resim
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Takım:Galatasaray
Mevki:Santrfor
Yaş:29
Boy:1.81
Uyruk:Arjantin
 • 909
  26 eylül 2022 antrenmanlarında yer alması gerekirken milano'da gününü geçirmiş fiziksel açıdan toparlansın diye umduğumuz forvet. gomis 37 yaşında bugün galatasaray idmanında gol attığı anlar galatasaray instagram hesabından yayınlandı. yarın gomis de gider madem takılır gelir fransa'da bir gün ek izin talep eder. mertens yine izin isterse ona da vermek zorunda kalırsınız. napoli'nin çeyrek finali var okan hocam bi gideyim geleyim der. mata gelir ister. takım içinde tat kaçırır bu tür durumlar. benim de kaçardı. milli takımda değil, adam italya'da geziyor derdim.

  daha önce mertens napoli maçı için gitti ama adam izinli olduğu günlerde maçını izleyip ertesi sabah antrenmanına çıktı mesela.

  bu tür imtiyazları hiç sevmiyorum. avrupa ülkeleri çok uzak değil uçağa atlayıp gidiyorsunuz 3-3.5 saatte. her oyuncu aynısını yapsa hiç hoş olmaz. umarım son olur bu tür bir izin.
 • 911
  hastalık bu futbol’da bahsedilmişti, tam hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle ordan bir alıntıyı hatırlıyorum.

  sneijder’in inter günlerinde bir gün antrenmana çıkarken, mourinho sneijder’in idman sırasında yorgun gözüktüğünü fark eder, sneijder’e çok yorgun gözüktüğünü ve ailesini de yanına alıp 3 gün tatile gitmesini tembihler.

  antrenmandan başka bir şey bilmeyen antrenörlere alışık olan sneijder, bu teklife şaşırır ama mou’nun dediğini yapıp geri döner.

  sonrasında da şey diyor “geri döndüğümde o’nun için ölmeye de hazırdım, öldürmeye de”

  o sneijder o sene şampiyonlar ligi kupasını getirdi arkadaşlarıyla birlikte. takımın 10 numarası, en önemli parçalarından biri oldu.

  yıldız futbolcular için antrenman bazen külfet olabiliyor. bu izin eğer icardi’ye iyi geleceği düşünelerek verildiyse, okan buruk’un kararına saygı duymak gerekir bence. bugüne kadar okan buruk hep forvetlerle iyi anlaştı. burdan anlayabiliriz ki icardi’nin ihtiyacı olan şey antrenmanla form tutmak değil de kafasının rahat olması. icardi’nin özel hayatı bu kadar çalkantılıyken zaten çok da verim alınması beklenemez sanırım. bazen bu tür şeyler çok daha önemli oluyor antrenmandan. teknik adamlık sadece idman ve taktikten oluşmuyor, asıl maharetin adam yönetimi olduğunu düşünüyorum.
 • 912
  fiziksel olarak toparlanması için florya’ya kilitleyip etle beslememiz gereken forvet.

  arkadaşlar adam insan. insanların bazen özel işleri olur. yöneticilerinden izin isterler. bi sakin olmakta fayda var. adamın gezmeye, bara pavyona gittiğini bilmiyorsak boş yere atıp tutup takımda olmayan sorunları kafamızda yaratmaya gerek yok. vazgeçelim şu yel değirmenleriyle savaşmaktan. performansı artmazsa sonra eleştirelim.
 • 915
  çalkantılı özel hayatını bilerek, farkında olarak kadromuza kattığımız safkan golcü, elit 9 numara. bu adam inter de gol kralı olurken de magazin servislerinin göz bebeği idi. o zamanlarda da bu deli kadın, çocuğun hayatını komple ele geçirmişti. bu sebeple sürpriz olan herhangi bir durum yok.

  muhtemelen 1-2 günlük bulduğu her boşlukta milano'ya gidecek. zaten sözleşmeyi imzalarken madde koydurmuştur eminim. hatta dünya kupasındaki bir aylık boşlukta milli takıma gitmeyenler florya'da veya antalya'da kampta çalışırken, kendisinin en az 25 gün özel program dahilinde milano ya da dubai de çalışacağını tahmin etmek zor değil. müneccim işi değil.

  benim tek çekincem; umarım diğer oyuncularımız trip yapmaz, kendi aralarında isyan falan çıkartmaz bu kadar toleransa. yoksa icardi çıkıp golünü atsın, topunu oynasın gerisi benim umurumda değil zaten.
 • 916
  pek iyi tanınmadığını düşündüğüm süper yıldızımız.

  en iyi zamanlarında dahi özel hayatı bugün olandan farklı değildi, göz önünde bir yaşam sürmeyi ve devamlı gündemde olmayı seven bir kişilik, keza eşi de öyle. açıkçası geçen günkü hazırlık maçında artık sahada gerçek bir santrafor izlediğimizi tamamiyle hissettirdi bana, belki gol kaçırdı fakat bu o kadar önemli bir şey değil. hani deriz ya form geçici ama klas kalıcıdır, icardi hala dünyanın sayılı bitiricilerinden. bir sakatlık vs. yaşamadığı sürece leblebi gibi gol atmaya başlar, en ufak tereddütüm yok.

  ayrıca olumsuz hava estirmeye de lüzum yok, bismillah adam yeni geldi ya.

  (bkz: 24 eylül 2022 galatasaray istanbulspor maçı)
App Store'dan indirin Google Play'den alın