• 3627
  bu adam şu anda iyi değil ama iyi olmamasındaki sebeplerin başında feghouli gelir. adam 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçında resmen geri gelmedi, linnes'i kaderine terk etti ve fatih hoca şu feghouli'ye 90 dakika sabretti. hocam artık anla kağnı hızındaki futbolcular ile başarı elde edemezsin. ömer bile feghouli'den fazla fark yaratıyor çünkü adam hızlı ve dinamik.
 • 3628
  2019 2020 sezonu devre arası sonrası dönüşü itibariyle kendisinin performansı kötü olarak yorumlanamaz ama bu, mariano'ya sövenlere bir aydınlanma yaşatmalıdır. mariano da kötü değildi önündeki kanatsızlık ve fegohuli'nin formsuzluğu onu çok kötü gösteriyordu. martin, mariano'ya göre biraz daha dinamik olduğundan bir tık daha iyiymiş gibi gözükebilir ama mariano'nun yaratıcılığı ve oyun kurma becerisi de martin de yok. umarım çözüm bulunur sağ kanadımıza.
 • 3629
  duygusal bakıyoruz. kendisini çok seviyorum. takımda hep bulunmasını istiyorum. ama sağ bek olarak mariano'nun bugünkü halinden bile önde değil. herkesin sevmesine saygı duyuyorum, ama nasıl mariano-nagatomo oynar linnes nerede diye yangın yapacak bir futbolcu değil kendisi.

  profesyonelliğine ise saygım çok büyük.
 • 3631
  iskandinav olduğu için çok şanslı olan oyuncu. 5 aydır mariano'ya edilmeyen küfür kalmadı, önünde feghouili oynuyor bir bakın diyenler de saniyede ofsayta yollanıyordu. şimdi linnes 11'e girince ön tarafa bakmak aklına geldi yazarların. çalışkan ve disiplinli ama futbol özellikleri arasında 10 üzerinden 6yı geçebilen tek özelliği yok, ne hücumda ne savunmada. zaten böyle olduğu için takıma yetersiz olunduğu için zamanında mariano alındı. linnes ikinci yarı için ideal 11imizde yer alıyorsa yandık biz.
 • 3634
  tamam mariano 1 yıldır kötü oynuyor.
  tamam feghouli bu yıl da kötü başladı.
  tamam şenerin tipi bozuk.anladım da;
  ya arkadaş sizdeki bu bitmeyen,pozitif linnes ayrımcılığı nasıl bir fetiştir abi.
  adam iğrenç bir maç çıkardı,artı gol yedirdi.
  hala” feghouli den kaynaklı abi” , “maç eksiği var abi “ diyor ya.
  hatalı tercihler,tembel paslar,atmadığı koşular,kötü yere top uzaklaştırmalar bunlar feghouli nin suçu değil sevgili kuzeysever kardeşlerim.kötü maç çıkardı diyeceksin.ölmezsin ya.
  selçuğun da maç eksiği var abi ama pek skleyeni yok.
  bitsin abi şu,aşık olduğum topçuyu ölümüne savunayım edebiyatı.
  velhasıl...
  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor karşılaşmasında kötü bir maç çıkaran,iyi niyetli sağ bek oyuncumuzdur
 • 3635
  çok uzun zamandır bizlerle kendisi, 2016'da giydi sarı kırmızı formayı. hiçbir zaman bu takımın as beki olmadı. hatta son yıllarda kendi mevkisinden çok solda oynadı. ilk yarıyı bay geçmiş haliyle fark yaratmasını beklemek komik olur.

  mariano'ya oranla tek artısı tempo, hız. savunması en az mariano kadar kötü, hücumda zaten hiçbir zaman onun seviyesinde olmadı. bence rotasyon için doğru oyuncu çünkü karakteri iyi, farklı mevkilerde oynayabiliyor. ilk 11 içinse yetersiz ve bu yeni bir şey değil. birçok farklı teknik adamla çalıştı hiçbiri linnes'i as bek olarak görmedi. bu adamın yerinde sabri oynadı yahu, daha ötesi var mı?

  para ve kontenjan sıkıntısı olduğundan yerine başkasının alınması şu an için lüks. ikinci yarıyı kendisiyle geçirmek, gelecek sezon ise tıpkı saracchi gibi bir transfer yapmak şart.
 • 3636
  6 ay sonra ilk defa 2 maçtır oynayan ve bu 2 maçta linç edilmeye başlanılan futbolcumuz. kimse dünya starı olduğunu iddia etmiyor ama top kaptırdığında veya pas hatası yaptığında tarlası yanmış emmi modunda olduğu yerde kala kalmıyor, topu kovalıyor. bugün* yerinde mariano oynasa bu maç* 2-2 biterdi.
  adamı linç etmek için 6 aydır pusuda filan mı beklediniz, bu neyin hırsı?
 • 3637
  kendisinin kötü oyunu, belki soso'nun formsuzluğu ile açıklanabilir ama mariano'nun kötü oyunu değil. çünkü mariano çalım yerken ayakta duramıyordu, ortalarını önündeki rakibe isabet ettiriyordu sürekli. bunların önündeki oyuncuyla alakası yok. linnes'e gelince temposunu kaybetmiş biraz. önünde de temposuz bir oyuncu oynayınca ileri çıkmakta tereddüt ediyor. bir kaç maç oynadıktan sonra değerlendirmek lazım.
 • 3638
  galatasaray sözlük yazarlarının kuzeyli futbolcu merakları yüzünden çok ama çok pozitif gözlerle izlediği, yaptığı bütün hataları görmezden geldiği futbolcu. hani bi anne tipsiz, sünepe oğlundan yakışıklı oğlum paşam vs diye bahseder ya. işte linnes’e tam olarak o annenin oğluna baktığı gözle bakıyorlar. *

  şu adam mariano yada nagatomo’ya tercih edilmedi diye hocaya sövmek adalet muhabbeti yapmak düpedüz saçmalık. abi her hatasına her yana geri pasına olumlu gözlerle bakıldığında mariano ve nagatomo da çok iyi oynuyor hissi verir yani. hep derim en büyük şansı üst üste 5 maç ilk 11 oynamaması diye. keşke zannedildiği kadar iyi olsaydı. keşke...
 • 3639
  daha önce de yazmıştım, umarım bu üstüne yüklenen gereksiz baskıyı kaldırabilir. saracchi'nin hücumcu yönü kendisine bu konuda yardımcı olacaktır. maç temposu kazanana kadar sağ bek hatasıyla gol yedirmesin, iyi savunma yapsın yeter.

  onun dışında ortalama bir oyuncudur. ne yüksek beklentiye girmek, ne de 6 ay sonra çıktığı ilk maç sonrası gömmek yersizdir.

  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)
 • 3641
  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı) kötü maç çıkartan ve kötü bir maç çıkartacak lüksü olan bir oyuncudur. en formda dönemlerinde bile bu adam gereksiz yere kesik yedi. takımda net bir rolü olmadı, sağ ve solda gerektikçe oynadı. sözleşme uzatmasının üstünden 3 ay geçmeden lisansı donduruldu. ne bekliyosunuz 6222. şu adam kadar kötü performans lüksü olan tek bir oyuncu var takımda. (bkz: emre akbaba) o da 2 tane hayvan gibi sakatlık atlattı. bir zahmet...
 • 3643
  sadece maç zamanı ortaya çıkıp, takımdaki 18 oyuncuyu bırak saha çimlerini bile gömen arkadaşlara göre bugünkü 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçından sonra sözleşmesi feshedilmeli.

  bir durun la, adam daha 6 ay oynamadıktan sonra ilk lig maçına çıktı. öyle fahiş bir hata yapmadı kovaladı kaçtı arkadaşları yine pas atmadı. ben ekran başında kaç kere orta sahanın ortasındayken şu adama pas atın şu adamı görün vs. demekten ciğerim soldu. önünde jesse sekidika oynasaydı çok daha efektif olacaktı diye düşünüyorum. en azından adam hata yapınca bile tabiri caizse totosunu yırtarcasına peşinden koşup hatasını telafi etmeye çalışıyor.

  onyekuru'ya da dönünce ilk maçında gömmeyin ha, evet size söylüyorum sadece maç günleri ortaya çıkan gömücü arkadaşlar :d
 • 3644
  peşpeşe 5 maç değil 55 maç da oynasa tatmin edici bir performans gösteremeyecek olan bek oyuncusu. yıllardır izlediğimiz için gayet iyi bildiğimiz üzere linnes bir defans oyuncusu için fazla güçsüz, hücumda tekniği ortalamanın üzerinde olsa da kapanan savunmaları açacak düzeyde iyi değil, her şeyden önemlisi sert ve temaslı oyuna gelebilen bir oyuncu değil.

  bu sezonu gerçekten şampiyon bitirmek isteyen bir kulüp sağ bekte linnes-şener ikilisiyle yola çıkmaz. senin rakiplerinde junior caiçara gibi, nabil dirar gibi*, goiano gibi adamlar var. üzgünüm ama ne şener ne de linnes bunların hiçbirine denk değil.
 • 3645
  bazı futbolcular sistem oyuncusudur. mesela linnes bugün başakşehirin kadrosunda olsaydı büyük ihtimalle hepimiz kendisine imrenir takımımızda olmasını isterdik. fakat biz belirli bir sistem çerçevesinde oynamıyoruz. rakibi boğup gol atmaya çalışıyoruz. haliyle linnes ne yapması gerektiğini tam olarak kestiremiyor olabilir. bir bakıyoruz emre sağ tarafta bi bakıyoruz feghouli yayda şut atıyor vs. linnesin kişiliğinden çalışma azminden elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalıştığından zerre şüphem yok. bizim takım için iyi bir alternatiftir belirli bir standardı vardır. ama asla ilk 11 oyuncumuz değildir olmayacaktır da. bize uygun olan bek profili bindirecek yırtıcı olacak patlama gücü olacak. bu yüzden eboue'nin ilk performansları marianonun süratli ve teknik olduğu zamanları bizim için ilaç olmuştur. linnes bu tarz bir bek değil hiçbir zaman da olmayacak. ama mevcut şartlarda kendisine destek olmaktan başka çaremiz yok.