• 2532
  taraftarın umutlu ve ümitli konuşmalarını şaşkınlıkla takip ettiğim futbolcu.

  bu yaz döneminde adam final oynadı yeaaa diyerek iyi bir paraya okutmamız gerekiyor. bu adamı altı ay daha takımda tutmak büyük bir kumar. ocak ayına kadar kendisini daha da salmayacağının hiçbir garantisi yok. hatta adam akıllı top oynama ihtimali, kendini salma ihtimalinden daha düşük. herkes sampiyonlar liginde burak yılmaz performansı sergileyip, grup maçlarının gol kralı olacağını düşünüyor lakin bu adamı şampiyonlar liginde yerler. bu adamın en büyük kabiliyeti penaltı almak. daha ötesi yok.

  yok destek olalım yok performansını arttıralım falan hikaye. 10-12 milyon euroluk teklif varsa kaktır geç. altı ay sonra beş milyon euro'ya satmaktan iyidir.
 • 2534
  taraftarımız tarafından çöp muamelesi yapılıp, bir an önce satılması istenen oyuncu. bununla da bitmiyor, çöp muamelesi yapıp, en az 15 milyon alsak diye de hesap yapıyorlar. peki sormazlar mı insana, sen hem malını kötüleyip, hem iyi bir fiyata nasıl satacaksın?

  yüzbinlerce galatasaray taraftarı sosyal medyada oyuncuyu yerin dibine sokuyor. ve sanıyorlar ki, alıcı taraf bunları bilmiyor, araştırmıyor. sadece bu sözlükte bile kim bilir kaç kişi, aldığımız bir oyuncunun eski kulübünün forum sitelerine girip bakmıştır!

  satmak istediğimiz bir oyuncu için, sırf anlık tatmin için yapılan yorumlar, sevdiğiniz galatasaray'a zarar veriyor en çok. dünya değişti artık. bunu anlayın bir zahmet.

  diagne, kuşların golcüler için milyonlar harcadığı bir sezonda, öyle ya da böyle 30 gol attı (kuşların milyonluk golcüleri kaçta kalmış bakın). sadece sayısal verilere bakmak da bizi yanıltır. varlığı ile ne kadar boş alan oluştuğunu ben değil feghouli, belhanda söylüyor. son dünya kupası şampiyonunun santrforu turnuva boyunca tek bir isabetli şut bile atmadı!!! oyuncumuzu bu kadar değersizleştirmeyin.

  satılmasını ve gelecek parayla ortasaha(lar) alınmasını ben de istiyorum. ama başkalarına oyuncularımızı kötülemek saçma.
 • 2535
  taraftarın çöp muamelesi yapmadığı futbolcu. arkadaş bizim bu adamı alma sebebimiz direkt olarak 10 milyon euro'luk bütçeyi yaza tasimakti. öyle alalım yıllarca kullanalım, futbolu burda bıraksın efsane olsun diye almadık.

  şimdi de taraftar bu amacın gerçekleşmesini bekliyor. elini vicdanına koyan herkes diagne'nin galatasaray forveti olamayacağını görür. sabırsızlığın nedeni bu. gitsin ki bizde önümüze bakalım. derdimiz bu. diagne gitmezse ya feghouli gidecek ya belhanda. ya da ikisi birden. ne yazalım buraya. yav diagne gider mi? böyle bir şey olabilir mi? doğru bulmuyorum falan mı yazacağız? gitsin artık 1 aydan az kaldı sezonun başlamasına. yeni transferler bir an önce gelsin ki takıma alissinlar. diagne'nin satilmadigi her gün bizim aleyhimize işliyor.
 • 2536
  ya adam sanki kendi gitmemeye inat ediyor gibi bir durum yaratılıyor ve bundan çok rahatsızım.
  birincisi sen sezon sonuna 10 m euro taşıyacaksın diye ederi 5’lik oyuncuya ekstra 5 m euro vermiş olabilirsin. ama herkes o oyuncunun marjinal değerinin 7-8 m euro olduğunu düşünüyor. en azından transfer sitelerinde 5-8 m’luk oyuncularla beraber anılıyor ismi. kimse de sen ekstra 5 verdin diye aynı parayı vermek zorunda değil. bu açıdan satılması oldukça zor şu anda. alınırken de ederini ikiye katlayarak almanın mantıksızlığını, en fazla 6-7 verip üzerine 2-3’lük bir de orta sahayla (bkz: taylan antalyalı) gibi, 10 m’umuzu daha verimli kullanmamız gerektiğini bin kere yazmıştık. şimdi 7’lik oyuncuya minimum 11-12 istiyoruz. alıcılar bu fiyatlara düşünmeyince de “go to arabia”. önce mantıksız hareketlere kim ayak oluyorsa ona yazılsın “come to kendine” diye.