• 67
  tottenham kariyerinde 0 kupa bulunan teknik direktör.

  tottenham i aldığıyla bıraktığı zaman arasındaki başarı farkı, epl nin o zamandan bu güne gelişimiyle doğru orantılıdir.
  2018 2019 sezonun şl çeyrek finalinde tottenham- city eşleşmesinden galip gelenin finale yürüyeceği kesindi.

  eplde de iki kez ikinci olmuştur. tottenham'in zaten kendisinden önce yapamadığı tek şey de bu iki durumdur. *

  ama kadro açısından bakarsak, aldığı tottenham ile bıraktığı tottenham arasında uçurum farkı var.

  kovulma kararının , 'ulan para harcadık, başarısız olursak az kar ederiz, başarı için şok lazım, pochettino günah keçisi olsun' kafasıyla alındığını düşünüyorum şahsen.

  yarışmacı bir takımda görmek isterim kendisini zira çok şey vadediyor. ama eriksen krizinde boğulmuş olması da büyük bir soru işareti.
 • 68
  ingiltere’de hocaların en ufak başarısızlıkta kovulması pek olası bir hadise değil ise de, tottenham için bu önerme doğru değildir. yıllardır “tottenham” olmalarının sebebi, daniel levy denilen şahsiyetin sabırsız, her hocadan üç kuruş ile muazzam başarılar beklemesi, gelmeyince de kovmasıdır.

  kendisinin kovulması olayına dönecek olursak, tottenham’ın, özellikle staydum inşaatı nedeniyle yıllarca para harcamadan ucl gediklilerinden biri haline gelmesi, elindeki gençlerle başarı yakalayabilmesine olanak sağlayan takım kimyasının oluşturulması baştan aşağıya pochi’ye yazar.

  bunu söyledikten sonra şunu da belirtelim, istediğiniz hoca başta olsun, takım arkadaşınız kız arkadaşınızı bafilerse ve takım bu olay yüzünden bölünürse, bu olay geride kalabilecek bir olay değildir; kimyanın ebesini beller.

  tottenham cycle a baktığımız zaman pochi yerine yaşlı bir ingiliz gelecek, sonrasında yine hype yapmış yabancı bir teknik direktör gelecektir. elbette bu cycle bozulabilir.

  pochi özeline dönersek, bence gönderilmesi kendisi için hayırlı olmuştur. bir pochi bayern evliliği düşünüyorum, pochi'nin daha az kısıtlı bütçe ile neler yapabileceğini görmek istiyorum
 • 73
  önce gevşek frodo yüzünden tüm yükü sırtlayıp, hüküm dağı'nın ateşinde tek yüzük'ün yok edilmesini sağlamış, sonra da yerlerde sürünen tottenham'ı şaha kaldırmış koca yürekli hobbit teknik direktör. yaranamazsın dostum, yaranamazsın kimseye bu fani dünyada. bu dünyada da yaranamadın kimseye, orta dünyada da.

  ne zaman ekrana gelse maçtan kopup direkt orta dünyaya dalıyorum. samwise gamgee karakteri ile benzerliğinden sözlükte hiç bahsedilmemiş ama yalnız değilimdir herhalde.

  https://ajssarimg.mediatriple.net/1014682.jpg
  https://i.imgflip.com/202b3k.jpg
 • 74
  tottenham ayrılığının ardından kaybeden taraf kesinlikle kendisi değildir. bundan sonra bayern münih veya real madrid ayarında takımlardan aşağı düşmeyecektir. en kötü manchester united'la anlaşır, ki oradan da önemli bir yatırım sözü almadan böyle bir topa gireceğini sanmıyorum. hoca en iyisini hak ediyor, yolu açık olsun...
 • 75
  tabiri caizse tottenham'ı adam eden teknik direktördür. kulübe, hayallerinde bile göremeyecekleri şeyler yaşatmıştır. belki kupa kazanamamıştır ancak bir kupa kaldırmaktan çok daha önemli bir şey katmıştır: istikrarlı şekilde zirve mücadelesi vermek. ben kendi adıma leicester ile yarıştığı sene pochettino yüzünden tottenham'ı destekliyordum çünkü daha çok hak ettiğini düşünüyordum.

  sadece 18/19 sezonunda bütün aksiliklere rağmen yaptıkları bile çok büyük iş. bu saatten sonrasını da kendisi değil tottenham düşünsün.
 • 76
  bu adama yapılan yanlıştır hatta ihanettir. orta sınıf ingiliz takımını top 6 takımı yaptı ve hep şampiyonluk yarışında tuttu. geçen sene de cl finali yaptı.

  kendisi bana spurs'u sevdiren adamdır. hatta kendisini pep guardiola ve klopp'ten bile daha çok severim. 1 numaralı hocamdır. eminim daha iyi bir kulüpte kendisini gösterecektir.

  bu sene lige kötü başladılar ama o kadar da kötü değillerdi. çok fazla beraberlik aldılar. belli ki oyuncu grubu ile sorun oluştu, yoksa bu adam öyle iki skorla gönderilecek biri değil. takım yollanmayacağına göre hoca yollanacaktı. ve belli ki o gitmeden mourinho ile anlaşılmış. çünkü ışık hızında jose mourinho'yu açıkladılar. zaten fransadaki bir kulüp başkanı geçtiğimiz aylarda mourinho başka bir takımla anlaştığını söyleyip bizim teklfimizi reddetmişti demişti.

  kendisinin gönderilmesini skorlara bağlamıyorum. yoksa ole 10 kere manu'dan kovulmuştu.

  rüyamdır kendisini manchester united hocası olarak görmek. umarım başkası kapmadan bir an önce manu bu hamleyi yapar. pep guardiola için geç kalmışlardı ama onların da futbol aklından şüphe ettiğim için bunun da olabileceğini pek kestiremiyorum.

  pochettino real madrid veya manchester united gibi en büyük kulüplerin başında olmalı.
 • 77
  bana birazcık abdullah avcı'yı hatırlatıyor. tıp başakşehir gibi tottenham gibi orta sıra takımını alıp her sene ilk 3'e oynattı, 2 kere 2. oldu ama halen bir kupası yok. bu tür hocalara büyük saygım var ama kupa kazandırmadan niye bu kadar gözde olduklarını da anlayabilmiş değilim. açıkçası ferguson, fatih terim ve zidane gibi teknik direktörler beni daha fazla cezbediyor.