• 179
  menajer, yerli teknik direktör ve yerli oyunculardan oluşup basın denilen tetikçilerin desteklediği bir çetenin çöpe çevirdiği ülkemiz futbolunda fazla bile yer buldu. bu rant çetesi pastadan yabancılara pay vermemek için her şeyi yapar. en son ne zaman bir yabancı hoca başarılı oldu burada hatırlayan var mı? eskiden derwall’ler, perreira’lar, daum’lar, gerets’ler, lucescu’lar gelip çok başarılı olmuştu. kaç yıldır böyle bir adam çıkmaması yerli teknik direktörlerin olağanüstü taktik bilgisinden mi, yoksa yabancıların bu ahbap çavuş düzenine alet olmak istememesinden mi? sumudica sütten çıkmış ak kaşık değildir, değildir de kendisine yapılanlar yeni yetme bir türk teknik direktöre dahi yapılmazdı.

  bu oyunu kuranlar ülke futbolunun avrupa’da geldiği noktanın bir numaralı sorumlularıdır ve tüm cesaretlerini de bunlara izin veren siyasi iradeden almaktadırlar.
 • 181
  hakkında bir tane gaziantep fk yöneticisinin menajerler hakkındaki açıklamasından sonra enteresan bir demeç verdiği teknik direktör. biz sumudica'nın istediği her oyuncuyu aldık sumudica'nın ne istediğini anlayamadık kendi işine baksın tarzında sözler söylemişti. yani bahsettiği konuyla alakası olmayan bambaşka şeyler söylüyor yönetici. bu noktadan da anlaşılıyor ki kendisini göndermeyi kafaya koymuş gaziantep fk yönetimi. sadece fırsat arıyorlar.

  edit : röportajın entry'i girerken tam halini buldum.

  --- alıntı ---

  marius sumudica, transferi gündeme gelen bir oyuncuya onay vermesi şartıyla kendisine 50 bin euro rüşvet teklif edildiğini duyurdu.

  gaziantep fk asbaşkanı müslüm özmen'den sumudica'nın sözlerine cevap geldi.

  radyospor'da salim manav'ın canlı yayın konuğu olan müslüm özmen, "sumudica'nın açıklamalarını şaşkınla takip ediyorum. böyle bir olay yaşanmışsa önce bize bildirmesi lazım. bizim de yasal olarak bu kişilere gerekeni yapmamız lazım. sumudica hangi transfer ve hangi menajerden bahsediyor bilmiyorum. bir teknik direktörün bu kadar transfer işlerine girmesini doğru bulmuyorum. biz sonuna kadar açık ve şeffaf bir yönetimiz. bu konuda gerekli açıklama yapılacaktır." dedi.

  sumudica ile yollar ayrılacak mı?

  sumudica'nın her zaman yanında olduklarını belirten özmen, rumen çalıştırıcının 'kendimi yalnız ve yorgun hissediyorum' sözlerini eleştirdi.

  müslüm özmen, "sumudica profesyonel bir teknik direktör ve kendisi bize 17 yıldır bu işi yaptığını söylüyor. iş ahlakı olan bir teknik direktör bu açıklamayı öncelikle yönetim kurulu ile paylaşmalıdır. böyle iğrenç bir şey varsa önce bize söylemelidir. bizim sumudica ile bir sorunumuz yok. ben, özellikle her zaman kendisinin yanında oldum. fakat özellikle son bir haftadır sumudica'nın açıklamaları ile yatıp kalkıyoruz. sumudica artık işine bakmalı. ülkemiz çok önemli bir ekonomik zorluk içerisinde, sumudica şunu demiş, mumudica bunu demiş bunun yeri ve zamanı değil... bugün euro kuru 9 tl'yi geçmiş, dolar ise 8 liraya yaklaşmış, gündemi böyle bir konu ile meşgul ettiğimiz için kamuoyundan özür diliyorum. biz her zaman sumudica'nın yanında olduk.

  biz yönetim kurulu olarak her maçta takımımızın yanındayız. ne demek ben yalnızım lafı? gaziantep'te herkes öldü de, sadece sumudica mı kaldı? sumudica'nın istediği her transferi aldık. sumudica, 'bana 25 oyuncu önerildi ve hiçbiri alınmadı.' diyor. sumudica ile yol ayrılığı ya da devam konusunda kararı başkanımız verecektir. biz başarımızla gündeme gelmek istiyoruz, sumudica'nın açıklamaları ile değil." ifadelerini kullandı.

  pesic ve benlamri transferinde son durum

  alexandar pesic ve benlamri transferi hakkında ise müslüm özmen, "alexandar pesic transferine sumudica onay vermedi. benlamri'yi sumudica istedi, menajeri sizi arayacak da dedi. fakat hala arayan olmadı. takımımıza 1-2 takviyemiz olacak." açıklamasında bulundu.
  --- alıntı ---

  https://enbursa.com/...e-baksin-141780.html