• 952
  sezon sonu başarı gelirse hikaye transferin son günü linnes'i kadro dışı bırakmak pahasına kendisini alışımızla başlayacak. ligin ilk yarısı temposuzluktan kırılan takımda kendisi de olmasa bugün çok farklı yerlerde olurduk.

  geldiği gün southampton taraftarlarının ''kendisini büyük takım oyuncusu zannediyor'' gibi bir şey dediği okumuştum ki çok haklılar. bu adam southampton'da oynayacak biri değil. oynayacağı takıma galatasaray olur, marsilya olur, lazio olur. bu adam devre arası ligler tatile girince evde formayla dolaşıp ''sabırsızlanıyorum 2. yarı başlasın'' diyen bir adam. bunu şov için yaptığını düşünmüyorum. gerçekten sahaya çıkmak istiyor. sahada rakibe basmak, olay çıkarmak, tribünleri ateşlemek istiyor. içerde 50 bin kişiye oynayacağımız derbilerde kendini parçalayacağından eminim. bu adam böyle bir adam. bu sebeple önümüzdeki yıl yine kiralıkta olsa bizle olma ihtimali yüksek. bizle olmasa bile southampton'da olmayacak, orada bu performansı veremeyecek. başka bir yere gitse bile onyekuru gibi ilk fırsatta dönmeye çalışacak çünkü burada kendisi gibi futbolla yatıp kalkan manyaklar olduğunu gördü. bu adam %100 gs oldu bile. seni çok seviyorum mario.

  https://pbs.twimg.com/...qBWAAEie-6.jpg:large
 • 953
  1 eylül 1993 libreville/gabon doğumlu merkez orta saha ve ön libero oyuncusu.

  tam bir başak burcu erkeği. kendim de başak burcu olduğum için rahatlıkla söyleyebilirim, ideal erkek tipi :(

  2019-2020 sezonu yaz transfer döneminin sonunda martin linnes vs mariano filho tercihi yapmamıza sebep olan fırsat transferi.

  lorient'de başlayan profesyonel futbolculuk kariyeri 2013 yazında marsilya kulübüne transfer olarak sıçrama yaptı. burada oynadığı oyunla juventus'un dikkatini çekti ve paul pogba'nın alternatifi olarak düşünülerek transfer edildi.

  juventus'ta çok fazla orta saha oyuncusu olması ve lemina'nın inişli çıkışlı performansı sebebiyle 2017 yazında 17,25 m euroya southampton'a satıldı.

  2 yıllık premier lig kariyerinin ilk yılında sezon başında düzenli oynarken sezon sonuna doğru yaşadığı inişili çıkışlı performansı sebebiyle aldığı süreler düştü. bazen oynadı bazen kadro dışı kaldı.

  2. senesinde ise yani 2018-2019 sezonunda ise, çok iyi bir kamp dönemi geçirip ilk 14 hafta ilk onbir başladı ve 1 maç hariç tamamında 90 dk süre aldı.

  gayet iyi giden performansı yılın ortasında yaşadığı sakatlıkla (karın kası gerilme) sezonun son haftalarına kadar oynayamamasına neden oldu. son maçlarda biraz süre alsa da hazır değildi. ağır bir sakatlık geçirmişti.

  lemina'nın istikrarsız oluşu, potansiyeline ulaşmasına mani oldu.

  2019-2020 sezonu yaz transfer döneminin son gününde ise nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde transferi gerçekleşti ve takımımıza katıldı.

  https://www.galatasaray.org/...galatasaray-da/44784

  --- alıntı ---
  galatasaray sportif aş, profesyonel futbolcu mario lemina’nın geçici transferi üzerine kulübü southampton football club limited ile anlaşmaya varıldığını kap'a bildirdi.

  galatasaray sportif aş'nin kap'a gönderdiği bildirim şu şekilde:

  "profesyonel futbolcu mario rene junior lemina ve kulübü southampton football club limited ile oyuncunun 2019-2020 sezonu için geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. buna göre, futbolcunun kulübüne net 1.000.000 euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir. yapılan anlaşmaya göre 30.06.2020 tarihine kadar şirketimizin net 16.000.000 euro transfer bedeli karşılığında oyuncuyu satın alma opsiyonu bulunmaktadır.

  futbolcuya ise 2019-2020 futbol sezonu için net 2.050.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir.

  kamuoyuna saygıyla duyurulur."

  --- alıntı ---

  açıkçası bu yaz transferine en şaşırdığım ve en sevindiğim isimlerden birisi olmuştu.

  tabii ki yaz kampı yapmamış olması, sakatlığın etkileri vs derken sezona hiç hazır girmedi ve oynadığı maçlarda erken çıkmak zorunda kaldığı veya sakatlanıp oynayamadığı maçlar oldu.

  oynadığı kısıtlı sürelerde ise birkaç yıldır galatasaray orta sahasında olmayan hem kesici, hem atletik hem de pas kalitesi yüksek bir oyuncu profilini bize izletti.

  felipe melo'dan sonra bu bölgede oynayan ndiaye, fernando reges, belhanda, seri, nzonzi gibi oyuncuların hiçbirisine benzemeyen ama hepsinin en iyi olduğu şeylere sahip modern bir orta saha oyuncusu olduğunu gösterdi.

  ilk devrede kendisinin de bir var bir yok olması ile puan durumunda istediğimiz yerden uzakta kaldık ama ligin 2. yarısına çok iyi girdi. zaten uzun süredir söylüyorum bizim şampiyonluğumuz radamel falcao ve mario lemina'nın bu devre sahada ve formda olmaları ile mümkün.

  bunlara tabii ki takımın kalanının da vereceği katkı ile yüksek bir puan ortalaması yakalayıp şampiyon olabiliriz.

  dün kendisi için şey yazmıştım;

  "şüphesiz ki o felipe melo'yu görmeyenler ve ona doyamayanlar için gönderilmiştir"

  dilerim 2020 yazında southampton'ı bir şekilde ikna eder kendisini tekrar kiralar ffp bittiğinde de bonservisini alırız.

  bazen iyi oyuncular gelir ama takımla dokusu tutmaz, uyum sağlayamaz. bazen de iyi oyuncular gelir, efsane olur.

  işte mario lemina bizde efsane olma potansiyeli olan muazzam bir oyuncu.

  taraftarla kurduğu bağ, sahada her şeyini vermesi ve kalitesi onu bizim için daha da özel yapıyor...

  işte karşınızda süper mario lemina!

  https://streamable.com/de53m