• 77
  chelseaye yakın gazeteclilerden the telegraphdan matt law'un yaptığı habere göre pazar günü manchester city ile yapacakları lig kupası finali sonrası sonuçtan bağımsız olarak kovulacak teknik direktör. haberde abramoviçin sarriye karyerinde ilk kupa kazanma şansı vereceği yazılıyor ama artık kalemi kırılmış. sarri futbolcuya dayalı düzene kurban gidecek ve chelseayi sezonun geri kalanında gianfranco zola çalıştıracak.
 • 78
  chelsea kadrosunun karakter olarak ciddi sorunları olduğunu artık herkes biliyor ama kendisinin de büyük hataları yok değil.

  ısrarla napoli'deki oyunu chelsea'ye oynatmaya çalışıyor. o takım iyiydi, izlemesi keyifliydi eyvallah da bu takım onu oynayamıyor işte. bunu zorlamanın manası yok.

  ısrarla aynı şeyleri deniyor. sakatlıklar, cezalar hiç önemli değil. o 4-3-3'ü asla bozmuyor, hadi onu bozmayacağını anladık değişiklikleri bile hep aynı. maçın hangi dakikasında kimin gireceğini, kimin çıkacağını sarri ile birlikte tüm dünya biliyor artık. bazı oyuncuları denemiyor bile.

  kante gibi kendi görevi verildiğinde mevkisinde dünyanın en iyilerinden biri olan adamı ısrarla değiştirmeye, kendi oyun şekline adapte etmeye çalışıyor. bir ara sırf kante'nin iyi oyun kuramadığını düşündüğü için kante'yi kanada çekti, jorginho'yu defansın önüne koydu. olmadığını anladı ama şimdi de kante'den ısrarla çift yönlü bir orta saha yaratmaya çalışıyor.

  sarri'nin bir a planı var ve ısrarla bunu zorluyor. şimdi diyeceksiniz ki guardiola da bunu yapmıyor mu? guardiola bunu yapıyor evet* ama guardiola'nın önemli referansları ve kredisi var. kaldı ki bunu başarıyor da guardiola. sarri evet napoli'de güzel iş yaptı ama ne kazandı? ne kadar kredisi var? yani tamam kendi oyununu oynatmak da isteyebilir ama belli ki bu kadro onu yapamayacak, artık biraz esnek davran. kendi oyuncularını getirdiğin zaman bunu yap ne bileyim ama kante'den ısrarla farklı bir adam yaratmaya çalışma yani artık.
 • 79
  tıpkı prandelli gibi italya sınırları içinde harikalar yaratıp italya'dan çıktığı anda mala bağlayan teknik direktör. chelsea oyuncularının hoca harcamaya alıştıkları bir gerçek. ama sarri bu gerçekten bağımsız olarak ingiltere'de çok kötü bir sınav veriyor. hatta bence chelsea oyuncuları mourinho ve conte dönemlerinden mimli oldukları için sarri'ye hak ettiğinden de fazla tahammül gösterdiler. özellikle de kendisini sattığı söylenen hazard olmasa ligin ikinci yarısını bile görmesi mucize olurdu. 10 maçta 107 gol yiyen takımın teknik direktörü tadındaki at fink'e taktiği ligin ilk yarısında hazard'ın her maç şapkadan tavşan çıkarması sayesinde çok bile yürüdü.