• 4396
  öncelikle başı saolsun. gerçekten çok üzücü, yıkıcı bir durum annesini kaybetmesi. futbola dönecek olursak averaj ile şampiyonluk kaybettiğimiz sezonda omar'ın covid olduğu bölümde santrada uyuyarak 2 maç kaybettirdi, omar'ın talihsiz kaza geçirerek sezonu kapattığı bölümde ise ligin ilk yarısındakinden de kötü bir performansı vardı. koşması ve al ver yapması dışında hiç bir meziyeti olmayan dümdüz bir topçu. umarım bir daha böyle adamlara 1.4 milyon euro maaş vermeyiz. zaten senelerdir abartıldığı gibi iyi değildi, iskandinav olmasının ekmeğini yedi durdu ancak bu sene ekstra kötüydü.

  (bkz: 2020-2021 sezonu)
 • 4400
  sözleşmesinin bitmiş olduğunu sevinçle öğrendiğim yetersiz sağ bek. tamam yedekte her daim hazır kıta duruyordu ama o kadar. fazlası olamadı hiçbir dönem.

  takıma olan en büyük katkısı tudor döneminde 5-10 maç oynadığı sol bek performansıydı. bir de ertesi sezon fener'e bazuka gibi golü var.

  5.5 sene takımda kalıp bundan daha fazlasına imza atması bekleniyordu elbette. türk olsa dersin, kontenjandan harcamıyor, altyapıdan çıksa yine florya mahsulü diye kulübede oturtursun.

  ama hiçbiri değildi. yolu açık olsun, güle güle.
 • 4404
  15-16'nın ikinci yarısı ve 16-17 sezonlarını çok verimli geçirmemişti. sistem oyuncusunun kötü bir takımda kendisini gösterebilme imkanı pek yoktu. üstüne bir de sabri sarıoğlu lobisiyle mücadele etmek zorunda kalıyordu.

  17-18 ve 18-19 sezonları ise linnes'ten en çok verim aldığımız sezonlar oldu. 17-18'in ilk haftalarında asamoah'ın kapısında yatarken çıktı çatır çatır sol bek oynadı. sonra aldığımız orijinal sol bek latovlevici ise linnes'in yarısı kadar oynayamadı. 29 nisan 2018 galatasaray beşiktaş maçı'nda sakatlanan mariano'nun yerine oyuna girip, garry rodrigues'e fişi çeken asisti yaparak şampiyonluk yolunda çok kritik bir katkı yaptı. 18-19'da da mariano ve nagatomo'yu güzel bir şekilde yedekledi. hatta ikisinden de iyi oynadığı maçlar oldu. fener'e zımbaladığı golle gönülleri bir kez daha fethetti.

  19-20'de ise kadro planlamasındaki hatalar nedeniyle kadro dışı bırakılmak zorunda kaldı ve yarım sezon kaybetti. sonra geri döndü ama tam ritim yakalayacakken bu sefer pandemi araya girdi. kayıp bir yıl oldu kendisi için. bu sezonun başında da birinci sağ beki yedekleme görevini yerine getiriyordu ama omar'ın kazasından sonra formayı aldığında tanınmaz halde bir linnes vardı. zaten üst düzey yeteneğe sahip değilken, bir de sözleşmesinin bitiyor olması motivasyonunu düşürdü. yine de hakkında kötü düşünmeyeceğim bir futbolcudur linnes. emekleri için teşekkür eder, yolunun açık olmasını dilerim.
 • 4405
  takımdaki 'en iyi' değil ama 'en istikrarlı' bekti(r). zaten takımda en iyi bek diye bir şey yok genel olarak, sağ taraf özellikle; hepsi birbirinin benzeri. ama ne olursa olsun istikrar önemli bir kavramdır futbolda. kendisinden bu sene neredeyse hiç verim alamamamız da maalesef hocaya yazar.

  aşağıdakine benzer muameleyi siz kendi patronlarınızdan/üstlerinizden görseniz, bana mobbing yapılıyor dersiniz;

  linnes, sol bek oynayacaksın. ok.
  linnes, bu maç sağ ön oynayacaksın. ok.
  linnes, hadi bu maç sağ bek sensin. ok.
  linnes, yedek oturacaksın. ok.
  linnes, yeni bek aldık bu sene de yedek oturacaksın. ok.
  linnes, başka yabancı oyuncular da aldık, e yabancı sayısı yüzünden seni listeden çıkarıyoruz tribünde oturacaksın. ok.
  linnes, yabancı sayısı olayını çözdük şimdi, hadi koçum geri dön, hemen iyi performans ver ama. ok.
  linnes, 2 maçta hata yaptın yine yedek oturacaksın. ok.
  linnes, hata sayın 3 oldu kalemini kırdık, tribünde oturacaksın. ok.
  ...

  edit: noktalama
 • 4407
  2020-21 sezonu sonunda dolgun sözleşmesi bitecek oyuncumuz.

  elde ne iskandinav oyuncular var ve bize en kılıbık olanı denk geldi maalesef.
  sezonun final maçından evvel annesini kaybetti, allah sabır versin.

  linnes forma giydiği her an kalite olarak galatasaray seviyesinden uzak olduğunu bana hissettirdi, mesela taç kullanırken bile pas opsiyonu göremeyen bir adam. sayısızca ayağının altından taca top kaçırdı, son sezonunda rakip santra yapar yapmaz uyuyarak enteresan goller de yedirdi, slow motion orta şekline döndü yüksek ve zayıf şiddetli ortaları ile rakip kalecileri çalıştırdı. zaten üst düzey teknik özellikleri yok, fizik olarak da iskandinav gibi değil.

  ama yeri geldi sol bek oynadı, hatta sağ bekten de daha iyi oynadı. ama o bölgede de pozisyon alma hataları yüzünden bizi avrupa'dan elemişliği var.

  her şey için teşekkürler, kesinlikle sözleşme uzatmamalıyız.
  seneye başka türk takımına giderse de bize golü var.
  kariyerinde başarılar.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!