• 3617
  bazı sözlük yazarları 'galatasaray seviyesi' iddialarını daha net bir şekilde açarlar ise, sevineceğim.
  çünkü son zamanlarda 'galatasaray seviyesi' rakipler için şampiyonlar liginde averaj takımı olmaktan ibaret.
  yalan mı? nedir bu yücelttiğiniz 'galatasaray seviyesi', anlatın da biz de bilelim.
  çünkü 'romantik' diye adlandırdığınız benim gibi yazarlar aslında sizin 2000 yılı romantizmine sahip olduğunuzu düşünüyor.

  kendisi sözlükte her daim 'galatasaray seviyesinde değil' diye eleştiriliyor, ama 2-3 maç üst üste oynatılmışlığı yok.
  lakin formayı her giydiğinde, pozisyon farketmeksizin, mücadelesini veriyor ve pozisyonunun gereksinimlerini eksiksiz yerine getirmekte üstün çaba sarfediyor. benim arzuladığım 'galatasaray seviyesi' bu. takımdaki dişlilere, linnes dahil, 2.5 sezondur maç temposu kazandıramayan bir teknik heyetimiz var; bu adam 11 çıktığında afallamayacak da kim afallayacak?

  2.5 sezondur galatasaray ne oynuyor, taktik planı nedir, görev dağılımları neler kimse bilmiyor - sahada da göremiyoruz.

  yahu eğri oturup doğru konuşalım; hepimiz fifa oynuyoruz, hepimiz maç öncesi taktiklere 5 dakika harcıyoruz...
  çünkü bir mantık, bir plan kurguluyoruz. hepimize allah akıl vermiş, fikir vermiş.
  allah aşkına, galatasaray futbol takımının kişiliği nedir? taktiği nedir?
  linnes hangi taktiğe, hangi kişiliğe sahip olan takımda oynayıp da sırıtıyor?
 • 3618
  15 ocak 2020'de malum takımla oynadığımız kupa maçında kötü oynamamıştır. hatta fena bile değildi. hatalar olur problem değil, düzelir. ahlak, etik, dürüstlük, efendilik gibi değerler bakımından galatasaray seviyesinde olduğu gibi, futbolcu olarak da gayet galatasaray seviyesindedir. ne mutlu ki bizimdir. sahip çıkalım!
 • 3619
  tam da bu takımdaki plansızlıktan dolayı 11 için yetersiz olduğunu düşündüğüm oyuncu. rotasyon içinse harika bence, hem sağı hem solu yedekleyebilmesiyle. ama galatasaray'ın bir hücum şablonu yok, iki senedir şampiyon olurken bugün ne kadar kötü bir halde olsa da mariano-feghouili-belhanda üçgeninin beraber yarattığı pozisyonlara baktık set oyununda. linnes geçiş hücumlarında çok iyi fakat pas yeteneği, orta açma, oyun kurma gibi konularda mariano'dan geride. pozisyon alması da sıkıntılı. hoş şuan genele baktığımızda mariano yerine kendisi tercih edilmeli ama keşke fırsatımız olsa ve sağ bek alabilsek ve linnes de rotasyonda kullanılsa. üst üste 4 maça çıkmamasının sebebi keyfen değildi. şu çalışkanlık olayı da biraz abartı unsuru olmaya başladı. sadece çalışkanlık ve efendilik galatasaray seviyesi için yeterliyse umut bulut'u niye yuhalayarak gönderdiniz anlamıyorum.

  not:linnes'i seviyorum, yazar arkadaşlar sakin olsun :).