• 4394
  kuzeyli statüsünden taraftarımızca hoş görülen norveçli bek.

  linnes fizik gücü yerindeyken sadece bir motor oyuncusuydu. iyi koşuyordu koştuğu içinde defoları göze daha az batıyordu çünkü mücadele ediyor deniyordu.

  ama defansta gerek ters kademe, gerek markaj, gerekse top kapma ve oyun okumada o kadar kötü ki fizik kalitesini kaybetmeye başladığında vasat bek bile olamadı. yedlin de kendisinin fiziken premier lig görmüş fit hali daha ötesi değil.

  galatasaray gibi bir takımın beki eboue olmalı, mariano olmalı, telles ya da riera olmalı. ne yedlin, ne linnes, ne şener, ne de formda döneminde hakan balta galatasaray’ın bekleri değildi, olamaz. hücum ve savunma aklı olmayan bek ileri geri koşmaktan başka işe yaramaz. bu sebeple ki hala 35 yaşında gökhan gönül bu ligde fark yaratıyor.
 • 4395
  martin linnes'i beğenmemekle beraber bence tam takım turnusolü bir adam.
  ne zaman takım için saha da işler iyise linnes'te iyi.
  ama takım sahada dökülüyorsa linnes daha da bir dökülüyor.

  tudor döneminde sol bek yokken orada bile iyi oynuyordu, çünkü sahada doğru işler yapan takım vardı. keza fatih hocanın iyi oyun oynattığı dönemlerde linnes oyundaysa o da gayet iyi oynuyordu. misal 2017-2018 içeride ki beşiktaş maçında döktürmüştü adeta.

  kendisinden asla bir kurtarıcı olmaz ama belli bir sistemin varsa eksiklik olduğu anda da oyuna girdiğinde seni üzmez öyle bir oyuncu.
  ha mevcut ekonomik koşulda o maaş seviyesi ile bizim için ultra lüks kalıyor yedek bek için.
  sezon sonu yolların kesinlikle ayrılacağını düşünüyorum.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!