• 3649
  biraz daha hareketli olmasına ihtiyacımız olan oyuncu. nitekim 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında sol tarafta saracchi'nin hareketliliğini hep beraber izledik. yine bu hareketliliğin hücumda bizi ne kadar rahatlattığını da gördük.

  zaten savunmadan çıkarken lemina stoperlerin arasında konumlanıyor. yine seri de onların önünde duruyor. bu oyuncular geride konumlanıyorken hücum opsiyonlarını bek oyuncularının oluşturması gerekiyor. linnes bugün bu hareketliliği sağlayamadı. sezon başından beri maça çıkmayan bir oyuncu tabii. bu onun kondisyonunu etkiler. zamanla kondisyonu yükselecektir de. fakat bizim bu kondisyonun çok daha çabuk yükselmesine ihtiyacımız var. çünkü yeni oyunumuzda bek oyuncularının 3-5-2'deki bek oyuncuları kadar uzun mesafelerde oynaması gerekiyor.

  şunları da söylemeliyim:
  feghouli'nin daha iyi performans sergilemesi linnes'in oyununu yükseltebilirdi. kötü performansta elbet feghouli'nin de önemli bir payı var. fakat linnes yine de bireysel olarak iyi oynamadı. yediğimiz golde topu arkaya sektirmesinin feghouli veya başka bir şeyle açıklanabilir bir tarafı yok.

  yine şunu da söylemeliyim:
  mariano'ya göre iyi oynadı. en azından mariano kadar top kaybı yapmadı ve ona göre daha hareketliydi.