resim
Mario René Junior Lemina
Takım:OGC Nizza
Mevki:Önlibero
Yaş:28
Boy:1.84
Uyruk:Gabon
 • 2024
  kanayan yaramıza ilaçtır. orta sahaya sertlik ve tempo katar, en önemlisi de bana göre başımızın belası pas ile çıkma olayını en iyi yapacak oyuncudur. sırtı dönük topu alıp, gerekirse bir kaç kişiye çalımı basıp oyunu açma ustasıdır.
  berkan, lemina, gedson... bunlar var ya bunlar, hani ilkokulda gelene gidene çatarsın arkanda üst sınıftan abilerin vardır, bilirsin bi sıkıntı olursa onlar toplar arkanı, ha işte o rahatlığı verir önündekilere, kimse kerem defansa gelmiyor demez, morutanın pili 60 dakikada bitmez. arkasındaki oyuncuları hiç demiyorum bile, mangalı yakıp keyfilerine baksınlar. biliyorum bu mangalda yanan cicaldau oldu ama onu da fatih hocam düşünsün :)
 • 2025
  müzmin sakat olmayan, canı isterse oynayan futbolcu.

  türkiye ligi, sınırlarımız dışındaki ülkelerden bakılınca epey vasat bir lig. kendimizi biz ne kadar dev aynasında görsek de durum bu.

  isimli futbolcular, kariyerli teknik adamlar bizim ligimize gelince seviye düştükleri konuşuluyor avrupa basınında.

  drogba mesela galatasaray'ı eğlence gibi gördü. chelsea çağırınca koşa koşa gitti. sneijder buraya gelince kariyeri bitti dediler. gerçekten de bizden sonra futbolu bıraktı. rijkaard, del bosque mesela kariyerleri türkiye'den sonra pek ilerlemedi. yıllık 8 milyon euro verilen hiddink, milli takımdayken maçtan maça geliyordu türkiye'ye. o kadar isteksizdi.

  mancini kulüpten gitmek için gün sayıyordu. ilk fırsatta da isterseniz ben ayrılayım, söz size zorluk da çıkarmam dedi ve gitti.

  ribery kaçtı, falcao ciddiye almadı çin liginde oynuyormuş gibi davrandı.

  daha çok örnekleri var. lemina da bence nasılsa türkiye liginde oynuyorum diye kaytarıyordu arada.

  durum bana göre böyle.