• 2251
  fatih terim'in "diagne o paraları eder. vermemiz lazımdı" lafı, aslında kendisinin niye alındığını açıklıyor. kış transfer döneminde al-sat dengesinde 10 milyon euro artıdayken, zaman darlığında kaliteli bir forvet bulmak zor ve belki aynı kalitede daha ucuza bir forvet alabilecekken diagne'ye bu paraları vermek tamamen stratejiyle açıklanabilir.

  diagne zaten gol krallığını garantilemişti. eşek değilse bizde de 8-9 tane sallayıp, rekoru kıracak ve türkiye ligi'nin en golcü yabancı oyuncusu olacaktı. özellikle arabistan ve çin'de piyasası olan adamı da satarken, "6 ay önce 10 milyon verdiğimiz gol kralımızı" zarar etmeden elden çıkarabilecekti. aslında diagne'yi alarak, kış dönemindeki 10 milyon euro'muzu yaz döneminde daha rahat ve acele etmeden kullanmak üzere taşımış olduk. bence ffp açısından bizimkilerin kafasının iyi çalıştığını gösteren bir durum.

  haa diagne şampiyonluğun en kritik zamanında kaçırdığı goller ve penaltılarla bu planı alt üst edebilir miydi? çok yaklaştı bunu yapmaya. ama neyse ki kendini de bizi de yakmadı.

  yani diagne beğenildiği için değil strateji amaçlı alındı. zaten mitro'nun süre alamayıp onun sürekli oynamasının nedeni de buydu bence. umuyorum ki en kısa zamanda güzel bir bonservise satılır da önümüze bakarız.
 • 2252
  belhanda'sından, feghouli'sine ligin 2. yarısında form tutan ve şampiyonluğa en çok katkı veren her isim diagne'nin hakkını verdi, bir bizim taraftarımız vermedi.

  adamlar röportajlarında "diagne takıma, biz de ona alıştık, o çok güçlü bir forvet, o varken stoperler onunla ilgileniyor ve biz bu sayede bulduğumuz alanları değerlendirdik" diyorlar, bizim taraftarın da herifi bir itin götüne sokmadığı kaldı.

  zaten malını boklamada bizden iyisi yok maşallah.

  bartali bile diagne %50-60'ında dedmişti daha birkaç hafta önce.

  bu adam bize devre arasında(18-19) gelirken 40-50 gün neredeyse antrenmansız şekilde, kamp yapmadan geldi. futbolda bir hafta takımla düzenli antrenman yapmayan adamı ilk onbirden kesiyor hocalar, hazır değil diye.

  diagne de sadece varlığıyla bile 10 gol attı, fazlasının atılmasını sağladı.

  ha bence bizim takımın forveti olabilecek bir oyuncu değil ama o kadar da kötü topçu değil.

  çok doğru zamanda çok doğru şekilde alındı.

  10 m euro bonservisi ffp sebebiyle bağlamak zorundayken neredeyse sıfır risk ile sezonu gol kralı olarak bitirmesi kesin olan oyuncuya verdik. o bir de rekor kırıp 30'u buldu, bir şekilde şampiyon da yaptı.

  rahatsız ve değişik bir tip olması başka bir şey, kötü oyuncu olmak başka bir şey. gomis gibi klas bir beyefendiden sonra bağcılar apaçisi tipli sonradan görme biri eğreti oluyor anlıyorum ama,

  şu anda elimizde 27-28 yaşında türkiye ligi şampiyonunun 29 maçta 30 gol atmış gol kralı forveti var.

  bizden almak isteyen de 10+ para verecek.

  çoğumuz gelirken, 2019 yazına aldığımız kadarına, hatta 1-2 azına satmaya bile razı iken bence bugün aldığımızdan fazlasına satacağız.

  en kötü ihtimalle bizimle kalsa bile 2019-2020 sezonunda 20+ golü banko olan bir oyuncu olacak.

  fatih terim'in istediği isim olmadığına ve en geç 1-3 transfer dönemi içinde satılacağına eminim ama gereksiz yere malımızı kötülemenin lüzumu yok.
 • 2255
  kendisinin videolarını izlemiştim gelmeden önce. çin'de ve westerlo'da çılgın atmış. o dinamizm, o rakibi parçalama, her topa koşma, adam geçme, zor goller, net vuruşlar ve hırs...

  ama ne olduysa kasımpaşa'ya geldiğinds olmuş. bize gelince iyice doruğa çıkmış. sahada bir rahatlık, gollerden sonra sevinmeme, sürekli penaltı kovalama, mücadeleden kaçma, fiziken yorgunluk vb...

  daha 27 yaşında. kariyerinin tepe noktasında. o çin ve westerlo'daki diagne'yi kendisini satıp alamayız. ama bu diagne'yi zarar etmeden elden çıkartırsak öpüp başıma koyarım.