• 2577
  https://mobile.twitter.com/...323038983200768?s=21

  (bkz: gidecek gidecek)

  kamuoyunda oluşan algı kadar kötü ve verimsiz bir topçu değil. kendisine verilen bonservisin altında ezildi. kafa olarak da uyumlu bir insan değil ne o bizimle ne de biz onla aidiyet duygusu kuramadık. kalırsa yine en az 25 golü olur ama taraftar da kendisi de mutlu olmaz. takımımızdan ayrıldığı andan itibaren 2020 yaz transfer dönemi için fenerbahçe'nin 100 kişilik futbolcu listesine girecek olan senegalli forvet.
 • 2578
  öyle orantısız şekilde eleştirildi ki artık mümkün değil verim alamayız, sosyal medyayı o kadar acımasız kullanıyoruz ki futbolcuyu 6 ayda tükettik ve kovmaktan beter ettik.

  adamı izleyen izlemeyen herkes bir ucundan tutup eleştiriyor, saha içi dışı adamı didik didik edip bir şey bulup onu eleştiriyorlar. böyle bir insanın normal davranmasını geçtim, hata yapmaması çok zor...

  aynı kitle bu sefer transfer olması için gece gündüz sosyal medyada takip ediyor, arkadaş nasıl olacak ? kovmaktan beter edilen adama kim büyük yatırım yapar ? elbette transfer etmek isteyende fiyatı öldürebildiği kadar öldürüyor.

  fakat diagne olayı kimseye ders olmuyor, aynısı bugün hazırlık maçındaki diğer futbolculara yapılıyor. 80 milyon teknik direktörün olduğu ülkede futbolun bir unsuru olmak çok zor olmalı...
 • 2579
  istediğimiz verimi alamadık. saha içinde dışında davranışları rahatsız ediyor olabilir. beceriksiz olabilir. dengesiz olabilir. ben de çok memnun değilim. her şey olabilir de bu adam hala futbolcumuz. eleştirinin ötesinde linç ediliyor artık. yahu adamın yerine koyun kendinizi. instagram'dan alakalı alakasız her paylaşıma seri halde küfür ediliyor. twitter'da her gün komik olmayan saçma sapan görseller dolanıyor. bunları yapan da kendi taraftarı. iyi kötü şampiyonlukta rol oynadı. gidecek zaten. alacak taraf ben olsam kafamdaki meblağa uyana kadar tek kuruş artırmam teklifi. her şey bir yana bu adamın da eşi dostu var. ayıp yahu. kimler neler yaptı onda biri tepki almadı.
 • 2580
  kağıt üzerinde tartışmasız iyi forvet olan futbolcumuz.

  adam sezonu 34 maçlık olan bir ligde 30 gol atmış. ki bu 34 maçın bir kısmında cezadan dolayı oynamamış buna rağmen 30 gol büyük iş. milli takımında da yedek de olsa oynadı ve final oynadı.

  alıcılar için çekiciliği olan futbolcudur; ancak oyuncunun pazarlamasını yönetim ve taraftar olarak yapamıyoruz. yapmamız gerekenlerin tersini yapıyoruz maalesef.

  evet doğru. kimyamız uymadı ve sevmediğimiz karakterde bir oyuncu ve biz bu kötü özelliğini pazarlama aşamasında kullanmakta ısrar ettik.

  bundan sonra takımda kalmasının kimseye faydası olmayacaktır. ben artık 10 milyona bile razıyım. yeter ki gitsin.

  afrika uluslar kupası sona erdiğine göre artık transfer süreci hızlanacaktır diye umuyorum. 1 hafta içerisinde bir sonuç bekliyorum artık. olmalı da.
 • 2581
  olay artık gerçekten acımasız bir hal almaya başlıyor. avrupa kupası maçlarında kötü oynadı diyorsunuz ama iyi oynayan oyuncumuzu da bulamıyorsunuz. ligde oynadığı maçlarda yetersiz ve çöp deniliyor ama bizde çıktı 13 maçta 10 gol ve 1 asist yaparak takım olarak mağlubiyet yüzü görmemişiz. herkesin payı var ama diagne'nin yok mu yani? hele birde şampiyonluk kutlamasına katılmadı diye eleştirilmişti. sezon boyu elinden geleni yapmış adam, yönetimin izniyle ülkesine gitmişti ama biz bunu bile eleştirir olmuştuk. sezon boyu hiçbir b*k yapamayan tarık çamdal, şampiyonluk kutlamasına katıldı diye adamın dibi mi oldu? buna cevabın hayırsa; sezon boyunca takıma katkı veren adamı da, şampiyonluk kutlamasına katılmadı diye eleştirmeyeceksin.

  rakip takımın forvetlerini sezon boyunca gördünüz. soldado penaltı alabildi mi? ligde çift haneli gol sayısına ulaşabildi mi? frey, eleştirildi mi duvar olamıyor diye? slimani'nin kadro dışı kalması gündem olup eleştirildi mi? ben söyleyeyim hiçbir şey olmadı. peki bizim eleştirdiğimiz nokta ne? "diagne atıyor ama penaltıdan, ayrıca kaleciyle karşı karşıya pozisyonlarda bazen kaçırabiliyor. ha birde kendini çok kolay yere bırakıyor. buna rağmen ligde nasıl 30 gol attı anlamadım." bak bak lükse bak. burak yılmaz'ın takıma gelmesini isteyip, övmekten elleri yorulan yazarlar kalkıp diagne'ye "ama sırtı dönük oynayamıyor" diyor. biraz tutarlı olun.

  tutarlı bir şekilde eleştir tamam, bazı nedenlerden dolayı sevme tamam ama küfretmek de nedir? adam canlı yayın yapıyor, bizim taraftar kalkıp ağza alınmayacak şekilde küfürler ediyor. çok mu normal bu? olayı öyle bir yere getirdiniz ki, sanki düşmanımız olmuş. tarık çamdal'ı, veysel sarı'yı ve nicelerini bile bu kadar eleştirmedik ya.

  zamanında bu ve bunun gibi cümleleri feghouli içinde yazmıştım. o zamanlarda feghouli'ye lakayıt ve çöp diyen adamlar, beni hemen feghouli fanı ilan etmişti. aynı adamlar şimdi feghouli'ye "beton yetmez yiaaa" diyor. yani, biraz sabır be arkadaşlar. daha adam geleli 6 ay bile olmamış. ama buna rağmen maalesef ki kendi elimizle çok çok kötü bir algı ortaya çıkardık. adam 1 maçta 5 gol atsa bile 6'yı neden atamadı diye eleştireceğiz. hani sabır diyorum ama kendi kendimize sabrımızı da tükettik. bu şartlarda takımda kalması da sorun yaratır. kısacası duygular gerçekten karışık...
 • 2582
  iyi bir futbolcu, kendisinden sonra gelen ligde 17 gol atmış birisi ki burak yılmaz bu sayı ile gol kralı oluyordu. tek sorunu sosyal medyayı ve etkileşimi futboldan çok sevmesi. sosyal medyanın içinde büyüyen nesilde aynı şekilde, maç izlerken tek amaçlari sosyal medyada işe yarayacak bir şeylerin çıkması ve onunla ilgili espri üretip etkileşim kasmak. diagne kırık olmak yerine sosyal medya taraftarının hosuna gidecek şekilde onları yalasaydi bugün hepsi boynuma dola diye gezerdi etrafta. instagram da olduğu gibi tweeter da beğeni ve paylaşım sayısını kaldirirsa rahatlariz.
 • 2586
  senegal milli futbol takımı ile çıktığı 9 maçta henüz golü bulunmayan oyuncumuz. bu bağlamda kendisini nedense eder'e benzetiyorum, o da portekiz milli futbol takımı ile ilk golünü 18. maçında atmıştı ama kısır gol performansına rağmen sürekli olarak oynatılıyordu. tarih itibariyle hala milli oyuncu ve toplam 35 maçta 5 golü var. herhalde diagne de böylesi bir milli takım kariyerine sahip olacak.
 • 2589
  son zamanlarda şu adama küfreden gerizekalılara sinirlendiğim kadar hiçbir şeye sinirlenmiyorum. daha önce pek çok grup hakkında buna benzer entryler yazdım fakat hayata dair hiçbir hedefi olmayan, hayatta hiçbir başarı kazanamamış ve kişiliğini oturtamamış insanların kendi gibi kişileri bulunca aslan kesilerek sağa sola saldırması inanılmaz sinirimi bozuyor. diagne'nin gitmesi gerektiği konusunda hepimiz hemfikiriz, kişiliği ve tarzı yüzünden takıma istenilen katkıları hiçbir zaman veremeyecek. ancak bu adam takımımıza iyi kötü katkı sağlamış ve şampiyon olmamızda pay sahibi olmuştur. siz kimsiniz de bu adamı küfürlerinizle rahatsız ediyorsunuz? umarım edilen küfürlerin cezai anlamda yaptırımı vardır ve en azından birkaç kişi bunun cezasını çeker.