• 3761
  12 şubat 2020 galatasaray alanyaspor maçı için konuşuyorum, mariano'dan daha iyi oynadığını söylemek için baya kör olmak lazım. mariano sezonun ilk yarısı ölüydü tamam da, şu an baya baya döktürüyor. yani ya ben futboldan anlamıyorum, ya da dün izlediğim mariano ligdeki beklerin hepsini üst üste falan koyup "dünyanın en yakışıklı adamı benim, geçin karşıma dizilin" falan der.

  ayrıca linnes yediğimiz golde ciddi kademe hatası yapmıştır, hoca da bu yüzden çıkarmıştır. saracchi ve mariano sağlıklı olduğu sürece bu sezon forma yüzü görebileceğini sanmıyorum, sorry guys.

  kademe yapmak hücum oynayan takımlar için önemli bir durumdur, bunu da belirtelim.

  son ve peşin not; bu entry'de linnes eleştirisi mevcut değil. linnes'i ben de çok seviyorum, ama mariano-saracchi ikilisinin şu anki haline göre çok çok geride. hem hücum hem savunma anlamında.
 • 3762
  karakterini, duruşunu ve takımı sahiplenişi sevdiğim takdir ettiğim oyuncu. zaten bu söylediklerimi sözlükte sevmeyen ya da taktir etmeyen yoktur.

  fakat kendisi üzerinden sürekli fatih terim'e laf edilmesi gerçekten çok garip ve çok sıkıcı hale geldi. özellikle fatih terim egosu altında yapılan bu eleştiriler gerçekten çok komik. niye çok komik hemen açıklayayım.

  12 şubat 2020 galatasaray alanyaspor maçının ilk yarısında neredeyse soldan hiç oyun kuramadık. linnes aldığı her topu ya geri döndü ya da alamadı. biz futbol izlerken bir konuyu es geçiyoruz. topla buluşma sayısı. seri ve mariano'nun belki de en iyi oldukları bu top isteme ve alabilme yetenekleri ne yazık ki linnes'de yok. o yüzden bu maçın ilk yarısında çok az topla buluştu ve savunduğu alanda, sahada bulunan 22 kişi arasında en yeteneksiz ve oyun bilgisi en az olan oyuncu yacine bammou yu kaçırarak golde en büyük hatayı yapan kişi oldu. hem çevre kontrolü hem de müdahale açısından çok yanlış işler yaptı linnes ve gol yememize sebep oldu. aynı maçın ikinci yarısında, sol bekte oynadığı zaman kötü bir bek oyuncusu olan ömer, linnes'in yerine geçti ve sol taraftan oyun oynamaya, orta açmaya ve oyun kurmaya başladık. peki bir oyuncunun kötü oynamaya hakkı yok mudur? tabii ki vardır. fakat,

  oyuncu bu kadar kötü oynarken sen hala oyuncu değişikliğini hocanın sene başında yaptığı karara bağlayıp hocanın egosuna dem vuruyorsan, kusura bakmayın siz hocadan daha da egolusunuz demektir. aslında siz hocanın vermiş olduğu doğru kararı kabul etmediğiniz için bunu yazıyorsunuzdur ve ne yazık ki bu sizi hocadan daha egolu yapar.

  linnes yabancı durumu sıkıntı olmadığı sürece kadroda bulunabilir fakat hiç bir zaman mariano'dan daha iyi bir bek oyuncusu olmamıştır. 12 şubat 2020 galatasaray alanyaspor maçında mariao'dan daha iyi oynuyordu demek için maçı izlememek ya da linnes'in yakın akrabası olmanız gerekmektedir.

  kesinlikle linnes'e kızmıyorum. bu oyuncu geçen sene de böyleydi, ondan önceki sene de. sadece bizim taraftarımız, hoca yanlış yaptı diyebilmek için oyuncuyu şişirdi. hiç çıkamadığı seviyelerin oyuncusu olarak anlattı. şimdi de formsuz diyor. doğru formsuzluk da var fakat linnes'in maksimumu zaten mariao'nun kötü halinden biraz iyi.
 • 3763
  solda sağadakinden çok daha verimli oynayan futbolcumuz.

  ama tabi bence bu işin ofans kısmı için geçerli. tıpkı mariano gibi özellikle malum deplasmanlarda gerektiği gibi savunmayı tutabileceğini hiç sanmıyorum.

  son iki sezonda da sol tarafta en kritik, iyi savunma gerektiren maçlarda nagatomo üstlenmişti ihaleyi zaten.