• 3421
  hadi sizi şimdi birazcık mantığa ve düşünmeye davet ediyorum.

  martin linnes klasik bir kuzeyli oyuncudur kendisi. milli takıma yedeğin yedeği olmasından oynamamasından çok rahat bir şekilde anlaya biliriz.çıkan bir bek defansif anlamda deli gibi zafiyetleri var eğer izlerseniz dikkatli bir şekilde(arkasına uzun top kaçırır , adamı arkasına alır, kademe de hata yapar) bunu görebilirsiniz.

  diğer taraftan nagatomo milli takım efsanesi 3 maç sonra en milli takımda en çok forma alana 2. adam olacak. interin sabrisi ,sol bekinin vazgeçilmezi.oynadığı maçlarda %40 kalemizde daha az gol görüyoruz ve sürekli stopere kademede.

  sağ tarafa bakalım bir de yani mariano yu değerlendirelim. klop un zamanında final maçından sonra sevilla uefa finali olması lazım marianonun moreno nun içinden geçmesi üzerine bek transferi istiyor ve robertsonu alıyor, yani liv 'e bek aldıran adamdan bahsediyoruz bahsediyoruz arkadaşlar. sevilla ile kaç tane uefa finali oynamış ve pozisyon vermemiş topçu. arkasına top kaçıyor ama asla linnes kadar çok değil. çok zeki bir topçu

  şimdi genel değerlendirmeye gelelim.neymiş yaşı çokmuş bu beklerin kesinlikle katılıyorum yaşları çok değişmeleri gerekir. ama değişseler de daha kaliteli bekler beklemeyin tamam mı ? arkadaşlar kimi gelecek bu kumaşlardan daha kaliteli kumaş olarak anlattım ya biri japon milli takımının yaşayan efsanesi dünya kupasında da gördük geçtiğimiz sene diğeride klopun bile oyun zekası yüzünden sıkıntıya düştüğü topçulardan biri.
  verdiğiniz paralara bakarsanız da 33 yaşındaki beklere kusura bakmayın gönderemezsiniz. çünkü sizden başka aptal yok 33 yaşındaki adamlara 2-2.5 milyon maaş kim verecek. ki bu paralar türkiyede futbolcunun eline net geçiyor vergiyi klup ödüyor.ya öder diyorsanız bir bakalım hadi beraber
  psg beki kurzava haftalık 75 000 euro alıyor senelik 3.9 milyon euro %40 vergi ile hesaplarsak yaklaşık 2 milyona gelecek. psg bekinin cebine kalan para mariano'nun aldığından az :)

  linnes çalışkan aga , sağda da oynar soldada oynar.bir kere kuzeyli kuzeyin kralı. hem çok prof her zaman hazır.
  geçelim arkadaşlar futbol bu kadar duygusal bir oyun değil.
  nagatomo da mariano da kendisinden daha iyidir.maaşları yüksek olduğu içinde alan yok yani sözleşmeleri bitene kadar seve seve oynatmak zorundayız bare verim alalım.
  ve kurzavanın 2 milyon aldığı yerde martin 1.4 alıyor.
  (zaten yönetim sene başı bir mallık daha yaptı ve adamın maaşını arttırdılar.yetmedi kendisi kolaylık sağladığı için 1.4 den 1.7 ye çıkardık diye açıklama çıktı. yuh artık duygularla klup mü yönetilir. 300 bin euro suanda 1.9 milyon lira yapar çoğumuzun ömründen max kazanacağı para bu arkadaşlar!!)
  yani fakir edebiyatı yapmayın, sevginizden bahsederek yav adam vefalı bak maça geliyor falan demeyin.hala klübün oyuncusu hala maaşını galatasaray ödüyor oynasın veya oynamasın.bu maaşı da ona verecek başka bir takım yok !!!
 • 3422
  nagatomo veya mariano'dan neyinin eksik olduğunu öğrenmek istediğim oyuncudur. çok merak ediyorum bu ikisinin yapıp da linnes'in yapamadığının ne olduğunu.. nagatomo takımca sevilen ve aktif bir isim, hoca tarafından da seviliyor, mariano da maaşı yüksek,devre arasında satarız onu, linnes yanda dursun, hem itiraz da etmez dememişlerse ben de karn evil 9 değilim.kendisinin oynamama nedeni tamemen kötü transfer matematiği ve politikasıdır. transferi yapanların 15 yabancı yazacaz, kim yanda bekleyecek diye son güne kadar hesap bile yapmadığını düşünüyorum.
  bir de sanki kendisine üzülenlere kızanlar var. herif oh ne güzel yattığı yerden para alıyor, size ne oluyor diyenler var. galatasaray takımının menfaati için diyoruz linnes oynasın, adam maç başı parası kazansın diye değil.
 • 3423
  başlığı altındaki yazılar kabak tadı verdi. geniş pencereden bakmayıp yav hesap kitap yapamadılar o yüzden böyle oldu diyenler için transfer döneminin sonlarında gerçekleşen olayları yazayım da belki fikirleri olur. galatasaray ve mevlüt erdinç haberleri 23 ağustosta çıktı. bizimkiler mevlütün sözleşmesini feshedip bize gelmesi için görüşmeler yaptı. başakşehir olaya biz dahil olunca bonservis istedi. o sırada fenerbahçenin kadrosunda 14 yabancısı vardı.(2 forvet allahyar ve muriç) luiz gustavo için görüşmeler de yapıyorlardı. gustavo görüşmeleri olumlu yöne gidince mecburen kadrodan bir yabancı çıkarmaları gerekti. en kolay çıkacak tabi ki allahyar'dı. allahyar çıkınca ellerinde tek forvet kalıyordu. yedek olarak mevlüt akıllarına geldi. zaten scout ekibi yerine gazetelerin galatasaray haberlerini kullanıyorlar. bizden bonservis isteyen başakşehir fenerbahçeye bedavaya bıraktı. transferin gerçekleşme tarihi 30 ağustos. bizim planımız belliydi. son güne kadar diretip son gün bedavaya mevlütü almaktı ama fener araya girince hem 1.5 kat maaş teklif etti hem de başakşehir fenere verdi oyuncuyu. 30 ağustosta bu olay gerçekleşince 2 yol kaldı ya ikinci forvet olarak babel değerlendirilecek ya da yabancı forvet alınacak. son gün 3 transfer yapıldı falcao,lemina,andone. linnesin kalması için ya lemina ya da andone alınmamalıydı. fatih terim yedek forvet olarak yeni oyuncu alınmasını istemiştir ki linnes 15. yabancı durumuna düştü. bu yazdıklarımın doğrulamasını da 2 eylülde transfer olan andone'nin şu cümlesinden anlıyoruz. ''süreç çok hızlı gelişti, iki gün içerisinde her şey bitti. ''

  gözünüzü seveyim artık olayı dram filmine çevirmeyin. linnes istanbulda mı? evet. düzeni bozuldu mu? hayır. maaşını alıyor mu? evet. ocak dönemi gelsin 2 bekimizin de yarım sezonu kalıyor. bir yerle anlaşıp maaş yüklerinin yarısından kurtularak gönderilip yerine linnes koyulabilir. 2 bekimizde 2 milyon euro küsür maaş alıyor.