonda 20 gol atarmış, iyi bir kamp görse ligi donunda sallarmış. hiçbirine zerre katılmıyorum, hemen nedenini de açıklayayım.

  bu sezonun* ikinci yarısının başından pandemi başlayana kadar geçen sürede oynadığımız futbolu bir çoğunuz unuttunuz sanırım ama hocamızın * oynatmak istediği ve güçlü oyun olarak görüğü oyun tam olarak oydu. pandemi sonrasında 2 hafta sallansakta (bkz: 28 haziran 2020 istanbul başakşehir galatasaray maçı) bunca eksiğe rağmen **** *** oldukça etkileyici ve güçlü bir oyunla tekrar biz buradayız ve bu oyunu oynayacağız mesajını net olarak verdik.

  bu oyunda diagne 18 in içinde beklesin sadece gol atsın diye bekleyen arkadaşlar var, başakşehir maçında santraforumuz (bkz: emre akbaba) kaç kere kendi sahamızda rakipten top çaldı? kaç kere geriye gelip duvar oldu? kaç kere arkadaşlarına servis yaptı? sakat olmasa falcao'da emre kadar enerjik olmasada duvar olma ve top tutma işlerini emre'den iyi yapan bir oyuncu. diagne bunlardan hangisini yapıyor? sonrada gittiği takımda galatasarayda forvete top getiremiyorlar diye eleştiriyor, yani oyuna katkısı 0, sadece ceza sahasında fiziği ve birazda fırsatçılığı ile gol atıyor diye bunca maaşı verip üstelik ffp kısıtlamaları varken elde tutulmaması gereken bir oyuncu. yedek beklesin diyen arkadaşları görüyorum, bunun yerine 2-3 m £ civarında satılsa, hem bonservis geliri alıp, seri yada onyekuruyu satın almak kolaylaşsa hemde diagne'ye 1 yıllık verilen maaştan çıkılsa, yedek santrafor olarak ister bonservisli, istersen kiralık yarı maaşına bir oyuncu bulunamaz mı ? şampiyonluk kutlamamıza bile katılmayan gamsız bir oyuncu için fazla yangın yapılıyor burada.

  işin özü: en kısa sürede kaç paraya olursa olsun satılması gereken, yerinin doldurulması çok kolay bir oyuncu. fatih terimin bu sezon ve devamında * oynatmak istediği futbola uymayan forvet.
 • 4173
  2020 ocak ayında andone’nin sözleşmesini dondurup kendisini geri getirirdim.
  birincisi diagne bizim futbolcumuz, yani iyi bir yatırım yaptık.
  ne kadar çok oynarsa, ne kadar çok gol atarsa bizim için o kadar iyi olurdu.
  ikincisi andone zaten sakattı ve tam olarak düzelmesi mart başını bulacaktı.
  diagne’nin o dönem hiç bir sakatlığı yoktu, iyi bir kamp ile toparlanırdı.
  ne kadar zor bir kişiliği olsa da pivot santrafor olarak işimize yarardı.
  ve evet ligin ikinci yarısında bizde olsa 6-7 gol atardı.
  alınışından itibaren diagne sürecini şu ana kadar çok kötü yönettik.
  alınması yanlıştı, satılma süreci, satılacağı halde resmi maçta oynatılması, kiraya verildiği takım vs vs...
  inşallah bundan sonrasını doğru düzgün yönetiriz.
 • 4174
  kasımpaşa'ya ödediğimiz fazla bonservis sebebiyle üzerine fazla yüklenilen futbolcu. geçen sezon oynadığımız futbolda değil diagne; suarez, benzema vs olsa yine gol atamazdık. öyle etkisiz bir futbol oynuyorduk. ligin ilk yarısında 20 gol atmış topçuyu devre arası satın almak o paraları vermeyi gerektiriyordu maalesef. bence gelecek sezon planlamasında kullanılması gerekmektedir. oyunu açamıyoruz ve pivot santrafor varmışçasına orta yapmaya çalışıyoruz. eğer satamıyorsak kesinlikle kullanmamız gerekir.
 • 4176
  malesef müsrif bir taraftar ve müsrif bir klübüz. sezon başında herkes falcao'nun büyüsüne kapıldı, ciddi yatırım yaptığımız elimizdeki gol kralını unuttu. falcao alınıp diagne itibarsızlaştırılirken de bu işe karşıydım. ha adama ödediğimiz parayı veren bir klüp çıksaydı o başka ama kendin çöp muamelesi yaparsan o malı kimse istemez.

  bu gün falcao 25 gole ulaşmış olsa aynı düşüncede olacaktım. artık müsrifliği bırakıp yatırımlarımızı korumalıyız.

  ben falcao'nun gonderileceğini farzederek önümüzdeki 20/21 sezonunda mutlaka emre akbaba ile birlikte forvet hattında değerlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum.
 • 4178
  2020 ocak ayında andone'nin sözleşmesinin dondurulup kendisinin getirilmesi gerekiyor muydu?

  kesinlikle evet ancak zaten galatasaray'dan gönderilme sebebi bu arkadaşın pivot özelliğine sahip olamamasıydı. ne vedat gibi maç başına 15 hava topu mücadelesine girer ve bunlardan 7'sini 8'ini kazanırdı, ne de sırtını rakibe dayayıp arkadaşlarına alan açmak için orta sahaya kadar gelirdi.

  bunları yapabilse zaten brugge gönderilmezdi.
  diagne complete forvet diyebileceğimiz bir oyuncu. yıllar içinde poacher olmaya doğru evrilmiş biri ve ceza sahası içinde çok tehlikeli olsada kaleden uzaklaştığında oyuna hiç bir katkısı olmayan boş bir küme.

  tüm bunlara rağmen andone'nin sakatlığı göz önünde alındığında en azından ceza sahasında falcao'nın iki stoperle boğuşmasını engeller ve iki tehlikeli ceza sahası golcüsü ile rize gibi geri dörtlüsünü hareket ettirmeyen takımlara karşı caydırıcı olurdun. ama bu hesapla yapılmadı. gelecek sezon nasıl bir planlama var o da belirsiz.

  neyse ben gidip leipzig izleyeyim..
 • 4179
  2019 şampiyonluğunda attığı goller ve aldığı penaltılar ile katkı sağlamış son gol kralı olan futbolcumuz. bu adam kasımpaşa da leblebi gibi golleri atarken, bizde pozisyona girmekte zorlanıyorsa, biraz düşünmeliyiz. oyunumuz her geçen dönem kötüye gitti. 2019-2020 de pandemi arası öncesi biraz toparlar gibi olduk, sonra aynı tas aynı hamam. andone sakatken geri getirilmiş olsa verim alabilirdik. bizim ligde bu adamı anca faul yaparak durdurabiliyorlar. bu da ekstra penaltı kazanma demek. belhanda'ya gösterilen sabır ve sevginin çeyreği kendisine gösterilmedi. sonuç olarak bizim oyuncumuz, verim almayı bilelim.
 • 4180
  golcünün işi gol atmaktır. kendisinin de bu konuyla ilgili sorunu yoktur. değersiz görülen brugge kariyerinde bile 9 maçta 4 gol atmıştır. oynadığı 9 maçın çoğunda sonradan oyuna girmiştir. penaltı, freekick, el, kol farketmez, gol goldür. isterse götüyle gol atsın ki jardel de götüyle atıyordu zamanında. daha iyisini o dönem alabilirdik ama alamadık. abdo gitti görüştü o kadar ama alamadı. çabucak bir karar verilmesi gerekiyordu zira hem transfer dönemi sona eriyordu hem de 10 milyon euro transfer bütçesi yanıyordu. yani o paranın bir sonraki yaz dönemine aktarılmasının inkanı yoktu. e liginde de bu derece istatistik yapan bir adam varken kendisinin alınması o kadar yanlış bir karar değildi. gayet de iyi performans verdi aslında. oynadığı büyük maçların hepsinde performans gösterdi. şampiyonlukta pay sahibi oldu.

  falcao ve andone transferleriyle birlikte biraz da bütçe yaratmak adına kiraya verildi ama kalsaydı yine skor yapardı kanaatindeyim. seneye 4-4-2 de oynasak yine tek forvet de oynasak kalmalı. görüyoruz ki patır patır eksik veriyoruz. 2012 ve 2013 yıllarında 4 tane hazır forvetimiz vardı. biri sakatlansa ya da cezalı olsa diğeri forma giyiyordu. ne güzel dönemlerdi yahu. diagne niye bu kadar gömülüyor anlamıyorum ama kendisi muriqi’den daha iyidir golcülük konusunda. muriqi’ye bu kadar güzelleme yapılıp diagne’ye de tukaka demek de ne bileyim...