• 3064
  bunu söyleyince linç yiyoruz ama zaten yüksek olan maaşına basit bir menajer oyunu sebebiyle %50 zam yaptık ve 1,4 milyon euro’luk kontrat verdik. donk’a da aynı menajer oyunu yüzünden 1,9 milyonluk kontrat vermiştik.

  maaş skalamız hala çok yüksek. marcao 800 bin euro alıyor diye havaya uçuyoruz. halbuki adam önceki kulübünde 200 bin euro kazanıyordu. o zaman tek talip sendin ve 400-500 bin versen de kabul edecekken 800 bin verdin. yarın da kontrat imzalarken 1,5 milyon euro isteyecek.

  selçuk sözleşmesi bitene kadar maç başılarıyla beraber 3,5 milyon euro kazandı, yanına kar kalır gibi yeni sözleşme yapıldı. muslera desen aynı. takımın 2 kaptanına 5 kuruş indirim yaptıramadık.

  maaş politikamızı acilen gözden geçirmemiz lazım. yıldız oyunculara verdiğimiz paralar yüzünden değil vasatlara verdiğimiz paralar yüzünden batıyoruz.
 • 3065
  doğrusu kendisine verilen 1,4 milyon yüksek bir para olmakla birlikte şu anki maaş dengemizde gayet normaldir. geçen sezon şampiyonlar liginde 11 başlayan yine pek çok lig ve kupa maçında 11 başlayan (ocak başında 1 ayda 8 maç üst üst yakın çıkmıştı yanılmıyorsam) her iki beki de yedekleyen bir adam kendisi. 1,4 milyon yüksek bir maaş ama bu maaşı alma sebebi mariano ve nagatomoyo 2 milyon verilmesi. buradan şu çıkıyor bu iki futbolcu bu parayı alıyorsa kendisine 1 milyon veremezsiniz. hiçbir şirkette böyle işlemez. şu an avrupada çok kaliteli pek çok oyuncu 1 milyon altı maaş alıyor bizde ise yedek olarak düşündüğümüz jimmy durmaz bu paraları alıyor, neden? çünkü bizim ortalama rotasyon maaşımız bu kadar.
  bu maaş meselesiydi işin.
  bir diğer mesele ise oyunculuğu. bu neden.son günlerde bu kadar tartışılıyor doğrusu bilemiyorum. linnes'in fatih terim geldiğinden beri oynadığı resmi maçlarda, kötü maç sayısının bir elin parmaklarını geçeceğini düşünmüyorum.belli bir oyun standartı tutturan bir oyuncu kendisi. zaten tutturamasa pek cok önemli maçta mariano yerine oynatılmazdı.

  benim bu takımda en cok sevdigim oyunculardan birisi kendisi. iş ahlakıyla, efendi olmasıyla, performansıyla gerçekten iyi bir oyuncu. başlığı altında 20'ye yakın entry yazmışımdır ya övdüm ya savundum, kendisine bakarken de objektif olamıyorum doğrusu.
 • 3066
  kendisine ispanya, italya ya da fransa'da 600 bin euro bile verecek takım bulamayacak oyuncudur. kötü olması değil seviyesi bu, 5 üzerinden 2'lik oyuncu. bu paralar çok gereksiz, altyapıdan acaba tutar mı dediğin oyuncu için fırsat sunma alanına norveçli adamı 6-7 yıl tutmamalısın. ilk 18 hamlesi bile olmakta zorluk çekecek oyuncunun maaşı 1.4 milyon euro ise çok ciddi hata yapıyorsun demektir, bunu kaldıracak mali gücün olmadığını bilmeyen yok.
 • 3067
  vaktiyle kendi ülkesinin basınına verdiği bi' röportajda ''galatasaray'a transferin nasıl şekillendi, başlarda türkiye'ye uyum sıkıntısı çekeceğini düşünmüş müydün?'' minvalindeki bi' soruya ''türkler, rüyamda görsem inanmayacağım bi' para önerdi.'' demişti ki bunları bi' önceki sözleşmesine istinaden- senelik 900 bin euro- söylemişti. hani bazı futbolcular vardır, türkiye'ye ancak kendisine teklif edilenlerden çok daha fazlasını teklif ederseniz gelebilecek türden. gomis böyleydi, marsilya'nın teklifinin 2 katından fazla para önerdik. adam geldi. arada az fark olsa fransa'da en az 1 sene daha takılırdı. linnes böyle bi' oyuncu değil. yanlış anlaşılmasın linnes galatasaray için faydalı bi' oyuncu, rotasyonda iş yapacaktır ama 700 bin euroya bayram yaparak galatasaray'da oynayacak admalara 1,4 milyon vermek de neyin nesi?

  deliriyorum, akıllı avrupa takımları 30-40 milyon eurolara canavar gibi takım kuruyor bi' bakıyorsun harcanan paranın 3-4 misli kadar kaliteli, iyi kadro kurmuş. biz diyelim ki 100 milyon euro harcıyoruz sahaya bakıyorsun harcanan paranın yarısı kadar kalite koyamıyoruz sahaya.
 • 3068
  takımın tüm problemleri çözüldü de benim mi haberim yok.gelmiş linnes’in maaşını tartışıyoruz.
  yıllarca bu kulübün sırtına binen yattıkları yerden en ufak bir faydaları olmadan para alan onlarca kişi oldu.bu cümleyi okuduktan sonra sizin gözünüzde bile en az 3 topçu canlandı değil mi?
  velhasıl kelam linnes yeteneği ölçüsünde takıma destek veriyor.herkes de biliyor ki futbolcu maaşları ligimiz için fazla ama işte gerçekler bir topçuyu bu ülkeye getirmek çok kolay olmuyor.ligimiz standartları artsa biraz tercih edilen bir lig olur buna göre de maaş meselesi istenilen standarda gelir.çalışılması gereken nokta burası.
 • 3069
  (bkz: kuzeyin kralı)*

  sözlüğün ayılıp bayıldığı,her fırsatta karakterini, profesyonelliğini övdüğü bu kuzeyli kardeşimiz ilk imzasında "hayal edemeyeceğim bir para alacağım" demesine ve 3.5 sezonda bırakın as takımın 1. beki olmayı, en ufak bir gelişim göstermemesine rağmen kendisini ödüllendirir gibi 950k olan ücretini 1.4m'a çıkardık.

  3.5 senede 1 arpa boyu yol alamamış ve yeni sözleşmede de zam isteyen adam nasıl profesyonel, karakterli vs oluyor anlamıyorum.

  geldiğinden beri hangi özelliğinde gelişme var?

  defansif meziyetleri mi arttı? pas kabiliyetini mi geliştirdi? adrese teslim ortalar mı açmaya başladı?

  tabi ki hiçbiri ve biz bu adamı %50'ye yakın zamla odullendirdik.

  şu adama yapılan yatırım kendisinden 1 yaş büyük, cv'sinde barcelona bulunan ve sözleşmesi biten douglas'a yapılmadı ya ona yanarım.

  sırf defansif zaafı var diye douglas'a 950k vermeyip, linnes'e 1.4m vermek nereden bakarsan bak aptallık.

  douglas'a 1 tık ciddiyet ve defansif meziyet katabilsek hem 500k karda olur, hem de mariano sonrası bek aramak zorunda kalmazdık.
 • 3075
  kendisinin maaşını tartışan adamlar, eray işcan'ın maaşını az bulan adamdı. şöyle ki, o dönemi çok net hatırlıyorum; 'galatasaray'ın yedek kalecisi bu paraları almamalı dendi ve kendisine kallavi bir sözleşme yapılmıştı, taraftar baskısından dolayı. sonuç hüsran tabi. şimdi de linnes'in anasının ak sütü gibi helal kazancını tartışıyorlar. tuhaf vallahi.
 • 3076
  adamı norveç'ten kendi kültürüne düşman, ortadoğu özentisi, ahlaken çökmüş bir ülkeye getireceksin ve az maaş vereceksin. verilen 900.000 eu da, türkiye şartlarında ikinci kontratına ödenen 1,4 milyon eu da son derece normaldir. bu adam galatasaray'da başarılı oldu ve karşılığını alacak. kural bu. medeniyetten uzaklaştırdıkça adamı para verip ikna etmelisin. adam norveç'te yaşıyor, bizim kafa kesilen bir toplum olmamıza ise sadece 1 adım var.

  norveç'in medeni şartlarına sahip olsam türkiye'den uçakla bile geçmem. varlığından çok mutluyum, en güvendiğim futbolculardan, iyi ki galatasaray'da.
 • 3080
  bazı oyuncular gösterişsiz, sadece işini yapan oyunculardır. kendisi de bu tipte bir oyuncu. o sebeple, şov yapmadığı için bazı arkadaşlara kötü gelmiş olabilir. sağa koy oynar, sola koy oynar, sağ ön, sol ön oynar. yok oynamayacaksın dersin, gider kulübede bekler. daha ne yapsın? ha müthiş, elit bir futbolcu mu derseniz, değil. öyle bir oyuncunun bu ligde ne işi var?
 • 3081
  hakkindaki buyuk bir yanlisi duzeltmek istedigim oyuncu. kendisine yapilan zam 50% degildir.

  geldigi sozlesme: https://www.goal.com/...ferini-kapa-bildirdi

  950k + mac basi 10k. ortalama 30 mac oynamis kendisi sozlesme uzatilana kadar, bu da 1.25 m euro yapiyor.

  uzatma: https://www.galatasaray.org/...smesi-uzatildi/43909

  sabit ucret 1.4 m

  yani arttirilan ucret sadece ve sadece 150k. bu da %10 kadar bir sey yapiyor.

  simdi dagilin, bilgi sahibi olmadan 50% artti yeaaa gibi yazilar yazip sozluge bilgi kirliligi yapmayi birakin.
 • 3082
  hiçbir zaman oyun aklıyla on plana çıkan bir oyuncu olmadı ki zaten. iyi bi savunmaci bek hızlı çevik git gel yapabilen bir oyuncuydu. sezon başı kampta yapılan ağır fizik çalışmaları kendisini yormuş ki yorgunlugundan dolayı son maçlarında kötü oynadi diye düşünüyorum. her ne kadar sağ bekte birinci adamım mariano olsa da kendisine haksızlık edildi son maçlarda. bir sakinlesin gencolar daha ligin ilk maçını oynamadık geçen hafta bugün ise kupa kaldırdık.
 • 3083
  kendisinle verilen yillik maasi normal buldugum oyuncu. norvec’te bir restoranda kari koca garsonluk yapsalar yilda 80-100bin euro’lari temiz var zaten. aile yardimi, egitim, sosyal demokratik birinci sinif bir devletin vatandasi olmak da cabasi. mugdat’a 2 milyon lira yillik para ödemis bir kulupte sevilen ve görevini ahlakli bir sekilde yerine getiren bir oyuncuya 1.4 milyon euro gayet normal bir ucret.
 • 3084
  (bkz: galatasaray sözlük günün konuğu )

  bu sözlükteki adamlar boş kaldığında birine sarıyor sürekli. maç olmadığında, transfer olmadığında heriflerin boşaltım sisteminin son kademesini bi şeyler dürtüyor sanırım. kıvranmaya başlıyorlar. kimseyi bulamazlarsa, birbirine sarıyor adamlar. çok açık bi sorum var; arkadaşlar siz belirli bir fiyat karşılığı alınıp satılan ticari bir meta mısınız? iki dakka rahat duramıyor musunuz siz?

  geçen yıl nagatomo ve mariano ikilisini birden yedekleyen, çok amaçlı ikinci sınıf 16 segment kuzeyin kıralı oyuncumuz kendisi. adam yedek kalmayı problem etmez, ne zaman başın sıkışsa sokarsın oynar. ben memnunum kendisinden.
 • 3085
  olympiakos'un kaptanı ve norveç milli takımının as sağ beki elabdellaoui'nin maaşı 450 bin euro, onun yediği linnes'in maaşı 1.4 milyon euro. kaynak : https://twitter.com/.../1161373484565573632

  yukarıdan da anlaşılacağı üzere, linnes'in aldığı
  paraya, kendi milli takımının as sağ bekini 3 kere oynatıyorsun. sanki bir tuhaflık var.

  x çok alıyordu, y de ondan çok aldı ya da önce z'nin kontratını konuşun diye bir anlayış olamaz. x'in kontratında hata yaptın diye, bundan sonraki her kontratta aynı hatayı yapacağın anlamına gelmez.

  takımımızda başka oyuncular da çok astronomik paralar kazanıyor. maaş dengesinin sağlanması, ekonomik olarak kulübümüzün daha iyi yere gelmesi için en önemli unsur.
 • 3087
  yüz binlerce norveçli doktorun, mühendisin, akademisyenin her şeyini bırakıp garson olarak gitmeye hazır olduğu bir ülkeye gelen futbolcu. bir de üstüne ülkesinde kazandığından fazla para alıyor, ne ayıp.

  edit: türkiye ile norveç (ve dahi yunanistan gibi bir avrupa birliği üyesi) arasındaki insan hakları, yaşam kalitesi, refah düzeyi arasındaki büyük farkı vurgulama amacı güttüğüm baya açık sanıyordum, demek ki ironi vs. kullanmadan, daha açık ve sade ifade etmem lazım kendimi. belli ki bu anlatım tarzı herkese göre değil zira, "garson"a bu kadar obsesif bir anlatımla üst üste referans verilmesi bunun kanıtı. şurada her şeyi beklerdim de restoran işletmecisi perspektifiyle eleştirilmeyi beklemezdim, güler misin ağlar mısın... *

  martin linnes, çalışmak için norveç'ten türkiye'ye gelme karşılığında norveç'te kazandığından çok daha fazla para kazanması adil olan galatasaray profesyonel futbol takımı oyuncusu.
 • 3088
  türkiye'ye garsonluk yapmaya değil futbol oynamaya gelen futbolcu.

  zamanında galatasaray'da yedek bekleyen linnes'in durumu sorulduğunda norveç milli takımının hocası linnes'in orada yedek olması bile çok değerli demişti. norveç milli takımının hocası türkiye liginde yedek olmanın norveç liginde düzenli oynamaktan daha değerli olduğunu beyan etmişken neden kendisine garsonmuş muamelesi yapıldığını anlayamadım.

  bence kazandığı para türkiye ligi standartlarına göre anormal bir para değil. maaşına bir itirazım yok ama norveç üzerinden iki ülkenin kıyaslanması ve linnes'e sanki türkiye'ye garsonluk yapmaya gelmiş gibi davranılması çok saçma. kaldı ki norveç milli takımının as sağ beki komşu ve durumu türkiye'den çok da iyi olmayan yunanistan'da 450.000 euroya oynuyor. yunanlar tutup da norveçte garsonluk şöyle kıyak, bu adama 1.4 milyon euro verelim demiyorlardır.

  tekrar ediyorum maaşı bence çok normal, ancak norveç'te yaşamak ve garsonluk falan muhabbeti çok saçma.