• 2538
  satılması elzem olan oyuncumuz.

  konu sadece yeterlilik değil, diğer transferleri finanse için satılması çok önemli. süleyman rodop'a göre 1 hafta içinde satışı sonuçlanacak. kendisi satılınca önümüzü daha iyi göreceğiz. transferde de elimiz rahatlayacak.

  her şey için teşekkürler kral ama daha fazla yormayalım birbirimizi.
 • 2539
  bu adama 10+3 milyon euro veren yöneticiler şunu düşündü: elimizde ozan kabak'ın satışından gelen 11 milyon euro var ve bunu ffp kuralları sebebiyle o dönem içinde kullanmamız gerekiyor. elimizde forvet yok, ocak ayında da transfer yapmazsak taraftar bizi türk telekom stadı'na sokmaz.

  işini son güne bırakırsan, tüm planlarını alan carvalho üzerine yapıp oyuncuyu alamazsan son gün 10+3'de verirsin, elinde 18 varsa 18'de verirsin. bu kadar basit.
 • 2541
  transfer edilirken sözlüğün küçük bir kısmı hariç çoğunluk memnundu. bir kısım yazar da ligi donunda sallayacağını(nefret ederim bu tabirden) iddia ediyor sonra da sezon sonu 20 milyon euro üzerine arap yarımadasına iteliyordu kendisini.

  alırken dedik böyle olacağını. neyse, kulağınıza küpe olsun. kalırsa da giderse de fark etmez benim için. giderse zannediyorum 12 civarına gider. kalırsa da ligde ciddi bir katkı verir iyi motive edilirse.
 • 2545
  bence kendisi güzel bir rakama gidecek gibi.

  yönetimin bir bildiği var ki yurtıdısına yönetici gönderiyoruz ve harıl harıl adam arıyoruz. inanılmaz isimlerle adımız geçiyor. birden fazla mevki için birçok isim gündemimizde mütemadiyen ve ciddi paralar verip alınabilecek isimler mevzu bahis oluyor.

  diagne de bu aralar sessiz, yaramazlığı yok son günlerde, çok ilginç bir şekilde.
 • 2547
  ben hala neden 10+3 artı pay dendiğini bilmiyorum.
  "profesyonel futbolcu mbaye diagne'nin transferi konusunda oyuncu ve kulübü kasımpaşa sportif faaliyetler a.ş. ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun eski kulübüne 10.000.000 euro tutarında transfer bedeli ödenecektir.

  futbolcunun kendisiyle de 2018-2019 futbol sezonundan başlamak üzere 4.5 sezon için anlaşmaya varılmıştır.
  2018-2019 sezonu için net 1.150.000 eur sabit transfer ücreti

  2019-2020 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2020-2021 sezonu için net 2.350.000 eur sabit transfer ücreti

  2021-2022 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti
  2022-2023 sezonu için net 2.400.000 eur sabit transfer ücreti"

  kamuoyuna saygıyla duyurulur
  bu adamın kap bildirimi. görebildiğim kadarı ile 10 m vermişiz. daha da bir şey denmemiş. o konuda bana bir yardımcı olursanız sevineceğim çünkü resmi olmayan kaynaklar dışında hiçbir yerde yok.
  edit: yönetimden dogrulatan insanlar söylemişler diyorlar, peki bir soru daha bizim bütçeye etkisi nedir bunun
 • 2549
  --- alıntı ---

  arap gazeteci abdulaziz al rabah: “arap kulüpleri diagne ile ilgilendi fakat resmî teklif olmadı. bazı menajerler aracılığıyla görüşmeler oldu ama 15m€ teklif edilmedi. burada büyük paralar ödeyebilecek kulüplerin iyi forvetleri var.”

  arap gazeteci abdulaziz al rabah: “arabistan’da herhangi bir kulübün mbaye diagne’yi 15m€’ya alacağını düşünmüyorum. ama guangzhou evergrande’nin ilgilendiğini duydum. çin’e gidebilir.”

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/.../1151465895732088833
  https://twitter.com/.../1151466366278471680
 • 2554
  kendisinin bonservisinin 10+3 milyon euro olduğu bilgisi uğur karakullukçu'dan çıkmış olan futbolcu. uğur karakullukçu bu bilgiyi kasımpaşa ve galatasaray yönetiminden kişilere de doğrulattığını söylese de iki taraftan da olumlu ya da olumsuz bir yorum duymadık bugüne kadar. bunun yanında geçenlerde vole adlı youtube kanalında uğur karakullukçu "bonuslar bir önceki transfer dönemine yansıdığı için bu dönemde galatasaray -3 milyon euro'da başlamayacak" dedi. bana bu açıklama biraz kılıfına uydurmak gibi geldi. +3 milyon euro olabilir, olmayabilir demiyorum ama bence gazetecilik bunu ortaya çıkarmak kadar yetkili kişileri böyle konularda sıkıştırmaktır da. kimsenin terim, albayrak ya da başkana kameralar önünde bu durumu sormaması da açıkçası bu durumu benim özelimde yok saymamı sağlıyor.
 • 2555
  yerin dibine sokmamamız gereken forvet. 10 milyon euro'luk bir yatırım söz konusu. satamazsak yedek de olsa ille ki kullanacağız. fakat yangıncı taraftar bu şekilde davranırsa 10 milyon euro'yu kulübeye bile oturtamayacağız.

  bu sezon kostas mitroğlu geçen sezona göre daha fazla forma şansı bulacak. geçen sezon diagne'ye istatistik kastırdığımız için kostas mitroğlu'nun bir miktar hakkı yenmişti. bu transfer döneminde diagne'ye istatistik kastırmanın karşılığını alamadık ve diagne takımda kaldı diyelim. fatih terim diagne'ye koşulsuz forma şansı vermez. formayı kim hak ederse o alır. mitroğlu daha çok şans bulur. hatta belki mitroğlu as forvete dönüşür.

  artık diagne'ye muhtaç değiliz. taraftar olarak aşırı reaksiyon göstermeye gerek yok. fakat diagne'ye kötü davranırsak adam tamamen galatasaray'ı gözden çıkartır ve olay kadro dışı kalmaya kadar gider. diagne de bunu umursayacak yapıda birisi değil. oturduğu yerden maaşını almaya başlar.

  10 milyon euro'luk bir yatırım. feghouli'yi birkaç ay kulübeye oturtup takıma kazandırmıştık. diagne'de de bunları denememiz gerekebilir. sakin olmamızda fayda var. sonunda kazanan galatasaray olacak.
 • 2556
  hala takımda kalmalı, satılmazsa bile idare eder gibi entryler giren yazarlarımız var. her ne bahaneyle olursa olsun şampiyonluk kutlamalarına* katılmadığı ne çabuk unutulmuş. kendisine çöp, vasat demeyeceğim ama taraftar ve oyuncular ile hiçbir zaman yıldızı barışmayacak. umarım kariyerinde 40'lı gollere de ulaşır ama bizde değil.