• 3912
  bir an önce maaşında düzeltmeye gitmemiz gereken yedek oyuncumuz. bana kalsa yıllık kazandığı 1.4 milyon euro'nun yarısı bile çok kendisine ama kimse galatasaray gibi yağlı kapıyı kolay kolay bırakıp gitmek istemez. bu sözleşmeleri yapanlar, şirketlerindeki çalışanların içtiği çayı kaheyi takip etmek için yazılım kullanmıyorsa ben de bir şey bilmiyorum. uzun lafın kısası, ne olursa olsun bu oyuncumuzun şu anki sözleşmesinden çıkmamız elzem ancak sayın yönetimimiz çıkmaz, çıkamaz ya da çıkmayı beceremez orası ayrı.
 • 3914
  sezon başında linnes yabancı kontenjanına takılıp herkes kızarken, hoca doğruyu yaptı, linnes'in yuto veya mariano'dan baskın bir özelliği yok demiştim ve ofsayt listemde duruyor. bilmiyorum taraftar baskısı mı nedir çok anlamsız bir şekilde sözleşmesini 1.4 milyon euro karşılığı uzattık.

  bizde bu parayı, oyunu, skoru değiştiren sadece bir, bilemedin iki oyuncu almalı. akıl alır gibi değil, yedek sağ bek bu paraları alamaz, almamalı.

  linnes iddia ediyorum, dünyanın hiçbir yerinde 650bin
  euro'dan fazla maaş alamaz, kimse vermez. cengiz yönetimi umarım bundan sonra daha rasyonel adımlar atar.
 • 3915
  mevcut maaşıyla transfer yapması piyango olacak oyuncudur.

  illa oyuncuyu gönderelim diye tutturursak maaşının bir kısmını ödeyerek sözleşmesinin son senesinde bir takıma kiralık verebiliriz.

  açıkçası hal böyleyken linnes'ten faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. çok uzun bir sezon olacak, hafta içi oynanacak kolay maçlar için sağ veya sol bek rotasyonu olarak kullanabiliriz.

  sezon başı kampında iyi bir kondisyoner ile kendine gelecektir. bence linnes'te çözülmesi gereken durum şu, garip bir şekilde sol bekte sağ bektekinden çok daha iyi oynuyor. yürümeyi unutan bir kaplumbağam vardı, umarım linnes de sağ bek oynamayı unutmamıştır.

  seneye sözleşmesi bitince durumuna bakılır. verilen bu yüksek maaşlar da umarım ders olmuştur.
 • 3917
  sözleşmesi uzatılırken linnes'in kafasında soru işaretleri vardı ve yanlış hatırlamıyorsam ülkeden ayrılmak istiyordu. çocuğunun eğitimi için olması lazım. zaten bu sebepten ötürü sözleşmesi 2 seneliğine uzatıldı. önümüzdeki sezon sonu sözleşmesi sona eriyor. muhtemelen bonservisi elinde olarak ayrılıp, molde'ye filan dönebilir.
  düzenleme:imla.
 • 3918
  geçen sezon kadro dışı kalırken burdaki yazarlar kazan kaldırmıştı resmen. şimdiyse “ bırak bizi gidelim ağam” modunda takılıyorlar. her zaman diyorum; euro 4 lirayken 1.7 milyona sözleşme imzalarsın ama şu an kuru öğrenmek için internet sayfasını bile açmaya korkulan bir dönemde aynı fiyattan sözleşme imzalarsan bu intihar olur. üstelik bu kurun yükseleceği bağıra bağıra belliydi. götümüzde ayı bağırıyordu resmen. yani sıradan bir vatandaş olan biz bu durumu görebiliyoruz ama yönetimimizde bunun eğitimini almış adamlar göremiyorsa cidden dükkanı kapatalım biz. şimdi yerine oynadığı milli takımın as oyuncusu geliyor, e bakacak kendisinin yedeği 1.7 milyon euro alıyor, diyecek “çek ordan bi 2 milyon euro, yengenin boğazı kurudu”. demekte de haklıdır çünkü ast üst ilişkisinin olduğu tüm firmalarda bu durum böyledir. kendisinin performansıyla ilgili tek bir kelime etmedim dikkat ederseniz ama elimizi öpene 25 milyon euroya satacağımız marcao ve luyindama ikilisi kendisinin aldığı paranın yarısına oynuyorsa tuna kiremitçi gibi bu işte bir yalnızlık var derim ):