• 81
  çakma yılmaz vural. ancak yılmaz hoca’nın ahlakının yanına bile yaklaşamaz. takımı ilk yarı rakip kaleye gidememiş, bütün suçu hakeme yıkıp galatasaray’a saldırıyor hem de salyalarını akıtarak. hakemin ne hatası var; bir ofsaytı görmemişler. görmeyen kim, tescilli fenerli tarık ongun, ortalığı yangın yerine çeviren kim sumudica ve ahlaksız ve imansız birkısım basın.

  umut bulut’a yapılan hareket kırmızı kartmış bu şarlatana göre. hadi ordan sıyrık. umut öncelikle topa hakim bile olamamış. sırf denayer’in önüne geçmek için koşuyor ama top arkada kalıyor. yani top denayer’de aslında ama acemi denayer kolunu umut terbiyesizinin omuzuna koyuyor ve topun geride kaldığını anlayınca da umut kendini hooop yere bırakıyor. bence faul verilebilir ama verilmese de bir adaletsizlik teşkil etmez. çünkü dediğim gibi umut topun ilerisine geçiyor ve oradan topa hakim olması imkansız hale geliyor.

  bundan sonra sumudica benim gözümde bir “şarlatandır”

  (bkz: 22 ocak 2018 galatasaray kayseri maçı)
 • 83
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında ilk yediği gol ofsayt maça 1-0 yenik başlamış oldu.

  denayer ile umutun pozisyonunda ise net faul var. arenada olsa kırmızı vermeyen hakemi linç ederler.

  yani baktığında hakem hataları ile kaybedilen bir maç var ortada. bu maçın ikinci yarısında da resmen rakibini ezmişsin.

  bütün bunların üzerine az bile konuşmuş bence. ben olsam daha ağır konuşurdum.

  bir de ben böyle hırslı adamları çok severim. oynattığı futbol pozitif, ve elindeki malzemeye göre çok iyi iş çıkarıyor. bence alkışı hak eden bir hoca.
 • 84
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı'ndaki açıklamalarıyla alakalı...

  yediği ilk goldeki ofsayt ve benzerleri yüzünden sezon içerisinde galatasaray defalarca gol yedi, defalarca yediği golden oldu. bir defa açıklama yapmadı.

  umut bulut denayer pozisyonu içinse, bir defa kesinlikle penaltı değil, ortada bir hava topu mücadelesi var. arkadan gelen 2, yandan gelen 1 adam mevcut. umut topu kontrol dahi etmemiş. eğer faul kabul edilirse bile pozisyon en fazla sarı kart. onun dışında bence faul değil. çünkü doğru pozisyon alan oyuncu denayer. futbolda bir adamın koşu yoluna geçip durursanız ve rakip size çarparsa düşseniz bile faulü siz yapmış olursunuz. ancak denayer'in umut'a değen eli sıçrama pozisyonunda. umut kendini yere bıraktığı için itiyormuş gibi görünüyor. esasında faul almaya çalışmış ama hakem yememiş mevzu bundan ibaret. geçen sezon evinde ve dışarıda 12 penaltısı verilmeyen galatasaray tek sefer ağzını açıp ağlamadı. bu pozisyonda net şekilde ağlanacak, isyan edilecek hiç bir şey yok.

  kayserispor maç içerisinde yanılmıyorsam 2 sarı kart gördü. umut'un sarı kartının neyine itiraz ediyorlar anlamıyorum. feghouli kendisini iten rakibine dönüp baktı diye sarı kart gördü bu ülkede. hem de ali sami yen'de... diğer sarı ise öncesinde 2 sonrasında da 1 sarı kart görmesi gereken oyuncuya gösterilmiş haklı bir karttır.

  ha sumudica mı haklı, yoksa biz mi safız bilmiyorum. bana göre sumudica'nın daha az ağlaması, galatasaray'ın da daha çok ağlaması ve hakemden şikayet etmesi gerekiyor. türkiye gerçeklerinde kesinlikle saf kalıyoruz.
 • 85
  ligimiz için gerekli , başarılı bir teknik adamdır. yaptığı haraketler , mimikler şov niteliği taşısa da görsel olarak tribünleri ve taraftarı ateşleyen davranışlar olduğu için hangi takımın başında olsa sevilecek bir kişiliktir. futbol anlayışının korkak olmaması en büyük özelliğidir.
 • 86
  karşısındaki rakip fenerbahçe olsaydı, bu tepkileri karşısındaki tepkiniz ne olurdu merak ediyorum. coşkulu bir adam. renkli bir kişilik. iki maçta 7 gol yedi galatasaray'dan ve bu maçta* da ofsayttan gol yedi. tepkileri kendi standartlarında doğal bana göre. böyle teknik direktörler olsun ligimizde. hep ziya doğan suratsızlığına, bülent uygun seviyesizliğine, rıza çalımbay ciddiyetine maruz kalmayalım.

  ayrıca maçın 25. dakikasından sonra oyunu daraltması, sertleştirmesi ve ikinci yarı yaptığı hamleler ile başarılı bir maç çıkardığını düşünüyorum.
  (bkz: 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı).
 • 87
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı sonrası şov yapmıştır. başka bir şey değil. ilk gol için haklı ancak diğer hiç bir pozisyonda haklı değil. keşke badji'nin neden iki sarı kart görüp atılmadığını da anlatsaymış. ndaiye'ye yaptığı faul için özellikle yorumlarını merak ediyorum.

  şovmen teknik direktör. yılmaz vural'ın romen versiyonu gibi davranmıştır.
 • 88
  sumudica'ya neden şarlatan dedim? yediği ofsayt gole itirazını kabul ediyorum. umut'un pozisyonu bana göre asla faul değil ama faul olsa bile asla kırmızı kart değil.

  son ikibuçuk sezondur aleyhimize verilen kararları, verilmeyen oniki penaltımızı düşünün. başakşehirle oynadığımız kupa maçında ofsayttan yediğimiz golü düşünün. yine kayseri maçlarını alın izleyin hiç mi ofsayttan gol atmamışlar. hi mi haksız gol kazanmamışlar.

  şimdi bütün bunların ışığında, masaları yumruklayan, salyalar akıtarak galatasaray aleyhinde algı yaratan başka bir teknik direktör gördünüz mü? işte benim itirazım buna. itiraz etsin, ofsayt gole işaret etsin ama bu kadar aşırısı şarlatanlık değil mi?

  fenerli ve bjkli basın zaten sazan gibi atlamış pozisyona. bütün kanallarda ofsayttan attığımız gol bin kere tekrar edilerek gözlere sokulmuş. bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de bizim sözlükte adamın savunulması çok garip.

  başarılıymış, şov ve mimikleriymiş beni ilgilendirmiyor. başarılıysa kendi taraftarları sevinsin. ben, şarlatanlık yaparak bizim aleyhimize oluşturduğu algıdan rahatsız oldum.

  daha bu sezon, fener maçında verilmeyen iki penaltımızı, trabzon maçında fernando'nun ayağını kırmaya çalışan bero'ya çıkmayan kırmızı kartı düşünün. medya bu kadar gösterdi mi o pozisyonları. ofsayttan attığımız o gole lanet olsun. tek haram puan istemiyorum diye defalarca yazdım. ancak puanlarımızı çalanlara da, galatasaray'a haksızca saldıranlara da lanet olsun.

  insanı zıvanadan çıkarıyorlar arkadaş...

  (bkz: 22 ocak 2018 galatasaray kayseri maçı)