• 1296
  galatasaray defanstan topla çıkabiliyorsa lemina’nın buna katkısı en az %30-40 civarındadır. sakatlığı dolayısıyla oynamayacağı 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında defanstan top çıkarma görevini üstlenebilecek 3-4 oyuncu var. bu alternatiflerin ikisi beklerden(mariano,saracchi), biri defanstan(marcao), diğeri ise orta sahadan(seri).

  bence ilk olarak en kötü alternatiften yani seri’den başlayalım. eğer seri’yi defansın arasına gömüp top almaya ve dağıtmaya mahkum ederseniz baştan bir facia olur. bunun en net örneklerinden biri daha ligin ilk maçında denizli’ye karşıydı. * seri 6 numara oy-na-maz. oynamamalı... üstüne yapılan her pres neredeyse top kaybıyla sonuçlanan ve defansif açıdan lemina kadar yükü kaldıramayacak bir oyuncu. özellikle fenerbahçe gibi efora dayalı bir takıma karşı. kaldı ki baskı yediğinde adam eksiltebilme yeteneği 10 üzerinden 9 olan lemina bile bu tip maçlarda hata yapabiliyor.

  ikinci tercih ise mariano&saracchi ikilisi.

  ikisi de oyun kurma yeteneğine sahip ofansif bekler. tabi burada saracchi’nin sakatlık durumu da şüpheli. eğer oynamazsa oyun mariano’nun kanadına yığılabilir. biz oynadığını varsayarak konuşalım. eğer dirar&tolga kanadı olursa tamamen beklerin oyun kurmamasına ve onları bozmaya yönelik bir stratejisi olur fenerbahçe’nin. burada önemli nokta ömer(onyekuru) ve feghouli’nin beklerine ne kadar yardım edeceği. özellikle feghouli geçtiğimiz maçlardaki performansına devam ederse savunma açısından sıkıntılı bir maç izleyebiliriz. fenerbahçe’nin sol kanadında her ne kadar rodrigues olmasa da, sol tarafa yaklaşan kruse ile fenerbahçe +1 oyuncuyu sağlayıp boşluklar yakalayabilir.

  son olarak marcao’ya değinmek gerek. marcao’nun defanstan rahat top yapamaması için ya kruse ya davedat’ın yoğun baskısı altında olacağı aşikar(belkide her ikisinin). bu görevi donk’un üzerine yıkmak işlerine gelir. sanırım marcao’nun da ilk kadıköy derbisi bu maç olacak...

  sonuç olarak, lemina pas kanallarında fazladan bir oyuncu olduğu gibi defansif yönden de takımın emniyet kemeriydi. bununla kalmayıp önündeki seri’nin de yükünü hafifleten bir oyuncuydu. oyunun başladığı yer, hareketlendiği yer tam olarak kendisiydi...
 • 1297
  badou ndiaye'nin charizard olmuş versiyonu. bir üst levele geçiş yapmış hali. gerek poziyon alış gerek topla çıkış gerek defansif özellikleri gerekse pas kalitesi updatelerini çok beğendik ama sürekli crash yapıp bazı günler çalışmaması en büyük bug'ı. bence bu bug giderilirse galatasaray formasıyla efsane olabilir.

  he bir de beyaz-sarı ağırlıklı teması güzel ama bu flamboyant tasarımı fiyatını yükseltiyor. tasarımını biraz downgrade yapıp değiştirip yıllık kira ücreti yerine direkt lifetime satın almalıyız.**
 • 1298
  kendisi hakkında resmi hesabımız dahil sakatlandı açıklamaları yapılmasına rağmen önümüzdeki pazar günü oynanacak olan derbide sahadaki yerini alacağını hissettiğim oyuncumuz.

  fenerde alex derbide yok!! dendikten sonra ilk 11 de çıkıp taş gibi oynadığı maçlar gibi bir olay bekliyorum. lemina'nın adalesini tutmaya başladığı pozisyonda herhangi bir darbe almamış olması, maçın son dakikası ve önde olduğumuz için zaman geçirmeye yönelik gibi gelmişti. orta derece zorlanma haberleri dışında da hiçbir bilgi göremedim yazılı veya görsel medyada. lemina'nın sürekli yaptığı paylaşımlar, sanki imalı bakışlar atıyor poz verirken.

  eğer böyle bir şey planladıysak, kadıköy deplasmanında hem lemina'dan yoksun kalmamış oluruz, hem de son dakikada kadroda lemina'yı görünce fenerin eli ayağı titreyecektir.

  tabiiki bunların hepsi, lemina'nın yokluğunun yarattığı travmayı kabul etmek istemeyen beynimin kurguladığı uydurma şeyler de olabilir. kim bilir...