• 902
  takımımıza transfer olduktan sonra 5 gün içinde 2 maça çıkmış forvetimiz. bu iki maçın ilki olan 10 şubat 2019 galatasaray trabzonspor maçında bir çok pozisyona girmiş, varlığını iyice hissettiren bir performans göstermişti. ikinci maçına ise sadece 5 gün içinde 14 şubat 2019 galatasaray benfica maçında çıkmış ve çol etkili olamamıştır. çünkü takımımız benfica tarafından kilitlendiği ve bizim de yaratıcı bir oyun planımız olmadığı için doğal olarak top alamamış ya da etkili olacağı ortam sağlanamamıştır.

  şimdi bu 5 günlük süreçten sonrasına bakalım.

  - 10 milyon kazık olduğunu iddia edenler çıktı.

  - galatasaray seviyesinde olmadığını söyleyenler çıktı.

  - dünyada o kadar parayı verecek başka enayi kulüp olmadığını söyleyenler çıktı.

  - sorumsuz bir futbolcu olduğunu öğrendik.

  - lakayıt birisi olduğunu öğrendik.

  - ligmizin yeni zafer biryol'u hayırlı olsun diyen bile oldu.

  millet yeni bir yere gittiğinde 5 gün içerisinde daha tuvaletin nerede olduğunu öğrenemeyip altına sıçma noktasına gelir ama bizim her yerinden zeka fışkıran taraftarımız 5 günde çıktığı 2 maçta notunu verip kıçına tenekeyi bağlamaya hazır hale gelebildi.

  bir şeyi en uçlarda yaşamayı ne kadar seviyoruz değil mi? her şey ya çok iyi ya çok kötü. asla ortası ya da herhangi bir tarafa yakın dahi olamaz. aynı taraftar 2 gün sonra attığı golden sonra sevinç naraları atacakken olası bir mağlubiyetten sonra yine kendisini topa tutacaktır. böyleyiz biz çünkü.
 • 905
  yeni bir takıma gelen her insanda olduğu gibi uyum süreci yaşaması normal olan futbolcu. yapboz' un eksik parçası gibi tamam ekledik tamamlandı demek çok da anlayışlı olmaz. ilk maçında gol attı, sonrasında hayatında ilk kez üst seviye bir avrupa kıtalar arası kupa maçında oynadı. diagne' nin olumlu performansının kritik deplasman maçlarında zor anlarda ortaya çıkacağını öngörüyorum. uyum süresinin en kısa zamanda tamamlanmasını dilerim.
 • 906
  takım olarak kötü oynadığımız maçlarda kendisi forvet olduğu için daha çok göze batıyor. tek başına bir mucize yaratmasını bekliyor bazı taraftarlarımız. adama ne orta geliyor ne pas. kendi çabalarıyla top kapmaya ve gelen uzun topları indirmeye çalışıyor şimdilik. organize bir atak geliştiremediğimiz için kendisini topla buluşturamıyoruz. ben diagne’nin takıma büyük katkı vereceğini düşünüyorum önümüzdeki maçlarda.
 • 907
  bir süre daha göze batacak oyuncumuzdur. zira takımımız santrforlu oyun pratiğini yeni yeni kazanacak. 2018 temmuz’dan 2019 şubata kadar, yani 7 ay santrforsuz oynamaya kodlanmışlardı oyuncularımız. bu iş müzikte de zordur. orkestraya yeni davulcu gelir tüm groove bir anda değişir, klavyeci gelir aranjeler karışır vs. ben umutluyum. mitro için de geçerli sözlerim.