• 2362
  şampiyon olunan sezonda süper lig tarihinin bir sezonda en çok gol atan yabancı futbolcusu unvanını almış olan forvet oyuncumuz. üstelik sadece 27 yaşında. normalde bu adamı nasıl elimizde tutarız ya da muhtemel ayrılığı sonrası nasıl yerini doldururuz diye stres yapmamız gerekirken her gün umutla mbaye satıldı haberini bekliyoruz. yıllar sonra sezon istatistiklerine bakacak olan futbol tarihçileri durumu nasıl yorumlayacak merak ediyorum.
 • 2363
  jardel'i göremeyen nesil için net bir örnek olan futbolcu. jardel'in diagne'den fazlası bulduğunu yapıştırırdı. tabi jardel'in de yanında arkasında kenarlarda kimlerin olduğunu unutmamak lazım.

  onun dışında diagne de jardel'den daha iyi top sürüyor. jardel'in topu 1,5 metre sürdüğünü gören yoktu.

  edit: jardel'in milan'a attığı gol dışında verilen bir örnek yok. yine de hatamı kabul ediyorum. jardel milan maçında bayağı bir top sürmüş.
 • 2364
  rizespor ağlarına attıgı golden sonra bir kanım ısınmadı değil... bakın diagne geldi diğer topçulara alan açıyor çok gol atıyoruz vs. diye sağda solda sövenlere karşı savundum ancak şampiyonluk maçında ilk yarıda kaçırdığı bir gol var ki... hani şu oradan buradan sekip kalenin 3 metre bakın abartmak için değil harbiden kalenin 3 metre uzağında topu tıngır mıngır dışarı attıgı pozisyon... hala o topu nasıl kaleye sokamadığını anlamıyorum. aynı hayatında görebileceği tek şampiyonluğu ''30 gol atmış, rekor kırmış şekilde'' taraftarının önünde kutlayıp şov yapma şansı varken kutlamaya katılmaması gibi... cok cins adamsın kara oğlan. şuan kendisinden tek beklentim;
  "5 milyon banega + 1.5 imza babel+ 500k imza jimmy+4 milyon muriç+ 5milyon luyindama+ 1milyon kiralama onyekuru" şeklinde gerçekleşecek olan transfer gündemimizi karşılaması... *

  lan oğlum nasıl kaçırdın o golü...