• 1288
  bizden lemina, onlardan gustavo. her iki oyuncu da takımları için çok kritik seviyede. hangi takım, kimin yokluğunu hissedecek, göreceğiz. ancak gustavo, oyun zekası ve top tekniği ile fenerbahçe'de muadili pek olmayan bir adam. evet, lemina da benzer özellikleri ile bizde öne çıkan bir isim, ancak donk ile orayı tölere edebilme durumumuz var. fener'de emre de yok, gustavo'nun en iyi ikamesi.

  (bkz: 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 1289
  23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçı'nda eksikliğinin çok da önemli olduğunu düşünmüyorum. sonuçta 20 senedir kazanamadığımız bir deplasman. sneijder-drogba-melo'lu kadro ile gidip de kazanamamışlığımız var. zaten günün birinde kazanırsak bu çok absürd bir maç şeklinde olacaktır. o yüzden de bu maç özelinde lemina'nın çok etkileyeceğini düşünmüyorum. bir sonraki gençlerbirliği maçı ya da ligin geri kalanında 3-4 olmaması elbet sıkıntılı olacaktır ama fenerbahçe'yi yeneceksek lemina'sız da yeneriz 20 senedir yenemediğimiz yerde.
 • 1290
  gustavo’nun fenere kattığı; lemina’nın takımımıza katkısının baya aşağısında bence. gustavo’yu çok beğenen nzonzi ile kıyaslanırken gülüp geçenlerdendim.

  burda gustavo’nun kalitesi mesele değil lemina’nın nasıl bir azman olduğunu hala idrak edememiş takımdaşlarımız. biraz da melo sevgimiz gözümüzü kör ediyor haklı olarak ama ben böyle rahat top kapan, en geriden topla yara yara gidip hücum oyuncularına teslim eden başka bir oyuncu izlemedim türkiye’de.

  ne paralara ne şöhretler geldi geçti bu ligden. birçoğunun kimyası uyuşmadı. yabancı kaliteli bir futbolcu bariz şekilde fark yaratıyorsa kesinlikle peşi bırakılmamalı. keita, gomis gibi hatalara gerek yok. bu sadece bizim için değil her takım aynı ısrarı sürdürmeli. çok güvenerek transfer ettiğin adam bakıyorsun tırt çıkıyor. gerçekten enteresan bir coğrafya ve futbol iklimi burası.

  amasız fakatsız 26 yaşındaki böyle bir orta sahayı bırakmamalıyız.
 • 1291
  kesinlikle fenerbahce'nin plan yapmasini zorlastirmak icin oynayip oynayamayacagi aciklanmayan oyuncu.
  bence macta olup olmayacagi daha pazar gununden belliydi. bilerek ve isteyerek durumu net olarak aciklanmiyor ki olup olmamasi gercekten karsi takimin dizilisini etkileyecek onemde bir oyuncu.
  biz lemina'li ve lemina'siz kadrolar yaparken ne kadar buyuk farklara ulasiyorsak, fenerbahce icin de durum ayni.

  bu tarz seyleri eskiden fenerbahce cok yapardi. gokhan gonul her mac oncesi belirsiz olurdu mesela.
  bahsedilen sakatlikla 3 haftalardan falan bahsedilirken, sahaya cikip zimba gibi oynarsa sasirmam.
  hatta olmayan bir sakatlik bile yaratilmis olabilir. hersey olabilir su asamada.
 • 1292
  sezonun geri kalanında iki üç maç kaçırmasındansa, sadece fenerbahçe maçını kaçırmasını tercih edeceğim kilit oyuncumuz. çünkü derbide bir puan hiç ama hiç bozmaz bizi, onu da kim oynarsa oynasın alırız zaten. kaldı ki aynı hafta üstteki rakiplerin de puan kaybetmesi çok yüksek ihtimal. tabi aslında oynayacak durumda olup da bilerek açıklanmadığı yorumları da var.. sakın bidaha söylemeyin, neden mi? çünkü inanırım.
 • 1293
  stoperlerin arasına girerek bek oyuncularımızın ileri çıkmasına olanak sağlayan, üstlendiği görev itibariyle oyun yapımızı kökten degistirebildigimiz bir garip orta saha oyuncusu.

  ben fenerbahçe maçı özelinde oyun taktigimizin değişeceğini sanmıyorum. bunun yerine, kendisine verilen görev seri'ye aktarılacaktır. ömer bayram seri'nin yerine, onyekuru da ömer'in yerine gececektir.

  bu sezon* fatih terim'in seri'yi oyun kurulumu esnasında stoperlerin arasına gönderdiğine tanık olduk. fakat seri, bu görevi lemina'nin yarısı kadar bile yapamıyor. umalım ki bu görevi pazar günü eskiye nazaran daha olumlu bir şekilde kotarabilsin...