• 2314
  https://gss.gs/kTO.jpg

  ağza alınmayacak küfürlere maruz kalmasına rağmen sürekli "hatalı" olduğundan bahsediliyor. çıldırıyorum!

  arkadaş, bu adam bize zorla mı getirildi? kendimiz isteyip aldık. kadromuza katmadan önce kendisinin defolarını da araştırmamız gerekirdi. bence kendisiyle 2019-2020 yaz transfer döneminde yollarımızı muhakkak ayıracağız. ancak bu işi kimseyi incitmeden, usulüne uygun şekilde yapamıyor muyuz? hem kadromuzda kalırsa ne yapacağız? yazık, günah adama küfür ediyorlar sürekli ya. en sağlam adamda bile psikoloji kalır mı bu denli küfür yedikten sonra?
 • 2315
  kısıtlı zekaya sahip olan taraftarları-instagramdan küfürlü mesaj atanlar- gösteren futbolcumuz. o kadar ilginç bir taraftar nesli oluşmaya başladı ki futbolcuları onları mutlu etmek zorunda olan bir eşya olarak görüyorlar. diagne mutlaka gitmeli bu transfer sezonunda ama atılan küfürlü mesajlar sadece terbiyesizliktir. geçmişte latovlevici'ye de benzer ayıplar sergilendi. hele bu yukarıda yazdığım futbolcuyu metalaştırma olayını en çok besleyen olgu olan 'arkadaşlar küfür etmeyelim, satacağımız oyuncunun değerini düşürmeyelim' mantığına daha da sinir oluyorum. böyle bir gerekçeye ihtiyaç yok, galatasaray taraftarı kendisine saygısızlık yapmayan kimseye saygısızlık yapmaz, 3 5 etkileşim için. bazı değerleri aşındırmaktan vazgeçelim.
 • 2316
  ara ara yorumlar okuyup üzülüyorum, bu adama sadece juventus almış, kasımpaşa'da da bir araba gol atmış muamelesi yapılıyor.

  diagne adeta gol atarak doğan bir adam. italya'nın alt liglerinde iki sezon boyunca çok gol atmış kendisi. tabii o zamanlarda, yani 2010'ların başında sosyal medya vardı ancak bu denli geniş bir paylaşım ağı yoktu. en azından benim böyle bir ağım yoktu. kendisinin adını ilk kez fm13 olması lazım, juventus kadrosunda görünce duydum. uzamaz kısalmaz bir profildi.

  kendisinin lierse'ye kiralanıp 11 maçta 7 gol attığı bir dönem var. kısa süre, bence çok gol. şimdi size bir video göndereceğim. https://www.youtube.com/watch?v=J1K1LoTJZiY
  bakın bu adam diagne. 22 yaşında yaptıklarını 27 yaşında yapamayacak hale gelmediyse, ki ben böyle olduğunu düşünmüyorum, bunları tekrar neden yapamasın? koşularını, adam geçişini görüyorsunuz. bazı adamları geçemez, türkiye artık alanya'da bile merih'in falan oynadığı çok hoş bir yer haline geliyor. ama şurada yaptıklarını yine yapar yani. neden yapamasın?

  hayatının hatasını genç yaşta arabistan-çin'e giderek yapıyor. hata diyorsam da, benim için. diagne anladığım kadarıyla parayı kariyerinin önüne koyan bir adam. kendisi gram pişman değildir yani arabistan-çin maceralarından ötürü.

  lierse günlerinden etkilenilmiş olacak, dönüşü westerlo'ya oluyor. 11 maç 3 gol, bir şey yapamıyor. kolay adapte olamamış dönüşe herhalde.

  sonra çin'e asıl gidişine sağlayacak hamle yapılıyor. macaristan'a gidiyor, orada 14 maçta 11 gol atıyor ve sonra çin performansı. tianjin'de vasat altı performans gösterip türkiye'ye geliyor. hikayenin sonrasını biliyorsunuz.

  https://www.youtube.com/watch?v=5IAvHw8_7Sg ujpest'teki diagne şu an bildiğimiz diagne'ye daha çok benziyor. fiziksel özelliklerini kaybetmekten ziyade anladığım kadarıyla oyun tarzını değiştirmiş. ujpest'teki diagne bildiğimiz diagne'ye daha yakın çünkü.

  bu adam italya alt liglerinde atmış. belçika'da atmış. macaristan'da atmış. çin'de nispeten atmış. türkiye'de atmış, atacak gibi de. henüz 27 yaşında.

  gördüğümüz kadarıyla oyun tarzı artık bu diagne'nin. lierse'deki diagne hala içinde. ancak artık daha golcü bir oyuncu profiline geçmiş. salt golü düşünüyor. ki yapabiliyor da. attığı bir sürü saçma gol, penaltı golü var ama adam atıyor.

  fiziği tartışmalıydı bu sezon. kasımpaşa'dan kötü gelmiş olabilir. kasımpaşa bu sene erken kalkanın teknik direktörü olduğu bir takımdı. kemal özdeş ile başladılar, sonra bahçıvan mustafa denizli geldi, şimdi sanırım yine kemal özdeş gelmiş. arada biri oldu sanırım, hatırlamıyorum. ilhan palut ismi falan geçti. adam şuradan geldi yani.

  lierse'deki diagne'yi izleyebilir miyiz? sanmıyorum. bu adam koşup pres yapacak mı? pek umudum yok. ama kalırsa atacak. giderse de kaç tane gol atmış adamı 15 milyon veya üzerine göndermeyi beceririz umarım.
 • 2317
  berbat bir taraftar grubuna sahip olduğumuzu gözler önüne seren futbolcu. şampiyonluğa öyle veya böyle katkı sağlamış topçuya sosyal medyada birbirine dolduruşa getiren tipler küfürler yağdırıyor. galatasaray'ı sadece taraftar grubundan tanıyacak herhangi birinin takımla ilgili olumlu herhangi bir şey düşünmesine imkan dahi yok.
 • 2319
  sosyal medyadaki aklıevvel taraftarlar tarafından küfür edilen futbolcumuz. kendisini ben de eleştirdim zamanında ama her şeyin bir yolu yordamı var. hayatımda hiçbir zaman hiçbir futbolcuya dm’den küfür edecek kadar düşmedim. bu adam öyle veya böyle 29 gol atıp rekor kırmış. çok eksiği olsa da önümüzdeki sezon olur da bizde kalırsa yine rahat 20 gol atacaktır.

  transfer yapmak için para getirebilecek yegane oyuncumuz kendisi. bu yüzden zaten satılacaktır. fakat gaza gelip küfürler savurmak, adamın onurunu ayaklar altına almak sadece bizim gibi gelişmemiş ülkelerde görülebilecek bir olay. ağır konuşacağım ama küfretmeye değmez. bu adam küfrü hak edecek ne yaptı abi? beyniniz çalışmıyor mu sizin? istemiyorsunuz diye niye küfrediyorsunuz adama? sokakta görseniz imza için peşinden koşarsınız. yazık sizin gibi cahil cimbom taraftarına! bu takıma hiç yakışmıyorsunuz. biraz ahlaklı olun. lafa gelince atatürk’ün laflarını kullanıp zeki, çevik ve ahlaklı futbolcu istiyorsunuz. ama kendinize gelince ahlaksızlığın kralını yapıyorsunuz. futbolculara akıl vermeden önce kendinize çeki düzen verin.

  kalp kırmadan, üzmeden, incitmeden vedalaşmamız gereken oyuncu. tarık çamdal kafasındakiler hariç herkesle bu şekilde vedalaşmalıyız hatta. bırakın arkamızdan güzel bahsetsin giden futbolcular. yobaz, küfürbaz ve ahlaksız göstermeyin camiamızı!
 • 2321
  kendisine karşı nötr durumdayım. kötü bir futbolcu değil. kendini bir şey sanan sosyal medya taraftarini iplemediği için kendisini çok seviyorum ama. hatta sırf gerizekali, kendini çok önemli birisi sanip, sağa sola bak şu futbolcuya sovdum, millet beni konuşuyor ve fm oynayinca kendini teknik direktör sananlar yüzünden seneye de takımda kalıp bunları delirtmesini izlemek istiyorum. senagal ile kupa maçlarında iyi performans sergilerse istesekte tutmayız.
 • 2322
  el ele verip, kendi oyuncusunun değerini düşüren bizim akıl eksiği taraftarımızı anlayamıyorum ya. ulan her yerde satılsın, satılsın satılsın diye kafayı yedirecek insanlar. ulan bu adam öyle ya da böyle 30 gol atmış. satacaksan da malını bu kadar değersizleştiren tüccar olur mu?

  elin adamı mezardaki topçusunu pazarlıyor biz de para edecek adamımızdan zarar etmek için elimizden geleni yapıyoruz.
 • 2324
  2018-19 sezonunun ikinci yarısında hayatımda gördüğüm en kötü forvet performanslarından birisine imza atmış futbolcu.

  galatasaray forveti önüne düşen, 6 pastaki topu gol yapacak arkadaş. 50 tane pozisyona girip 1 tanesini atınca triplere girmeyecek. penaltı için, gol için arkadaşlarıyla kavga etmeyecek, “atan ben değilsem golün önemi yok” değil “gol olsun da kimin attığının önemi yok” diyecek.

  bu adama bizde oynadığı dönemde öyle pozisyonlar yaratıldı ki atamaması atmasından daha zordu. öyle topları ezdi, heba etti ki, çileden çıkarttı bizi. ben bir futbolcuya, hele hele bir galatasaray futbolcusuna bu kadar sinirlendiğimi hayatım boyunca hatırlamıyorum.

  fatih terim de en az bizim kadar bu gerçeğin farkında ve gidecek. yok değeri düşüyor, yok küsüyor vs. diye bir şey yok. kendisi düşürdü zaten değerini düşüreceği kadar.