• 3851
  ya bu yaz bonservisiyle satılacak, ya da 1 yıl daha rotasyonda takılıp sene sonu bedelsiz ayrılacak. en geç önümüzdeki yıl gelecek olan yabancı oyuncu sayısı kuralı sonrası sözleşmesi uzatılmayacaktır, zira artık rotasyon oyuncuları yerli olmak zorunda. kesinlikle çöp bir oyuncu değil, az biraz bir beceriyle 2m euro civarı bir bedele rahatlıkla pazarlanabilir. olması gereken de bu gibi duruyor.
 • 3853
  oldukça sevdiğim oyuncumuz.

  malum olduğu üzere, düzgün karakterli bir oyuncu. oturmuş bir aile hayatı var. yabancı sınırının görece gevşetildiği günümüzde kendisi gibi yedek kalmayı sorun etmeyen ve birden fazla bölgeyi yedekleyen oyuncuların varlığı oldukça yararlı olduğu için takımda kalmasından da gayet memnunum.

  ancak bu durum, son sözleşme uzatımıyla beraber kendisine verilen ücretin yüksek olduğu gerçeğini değiştirmiyor. yedek bir savunma oyuncusuna 1 milyon eurodan fazla ücret vermenin anlaşılabilir bir yanı yok. bana kalırsa bu durum oyuncunun da şevkini azaltıp yedek kalmaktan rahatsız olmamasına yol açıyor, zira avrupa’nın başka hiçbir yerinde alamayacağını gayet iyi bildiği bir meblağı hiç oynamasa dahi kazanabiliyor. nitekim bu sezonun* ilk yarısında da zaten 15 yabancıya ulaşmamız nedeniyle bu ihtimal gerçekleşti.

  bu tarz yanlış hamlelerden bundan sonra uzak durmamız gerekiyor.