• 1397
  kendisine zaman verilmelidir buna katılıyorum fakat pragmatist davranıp bu sezonu kurtarmak istiyorsak ilk tercih mitroglou olmalıdır. en azından şu anki form durumları bizi buna itiyor. milli aradan sonra diagne belki toparlanır, bunu görmeden bilemeyiz ama mitroglou kesinlikle daha fazla süre almalı. topla ilişkisi çok iyi ve büyük takım forveti kimliği var. diagne'nin "büyük takım forveti" kimliğini ve winner'lığı kazanması için hala yeterli zaman geçmedi. daha önceki oynadığı takımlarda böyle bir şampiyonluk da kovalamadı hiç(juventus'u saymıyorum, orada oynamadı zaten).

  bu sebeple anlık olarak ilk tercihimiz nacizane fikrim mitroglou olmalıdır. fakat ortada verilmiş olan bir 10 milyon var ve bir şekilde bunun karşılığını alabilmek ve oyuncunun piyasasını düşürmemek adına hoca ilk tercih olarak diagne'yi değerlendiriyor. bunu da anlayabiliyorum ama diagne ve mitroglou'nu bir şekilde rotasyona tabii tutmamız gerek.
 • 1399
  mitroglou'nun diagne'ye göre gol repertuvarı daha geniş olabilir ve saf golcülüğüne de lafım olmaz ancak, en azından lig maçları için şöyle bir istatistik var;

  mitroglou'nun ilk 11 oynadığı maçlar: 3 maç, 1 gol, 1 asist, 1 galibiyet, 2 beraberlik. (feghouli ve belhanda çok aktif değil)

  diagne'nin ilk 11 oynadığı maçlar: 4 maç, 3 gol, 1 asist, 4 galibiyet. (daha aktif ve skorer belhanda, feghouli hatta onyekuru)

  tabii ki istatistikler her şeyi göstermez bize ama diagne varken feghouli ve belhanda'nın daha çok tabela yapmasını tesadüf görmüyorum. özellikle, izlerseniz feghouli'nin attığı tüm gollerde kendisinin bir şekilde payı var. ayrıca, ligin ilk yarısını domine eden bu adam kampa yetişemedi, kasımpaşa'da aldığı cezadan ötürü de fizik olarak çok geriledi ve takıma henüz tam uyum sağlamış halde değil.

  kısacası, tam olarak oyunumuzun aradığı santrfor olmayabilir ama umutsuz olacak bir şeyde yok. performansının daha da yükseleceğinin sinyalini veriyor.