• 3788
  eğer lemina oynayamayacaksa onun yerine linnes oynamalı bence. hafta içi antremanlar ona göre yapılırsa başarılı olacağını düşünüyorum. çünkü hem dinamik, hem savunmacı hem de pas yeteneği iyi. yapılması gereken tek şey, yapılacak tüm antremanlarda “baskıdan kurtulma antremanları” yaptırmaktır. çünkü linnes ilk oynayacağından ona baskı uygulatacaktır ersun yanıl.

  orta sahada fenerbahçe’nin en etkili silahı olacak max kruse ile ozan’a karşı direnebilir linnes. böylece seri’nin üzerindeki baskı da azalır ve fenerbahçe hücumda yeterince etkili olamaz. tabi hiç unutmamamız gereken husus fenerbahçe’nin maçın başından itibaren baskı yapacağıdır. defanstan çıkarken ya da top bizde iken fenerliler şuursuzca pres yapacaklardır. presi aşıp, geçişleri iyi yapıp topları emre ya da feghouli ile buluşturursak onyekuru ve adem ile (ya da falcao) fener’in fişini çekip ışığını söndürüp ülker arena’yı karanlığa boğabiliriz.

  ayrıca belhanda ya da ömer bayram ile çıkarsak, orta sahada kesici hiçbir futbolcumuz olmayacak demektir. çünkü seri de kesici olmadığından orta sahamız ozan ve max kruse için kolay geçilen bir alan olur. hele selçuk inan’ı hiç aklımızdan dahi geçirmemeliyiz.

  ekleme: lemina’nın yerine oynayabilecek diğer futbolculara göre daha iyi olacağı düşüncesidir. selçuk, belhanda ya da ömer’den daha mantıklı bir alternatiftir. tabi ki risklidir ama selçuk ve belhanda’dan daha fazla değil.

  (bkz: 23 şubat 2020 galatasaray fenerbahçe maçı)
 • 3792
  16 şubat 2020 galatasaray yeni malatyaspor maçında thievy bifouma karşısında aldığı bir darbeyle alabora olması sonrası kafalarda soru işareti yaratan bekimiz. içerdeki maçta bunları yapıyorsa deplasmanda bırakın 11 çıkmayı hamle oyuncusu olması bile en az 3 kere düşünülmelidir. kendisini en çok destekleyenlerden biri olsam da kötü bir nagatomo bile defansif olarak kendisinden daha fazla katkı sağlayabilirdi takıma.
 • 3794
  linnes, kendisini geliştirmeyen ve "kendini aşma" aşamasına bir türlü ulaşamayan bir futbolcudur. oyun görüşü, pas kalitesi, hücuma destek, pozisyon bilgisi ve diğer beceri ve teknik özellikleri hep aynı kaldı şimdiye kadar.

  çok futbolcu gördüm sabri sarıoğlu bile bazı yıllar kendisini aşmıştı. buna binlerce örnek verilebilir herkes az ya da çok kendini geliştiriyor bu hayatta ama linnes hep aynı yerinde. neredeyse geleli 5. sezonu* ama hala sanki 19 yaşında bir futbolcu gibi davranıyoruz. şu an öyle bir yaşta ki(28) hayatının en gelişken ve top noktasında olması gerek. ama olmuyor. bana göre iyi bir futbolcu her gün kendini geliştirmeli, eksik yönlerinin üzerine gidip yeni meziyetler kazanmalı.

  linnes kendini geliştirmemesi bir yana sürekli aynı notkada kalacakmış hissiyatı oluşturuyor. sanki uzay zamanı büküp zamanı dondurmuş gibi. bence fatih terim bu konuda linnes'e kızgın. kendini geliştirmesi gerekiyor ki 3 yıla yakındır mariano gibi bir bekle neredeyse her gün birlikte antrenman yapıyor. bir şeyler kapması ve kendini geliştirmesi gerekiyordu. karakteri düzgün ve fiziksel olarak yeterli olduğu için bunca yıl kaldı ama artık daha falzası haklı olarak bekleniyor.
 • 3796
  yine gelmiş kendisini gömen malum kitle. 33 yaşında kariyerinin son sözleşmesinin peşinde koşan 6 ay hiçbir katkı vermeyip rakibi dönünce bir anda katkı vermeye karar vermiş malum kişiyi övmeye devam edin. seneye şampiyonlar liginde o kanat yine elek olunca ağlamayın ama tamam mı?

  galatasaray futbol takımında en sevdiğim oyunculardan birisi.
 • 3798
  işini ciddiyetle yapan, soğuk kanlı ve çalışkan bir futbolcudur. 19/20 sezonun ilk yarısında kadro dışı kaldığı için fiziksel açıdan elbette diğer oyunculara nazaran geride. ilk 11 başlayacak seviyede değil ne yazık ki. umarım en kısa sürede kendisini toparlar. bizim her oyuncuya ihtiyacımız var bu sezon.
 • 3799
  formda oldugunda gayet iyi bir bektir, hatta bu ligin en iyilerinden biridir.
  gecen sene bir donem mariano'yu mariano cok da kotu degilken kesmistir.

  bu adamin en verimli caginda sozlesmesi 6 ay donduruldu, futbol oynayamadi aylarca. tabi ki form tutmasi zaman alacak, biraz insaf edin. milyonlarca euro para alip aylarca sahada eli belinde gezen o kadar futbolcu varken gucunuz linnes'e mi yetiyor?

  yasi hala genc sayilir, en azindan 30+ degil. kisiligi zaten dillere destan. birakin su adamin yakasini.