• 3229
  top süremez, çalım atamaz, pres yapmaz, 1 sezon dışında ciddi bir performans vermemiştir. bütün bunlar bir kenara sözlükte adama futbolcu değil yakıştırması yapanlar var. tamam ben de beğenmiyorum ama son 46 maçta 42 gol atmış bir diagne var. feghouli ve babel'in performanslarına göre ben yine buna yakın rakamlara ulaşacağına inanıyorum.
 • 3230
  kendisinin başarılı olmasını canı gönülden istiyorum. ama yok kendisi çok farklı bir psikolojide. kasımpaşa'da golünü atar gider maskesini takar paşa paşa sarı kartını yerdi. bizde ise golden sonra cool cool taraftara bakmalar ya da bakın ben gol kralıyım sırıtışı yapmalar... adam bizi bildiğiniz sallamıyor ya. burada herkes belhanda ve feghouli'ye sallarken belhanda sahada tek isyan eden oyuncumuz, feghouli de hocadan bir şans istiyorum, basın mensuplarına eleştirilerinin cevabını vericem diyordu. umarım satılır minimum seviyede zarar edilecek şekilde. eğer kalırsa da sövüp sayacağımı bile bile şanlı armamız onun göğsünde olduğu sürece desteğimi de son ana kadar göstereceğim. umarım bu taraftarın kıymetini bilirsin, umarım eleştirilerimizi haksız çıkarırsın.
 • 3231
  kendisi inşallah takımda kalır ve atacağı gollerle hepimizi mahçup eder.
  diagne kadar olmasa da, geçen yıl aynı şeyleri belhanda için düşünüyorduk.
  1 eylül 2018 tranzonspor galatasaray maçından sonra neler yazmıştık.
  bakın şimdi neler yazılıyor.
  ya hadi belhanda'yı geç, feghouli için bile neler yazıldı.
  geldiğinden beri şu adamı kendi haline bırakamadık.
  evet çok para verdik ama bana göre belhanda ve maicon'a da çok para verdik.
  giderse gider, gitmezse bize her türlü katkı verir.
 • 3233
  2018 - 2019 sezonu ara transfer döneminde başakşehir futbol kulübünün sanki çok ihtiyacı varmış gibi hem robinho hem de demba ba'yı transfer etmesi üzerine elde imkanlar dahilinde kalan tek alternatif olup artık allah ne verdiyse diyerek transfer edilen futbolcu. kendisine ödenen bonservisin yüksekliğinin bir nedeni kasımpaşaspor'u tek başına ligin üst sıralarında tutması ise önemli oranda da galatasaray'ın kendisine muhtaç durumda kalması idi.

  kötü bir futbolcu mu, değil. üst düzey bir fiziği, üst düzey bir sürati, üst düzey bir tekniği olmasa da dişe dokunur seviyede olduğu söylenebilir. ama enteresan bir şekilde kaleye gidip gol atmak için hücum ettiğinde bir şekilde golü yazabiliyor, zaten daha rakip yarı sahanın başlarındayken niyeti hissedilebildiği için ayrımı yapılsa bu pozisyonlarda gol bulma yüzdesi çok yukarılarda aslında. anticipation olayında bir mario jardel değil elbette ama ortalama üstü olduğu aşikar.

  yalnız bu güzel kardeşimizin yaşadığı ve dolayısıyla taraftara yaşattığı genel sorun kaleyi ve golü düşünerek hücuma kalkması için genellikle maç içinde birileriyle ya da taraftarla takışıp sinirlenmeye ihtiyaç duyması. kendi haline bırakıldığında her daim penaltı almayı düşünen, kaçak dövüşen hatta ahlaksız bile denebilecek türde bir oyun ortaya koyması. bu sebepten harcadığı poziyonlarla saç baş yoldurup taraftarı çıldırtmakla kalmayıp takımın hücum gücüne de ciddi bir darbe vuruyor.

  ek olarak manipülasyonlarla beslenen, taraftarla karşılıklı üstüne koyarak büyüyen bir tavır yarışına falan evriliyor bu durum malesef günden güne. muhtemelen onu şu anda bulunduğundan çok daha iyi bir yerde olmaktan alıkoyan bu mental problemini aşmanın yolunun bu saatten sonra bulunabilmesi biraz zor gibi görünüyor. fatih terim adam eder olayıyla altı ay geçtikten sonra dahi aynı umursamazlık demeyeyim ama odaklanamama problemiyle devam ediyor oluşu büyük sıkıntı.

  ek olarak bütün yaz transfer dönemi boyunca yılan hikayesi gibi uzayıp giden ve sonuçlanmayan radamel falcao garcia vakası sonrası hem kendisine yönelecek tepkilerin hem de kendisinin oyuna ve taraftara koyacağı tavrın artacağını beklemek yanlış olmaz gibi...

  bu sorun yumağını nasıl aşıp kendisinden verim alabileceğimiz ciddi ciddi merak ettiğim bir konu. umarım başarılı oluruz...
 • 3236
  gitmek istese de göndermeyiz artık. çünkü o bizim kıymetlimiz.

  (ters psikoloji beyler)

  arkasında durulursa 15 gollük bir katkı verir ligde. ayrıca motive olup gaza getirilirse ki bence bu anlamda kolay bir karakter kendisi, fayda sağlar ligde her anlamda. ''bu defans varya diagne kimmiş diyor, ben yerim onu, ikili mücadelede ayakta kalamaz karşımda diyor'' tarzı bir kışkırtma yöntemiyle motive edilmeli ama.
 • 3238
  https://twitter.com/...261504922492928?s=20

  adam çizgi film gibi karakter ya. hatta bu adam bir pokemon olsaydı charizard olurdu. onun ete kemiğe bütünmüş hali. aynı hayvansı fizik, potansiyel, söz dinlememe ve kibir. ama aynı zamanda duygusal. boyuna posuna bir bakıyorsun bu adam delik deşik eder gol rekorları kırar diyorsun. * sonra bir bakıyorsın yok bununla maça başlanmaz diyorsun ama kesinlikle golcü bir futbolcu. o yüzden bu sevimli kardeşimize destek olalım. iyi idare edebilirsek verim alabiliriz. sarı kırmızı saçlarıyla yardırsa ilk yarı yine 15,20 atsa... ocak ayında da çin'e göz yaşları ile uğurlasak ne güzel olur.**

  https://usercontent1.hubstatic.com/...13812156_f520.jpg

  https://i.milimaj.com/...ec10bb1c504a871e.jpg
 • 3241
  şu anda nasıl ki falcao monaco'nun futbolcusuyla kendisi de hala bizim futbolcumuzdur.

  acaba diyorum bizimkile diagne'yi sattı da monaco taktiği mi yapıyoruz? yani falcao'yu alınca diagne'yi vereceğiz mi dedik alıcı kulübe? çünkü falcao için verileceği söylenen 5 milyon bonservis ile birlikte mevcut al sat dengesinde ekside oluşumuzu düşününce mutlaka hazırda bir satışın bekliyor olması gerekiyor. öyle linnes'miş yutymuş yunusmuş falan satılarak kapanmaz bu al sat dengesindeki eksi bakiye.

  falcao alınamazsa diagne ile devam ederiz. eksi bakiyeyi ise yunus falan satıp elde edebiliriz. ama falcao alınır da diagne satılmazsa çok zorlanırız. böyle plansız ilerlemiyorlardır umarım bizimkiler.

  diğer alternatif ise belhanda'yı satıp artacak parayla da belhanda'nın yerini doldurmak. ama bence bu takım için büyük risk olur.

  kısacası yukarıda bahsettiğim gibi diagne'yi falan satmış olmalıyız ki bu güvenle falcao'ya bonservis veriyor olmalıyız. ama dediğim gibi falcao'yu almadan diagne'yi satıp bir de yine forvetsiz kalma riskine girmiyor olabiliriz.

  başta plan hemen satmaktı belki ama zaman daralınca bu tür bir plana geçiş yapılmış olmalı.