• 2600
  --- alıntı ---

  galatasaray diagne'den kurtuluyor

  galatasaray, elinden çıkarmaya çalıştığı diagne için al nassr kulübü ile el sıkıştı. galatasaray, diagne'nin satışından kasasına 14 milyon euro koyacak.

  mental açıdan sıkıntıları var

  sarı-kırmızılı takımda teknik direktör fatih terim, geçen sezon mental açıdan sorunlar yaşayan mbaye diagne ile çalışmak istemediği için yönetim yıldız golcüyü gönderme kararı aldı.

  --- alıntı ---

  internet siteleri tarafından transfer haberleri bu şekilde yapılan futbolcu. hani taraftara kızıyoruz ya oyuncuyu itibarsızlaştırıyor, piyasasını düşürüyor diye. futbolcu ismini google'a yazdığında bu tip haberler karşımıza çıkıyor. yani taraftardan önce basının üslübuna dikkat etmesi gerekiyor. adamdan resmen tecavüz zanlısı gibi bahsediyorlar.
 • 2603
  psikolojik olarak büyük takım oyuncusu kesinlikle değil. çünkü henüz cin olmadan adam çarpma derdinde bu arkadaş. bunun en kolay örneği instagram kullanımı ve yaptığı paylaşımlar. gerçekten taraflı taraftsız irite edici paylaşımlar yapmaktan hiç çekinmiyor.

  herşeye rağmen kendisinin oynadığı maçlarda daha kolay gol atıyoruz. özellikle şampiyonluğun son düzlüğündeki maçlara dikkatinizi çekerim, alt biten maçımız neredeyse hiç yok. bir çok pozisyonda saç baş yoldurdu ona da kabulum ama kritik goller de attı diagne. rize maçı da bunun en büyük örneğiydi. penaltı kaçırdı kaçırmasına lakin sonradan 90+3'te herşey bitti derken üst düzey bir kafa golüyle galibiyeti getiren isim de yine diagne oldu.

  özetle, eğer satılamaz ve takımda kalırsa bu adama sahip çıkmamız lazım. vasat üstü bi şampiyonlar ligi performansıyla avrupa pazarına kendini gösterirse gayet tabi devre arası ve yahut sezon sonu 20+ bonservise gitmesi de mümkün görünüyor.

  ekim'de 28 yaşına girecek senegalli santraforumuz.
 • 2604
  tam bir iş bilmezlik transferi örneğidir. gomis gittiği andan itibaren toplamda 5 aylık bir sürede herhangi bir adam bulamayıp bu adama 10 milyon euro + vermek akıl alır gibi değil. bunu transferi ilk duyduğum anda da söylediğim için içim rahat, değil 20 -50 gol atmış olsa da fikrim değişmezdi; bizim ligde ani performans ile önce çıkıp alınan oyunculardan başarılı olan sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. patlayan transfer ise gırla. nefsin dürtse de almayacaksın, uzak duracaksın ; tutmuyor. ağustos'da kolombiya'ya adam göndersen; ligi 4 ay izletsen çok ucuza forvet bulurduk ki kolombiya'dan canavar golcüler çıkıyor, trabzon'a gelen psikopat teofilo bile gayet iyi iş çıkaracaktı kafayı bozup geri dönmese ki ısınmaya başlamıştı. bu zarar direk yönetime ve bir kısım da hoca ya yazar; sonuçta transfer işi ekip işi; o fernando'nun transferinin verimini hesaplayan twitter canavarını göreve davet ediyorum, kazın büyüğü burada sen gitmiş çerezler ile uğraşıyorsun.
 • 2605
  kendisinin net olarak takımımızın santraforu olmadığını ve oyun kurgusu için başka bir forvet transferine kaynak olarak kullanılması gerektiğini biliyorum. gayet de mantıklı bir şekilde devre arasındaki artı bilançomuzu yaz transfer dönemine sarkıttık. öncelikle yönetimi ve teknik heyeti tebrik ediyorum şayet diagne bahsedilen miktarlara transfer yaparsa.
  yalnız eğer söz konusu transfer gerçekleşmezse buarada kendine galatasaraylıyım diyen yeni yetme sosyal medya taraftarlarına inat formasını alacağım ve tribünde adını haykıracağım.