• 3209
  şimdi bu adamı savunmayın diyen tayfa şunu anlamıyor, biz bu arkadaşa 10 milyon bonservis verdik, çok iyi bir oyuncu olduğu için savunmuyoruz ama bu kadar büyük bir yatırım yapılmış, iyi kötü bizim takımdayken 10 gol atmış, 2019-2020 sezonun ilk maçı olan denizli maçında da bizim adımıza olumlu görülebilecek tek hareketi yapmış. alternatifi de şuanda yok. bu adama destek vermek bize ne kaybettirir. taraftar olarak kendisine destek olsak, kendisine güveni yerine gelse 2-3 gol atınca baya baya açılır bu adam. benim tavrım belli 8-9m üzeri bir teklif gelirse satılsın ama satılamıyorsa da yıllık 2,5 milyon maaş alan bir adamı küstürmek mantıklı değil.
 • 3210
  bu vatandaşın en güzel yanı şu: biz tüm camia olarak kendisini savunsak, kendimizi zincirleyip "senin yoluna ölürüz diagne" desek de ya da tam tersi günde 24 saat ana bacı küfredip, yolda çevirip dövsek de adamın motivasyonu değişmiyor. adam bizi öyle böyle takmıyor ya. başkası olsa ağlaya ağlaya gider gelir, bu manyak bizimle düzenli aralıklarla taştaş geçip, makarasını yapıp geziyor. keyfi 10 numara, bundan mutlusu dünyada yok. yani istesek de bu adamın moral motivasyonu etkileyemeyiz. şöyle düşününce bu huyu iyi mi kötü bilemedim.

  bu sebeple burada "hadi arkadaşlar kendisine sahip çıkıyoruz", "banane ya gitsin allahından bulsun deli" diye atışmanın manası yok. ben de savunulmasından, takıma acilen kazandırılmasından yanayım ama bu manyak hem tedaviye kapalı hem ihtiyacı yok gibi bir durum var. adam profosyonel deli renktaşlar. troll camiasının bir ferdi olarak seviyorum bu hareketlerini. 10m euro saplamasa iyiydi tabi.
 • 3212
  diagne iyi diye kendimizi avutamayız. türkiye liginde attığı gollere açın bir bakın. hiç bir meziyet barındırmayan goller. diagne’nin tek artısı güçlü fiziği. başka bişeyi yok. kasımpaşa bize çok güzel çaktı. geçmiş olsun. umarım iyi bir sezon geçirir ve elimizden çıkarırız. yine de hala bu takımın bir parçası olduğu için desteklemeye devam.
 • 3213
  karakter anlamında neyse de teknik anlamda boş yere fazlaca tepki gördüğü için savunacağım futbolcu.

  öncelikle şu twite bir bakalım:
  https://twitter.com/...252459420061698?s=21
  adamın gol repertuarını kenardan gelen toplar oluşturuyor. bizim sevilladan gelmiş ve aslında normalde çok da teknik olan sağ bekimiz orta açamıyor. mariano orta açtığı zaman hayretler içerisinde kalıyorum, böyle bir futbolcu nasıl böyle orta açıyor diye. sol bekimiz ise sol ayaklı bile değil.

  diagne gelirken neyi iyi yaptığı neyi kötü yaptığı belli bir futbolcuydu. bu adamın hantal olduğunu zaten biliyorduk. pres yapmaya hevesli olmadığını da biliyorduk. bizim diagne’den beklentimiz gol atması ve alan açmasıydı. alan açma konusuna girmiyorum çünkü en azılı diagne düşmanı bile “bir tek feghouli ile belhanda’ya alan açıyor başka da hiçbir şey yapmıyor.” diyor. gol atma konusuna geldiğimizde ise adam 10 gol attı. penaltıdan, boş kale, çarptı girdi vs. 10 tane attı adam. üstelik kendi repertuarına hiç uygun oynamayan bir takımda. bir insan penaltı atabiliyor diye suçlanır mı?

  penaltı konusuna gelelim. adamın çok ilginç bir özelliği var. karşısındaki kim olursa olsun penaltı alabiliyor adam. bu ligin hali hazırda en tecrübeli stoperi vida. 5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçında vida’dan penaltı aldı. pozisyon için ofsayt bayrağı kalktı ama karşısındaki kim olursa olsun fake atıp penaltı alabiliyor adam. nitekim ozan kabak’tan da aldı. 16 ağustos 2019 denizlispor galatasaray maçında da aldı. işin ilginç tarafı ise taraftar bu özelliği için bile adamı elestirebiliyor. bir insan penaltı alabiliyor diye suçlanır mı?

  burak yılmaz bizde oynarken top saklayamaması elestirilirdi ki saklayamıyordu da. 11 mart 2019 galatasaray antalyaspor maçında attığımız ilk golde diagne savunmanın arkasına koşu yaptı ve topu sakladı, ters kanada feghouli’ye attı ve gol oldu. bu pozisyonu neden anlatıyorum? aslında bu adamdan beklediğimiz bu değildi. topu üçüncü bölgeye taşıdıktan sonra gol atmasını bekliyorduk. diagne kendi oyun stili dışında topu üçüncü bölgeye taşıyan ve o bölgede topu saklayan bir oyuncu oldu. oysa kasımpaşa’da o topu oraya zaten trezeguet getiriyordu.

  yine hiçbir şey yapmadığı iddia edilen bir başka maç olan 19 mayıs 2019 galatasaray basakşehir maçının ilk yarısında ise pasla çıkmaya çalışırken rakip savunmayı açamıyorduk. o maçın ikinci yarısı sadece devre arası motivasyon konuşması ile değil, devre arası taktik değişikliği ile kazanıldı. özellikle ikinci yarının başında bütün topları diagne’ye şişirdik, diagne de neredeyse hepsini başarıyla indirdi ki bu da diagne’den beklentimiz değildi.

  biz diagne’ye 13 milyon verip, sonra adamı alışık olmadığı bir oyun stiline zorlayıp, doğru düzgün servis yapmayıp bir de üstüne linç ettik. diagne’nin karakteri de sağolsun bizim lincimizi daha da katladı.
 • 3216
  iyi bir rakama satılmasını falcao'nun gelişi kadar bekliyorum ancak satılamasa da kendisinden faydalanabiliriz .maaşı da bildiğim kadarı ile çok yüksek değil. oyun sıkışınca falcao gelirse eğer ikili forvet oynayabiliriz. kağıt üzerinde çok kötü durmuyor.
  feghouli-belhanda-babel
  falcao-diagne
  uefa f.p açığını da nagatomo veya genç bir oyuncu satışı ile dengeleriz.
 • 3220
  25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçına kadar transferi hakkında bir sürpriz yaşanmaz ise bu maçta ilk 11 başlayacak olan forvet. takımımızda kaldığı sürece sonuna kadar desteklenmesi galatasaray menfaatleri için gerekli olandır. sorunludur, çatlaktır, oyun içi iyi ya da kötü yanları vardır. hepsine tamam. ama günün sonunda hala galatasaray futbol takımının kadrosunda resmi olarak bulunan tek gerçek forvetdir. bunu düşünerek hareket etmekte fayda var.
 • 3222
  kendisine bu derece düşmanlığı anlayamıyorum. denizlispor maçının en iyilerinden biriydi. haklı penaltı da aldırdı. takımı kurtarıyordu. kazma selçuk o penaltıyı kaçırmasa. bu düşmanlığı anlayamıyorum. kendisi mi dedi bana gidin 10 milyon verin diye? elalem futbolcusunu över, biz yerin dibine sokmak için çalışıyoruz. ha memnun musun? diye sorsanız, açıkçası pek değilim. zımba gibi bir oyuncuyu ben de isterim. ama elimizdeki bu. değerini bilelim.
 • 3224
  dünyada algı oluşturmaktan daha kolay bir şey yoktur. şuan oluşan durumu ve diagne'nin satılmamasını taraftara bağlamak bu algıyı görmezden gelmektir.

  galatasaray yönetimi daha diagne'yi alır almaz amacının sezon sonuna para aktarmak olduğunu sağır sultan bile duydu. sezon biter bitmez de ilk amaçlarının diagne'nin satılmasının olduğunu dile getirdiler. sürekli bütün haberler galatasaray'ın yeni transfer yapabilmesi ve ffp'den kurtulması için diagne'nin satılması gerektiğini söylediler ve yönetim bunu onayladı. taraftar takımın eksikliklerinin tamamlanmasını isterken önüne diagne setini yönetim koydu. burada taraftarı diagne'ye sevgi beslemesi ya da tepki göstermemesi beklenemez zaten.

  o yüzden diagne konusunda taraftarda kusur bulma işini mantıklı bulmuyorum. takımda oynayıp oynamaması teknik kadronun bileceği iştir, fakat satılıp satılmaması tamamen yönetimin işidir. nasıl nzonzi ve seri transferleri ile çok iyi iş yaptıklarında başarıyı üstleniyorlar, başarısızlığı da üstlenmeleri gerekiyor.