• 1611
  attığı gollerden bağımsız olarak maç içi etkinliği her maç daha da artan oyuncu. ağır olması bu yorumu yapmamıza engel değil. iyi top tutup arkadaşlarını ileri çıkardığı pozisyonlar var elimizde. maalesef aradığımız, bizleri heyecanlandıran oyuncu tipinde değil kendisi ancak o parayı verdik artık ve alıcısı çıkana kadar ihtiyacımız sonsuz kendisine. gollerine devam etmesi herkesin lehine.
 • 1612
  yalan yok özellikle son maçlarda kendisine söylenenleri daha fazla yapmaya çalıştığını gözlemliyorum. top beklemek yerine topa gidiyor, gerektiğinde orta alana yaklaşıyor, arkadaşlarına duvar olmaya çalışıyor. ancak maalesef ki bunları oyun karakteri ve meziyetleri gereği iyi seviyede yapabileceğini düşünmüyorum. zaten denemesine rağmen pas tercihleri ve alış-verişlerindeki eksiklikleri maç içinde oldukça göze çarpıyor. yani ancak bu kadar olur gibi. bu açıdan bizim oynamaya çalıştığımız oyuna uygun santraforun kendisi olmadığını düşünüyorum. bize daha çok oyuna girecek; oynatacak, top taşıyacak, oyuna akıl koyacak bir santrafor lazım.
 • 1613
  20 nisan 2019 galatasaray kayserispor maçının son anlarında sağ tarafta yanılmıyorsam ndiaye bomboşken kaleye attığı bir şut var. orada neden pas veremediğini sordum kendi kendime. sanırım özellikle afrika kökenli oyuncularımızın kendisine karşı takındığı tavra bir cevaptı bu. gerçekten de 10 kişi oynayan bir takıma karşı forveti bu kadar besleyememek de sadece gevşeklikle açıklanabilir mi, sanmıyorum.
 • 1614
  son zamanlarda diagne aleyhine çok fazla yorumlar yapılıyor. rakiplerin ekmeklerine yağ sürmemek için bu yorumlara artık bir son vermeliyiz. hayır yani diagne'den beklentiniz ne onu söyleyin de bilelim.

  her maç duvar olup arkadaşlarına birden fazla gol şansı yaratsın, sadece yaratmakla kalmayıp çok asist yapsın, ha birde aynı maçta hat-trick yapsın diyorsanız yapamaz. sırf bunun için gönderilsin diyorsanız haklısınız der ve susarım. ha ama bunu hiçbir oyuncu yapamaz diyorsanız da bir zahmet eleştirmeyi bırakın.

  roberto soldado: 21 maçta 5 gol, 5 asist.
  michael frey: 24 maçta 5 gol, 1 asist.
  islam slimani: 25 maçta 5 gol
  burak yılmaz: 17 maçta 13 gol 1 asist (beşiktaş formasıyla 11 maçta 8 gol)
  mustafa pektemek: 25 maçta 5 gol, 3 asist.
  cyle larin: 21 maçta 4 gol 2 asist

  toplam: 133 maç (lig,türkiye kupası, avrupa kupaları) 36 gol, 12 asist
  diagne ise: 25 maç (sadece lig) 28 gol, 3 asist

  rakiplerimizin bu kadar kötü forvetleri varken etraftan çıt çıkmaz. taraftarları aşırıya kaçmadan eleştirir; medya ise hiç oralı olmaz. biz ise ligin gol kralını haddi hesabı olmayacak şekilde eleştiriyoruz ya. penaltı veya değil, adam bir şekilde golü atıyor kardeşim. gol attığı maçlarda bile "iyi iyi gol atsın da araplara iteleyelim" demek nasıl bir mantıktır? sırf bu mantık yüzünden, gazetelerde bol bol ayrılık haberleri çıkartılıyor ve gerek takımımız, gerekse de diagne zarar görüyor. yapmayın, etmeyin ya bu kadar kolay adam harcamayın. belki sevmiyor olabilirsiniz ama saygı duyun. hiç olmazsa galatasaray'ın iyiliği için lig sonuna kadar buna bir son verin!
 • 1615
  taraftarla arasındaki gerginlik çok net. gol attıktan sonra tribüne "alın o kadar ıslıkladınız ama ben atıyorum yine de" diyor beden dili.

  zaten instagram'dan da laf atmıştı yanlış hatırlamıyorsam. pek üstüne gidilecek bir oyuncu değil. taraftar ateşli futbolcu sever. diagne ise fazla soğuk ve biraz da havalı. inşallah ciddi bir sürtüşme yaşanmaz taraftarla arasında.
 • 1616
  iyiye giden performansini yemisim. sezon sonunda gol kralligi pazarlama araci olarak kullanilip arap, cinli, hintli kim isterse yollamamiz gereken futbolcu. henry ve ndiaye gittikten sonra bosluklarini doldurmamiz gerekecek lakin satmadan alamiyoruz. bize en buyuk kaynagi yaratacak da bu vatandasin satisi olur gibi duruyor.
 • 1617
  20 nisan 2019 galatasaray kayserispor maçında oldukça iyi oynadı. tribünden izlemeyenler için tribünden izlemiş birisi olarak yazıyorum. topun olmadığı alanlarda da iş yaptı. doğru koşuları ve zaman zaman doğru presleri oldu. fenerbahçe maçında da iyi oynamıştı. topal atılsa ve penaltımız verilse derbinin adamı olabilirdi. kayseri maçına döneyim. nagatomo’nun attığı golde ne yaptığına iyi bakın. ön direğe yaptığı koşu ile savunmacıları arkasına takıp arka direkte nagatomo’yu bomboş bıraktı.
 • 1618
  her geçen gün daha iyi olacaktır. kasımpaşa idmanlarıyla ve oyun stiliyle oynadığı için mental fiziksel olarak ona yatkın. ancak gün geçtikçe bize daha da yaklaşıyor. yaz kampından sonra satılmazsa eğer yeni sezona yine bomba gibi girecektir. bu kadar köstek olmak yeter biraz da destek olun şu adama.
 • 1619
  tribine başlatmaması gereken güzel kardeşimiz.

  diagne'nin tribünde ıslıklandığı yanlışını düzeltmek için bir çabam olmuştu ancak tekrarlamak gerekiyor sanırım. diagne statta hiç yüksek sesle eleştirilmedi, illa ki münferit olarak sövenler olmuştur ama ciddi bir ıslıklama hiç olmadı. bilakis her gol kaçırdığında, ceza sahası içinden neredeyse taca gidecek şut çıkarınca bile "diagne, diagne" tezahüratları yapıldı statta.

  diagne ne zaman eleştirildi? gelmesinin üstünden 4-5 maç geçtikten sonra hala sahada hiçbir olumlu hareket yapamadığı bir dönem vardı, o sırada taraftarın azınlık bir kesimince, internette eleştirildi. o eleştiriler de haftalar önce kesildi zaten. bu kadar. bu kadar olm ya. bu kadar eleştirilmeyen topçu dünyada yok şu anda, hiç mi sağınıza solunuza dönüp bakmıyorsunuz? daha doğrusu her zaman böyleydi de, eskiden bireylerin sesi tek tek duyulmuyordu. futbolcular iki haftada bir, istanbul'daki taraftarların ne düşündüğünü duyardı, o kadar. onlar da statta sesini duyurabilecek kadar baskın bir çoğunluksa tabii. spor medyası zaten bugün de bir "aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın" panayırı. eskiden duyamadığın o sesleri şimdi duyabiliyorsun tek tek. olay bu. burada bazen "sosyal paylaşım öncesi çağda bütün taraftarlar, kimseyi eleştirmeden herkesi mezara kadar savunurdu" hamaseti yapan abilerinize gülün geçin yani, onlar da iyi biliyor arkadaş ortamlarında kimleri kimleri kadro dışı bıraktıklarını da sırf twitter olmadığı için dünyaya ilan edemediklerini. yaşımız o döneme de yetiyor çok şükür.

  neyse konu nasıl buraya geldi ya? diagne'ciğim bak haftalar geçtikçe bir ritim buldun, açıldın, daha iyi oynuyorsun her açıdan. seneye daha da iyi olacağına inanıyorum gerçekten. tribün de arkanda. ne yani şimdi bu yaptığın?

  birileri acilen galatasaray taraftarının kültürünü, ne tarz futbolcu sevdiğini kendisine anlatmalı.
 • 1623
  gittikçe adapte olmaya başlayan forvetimiz. seneye en az 25 gol atar ligde.

  ha, araplardan iyi bir teklif gelirse kesinlikle satılmalıdır, ki bu bence diagne'yle ilgili değil, genel olarak tüm topçularla ilgilidir. maicon'u serdar'ı sattık, marcao-luyindama'yı aldık. hem takım daha iyi oldu, hem maaş yükü azaldı. bu gibi hamleler hayati önem taşıyor.

  10m avro bonservis verdiğimiz bir topçuyu 15+ bir fiyata satabilirsek dadından yinmez.
 • 1624
  performansı iyiye gidiyor ve geldiği günden beri hücumdaki oyuncularımızı rahatlattığı ve rakip savunmalara da bir baskı oluşturduğu da gerçek. lakin sezon sonu iyi bir paraya elden çıkarmalıyız. asıl plan diagne olsaydı transferin son saatlerinde alınmazdı. mecburiyetten "en azından atıyor ligin gol kralı" denerek alınmış bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. daha kaliteli bir oyuncu almamız gerek.
 • 1625
  bahaneler bitmeye başlayınca şimdi de beleşçi diye eleştirilmiş 2018-2019 süper lig gol kralı. taraftara afra tafra yapmak da geldiğinden beri ergen taraftarın elinden çektiklerine bakılırsa sonuna hakkıdır. havuz medyasına güdülüp daha ilk maçından futbolcusuna sırtını dönen tayfa bu kadar alıngan olmamalı bence. rüzgar eken fırtına biçiyor, ilginç bir durum yok ortada.