• 1345
  keşke 2020-2021 sezonunda takımımıza katılsa ve diagne-balotelli ikilisiyle çift forvet oynasak. dosta da düşmana da korku salsak.

  amann ne olcak, en fazla antremanlarda kavga, tesislerden eskort falan çıkar zaman zaman. golden sonra saha içinden instagram canlı yayını falan da açarlar. tüm bunlarda bu şekilde bir tecrübeyi yaşamak adına katlanılabilir bir diyet bence. zaten her sene 30 farklı adamla 30 farklı taktik deniyoruz bir senede böyle olsun anasını satıyım nolcak.

  hadi bakalım

  (bkz: var bi hayalimiz)
 • 1351
  içinden geçer, donunda sallar diye diye yakında kulüplerin yokluktan giyeceği don kalmayacak. bize lazım olan isim; genç, uyumlu, kulübe yakışır tavır ve davranışlar sergileyen, sürekliliği olan, futbol hayatında bizden sonraki aşamada daha büyük lig ve kulüpleri hedefleyen, bu doğrultuda üzerine koyarak ilerleyip kendini geliştirebilecek, mesleğine saygısı olan isimlerdir.

  fatih hocam adam eder cümlesini bir kez daha duyarsam artık pes ederim. diagne yetmedi di mi? veya falcao da bu sene içinden geçiyordu ligin di mi? avrupa'da sükse yaratıyorduk falan. hatırladığım kadarıyla paris ve madrid deplasmanlarında en azından beşiktaş kadar gol yemedik diyorduk içimizden. attığın gol 1, yediğin gol 14. allah aşkına ona buna üçer beşer milyon euro saçtık da n'oldu? yok makas çok açıldı; yok paris, madrid zaten çok güçlü diyeceksen neden bu transferler yapıldı? daha düşük maliyetli, genç ve hırslı isimlerden oluşan bir kadro olsaydı ne kaybederdik?

  sattığın kadar alabiliyorsun; o nedenle genç isimlere yö-nel-mek zo-run-da-sın.

  nagatomo, mariano, falcao, babel...günü kurtaralım dedik; peki şimdi n'olacak?
 • 1357
  asla ve asla almamamız gereken oyuncu.

  burası rehabilitasyon merkezi değil, hoca da psikiyatr ya da psikolog falan değil.

  kendisini almaya kalksak bilmiyorum bonservisi var mı, ama yoksa bile senelik 5-6 milyon € ister, sonra da vurdumduymazlıklarına devam ederse görürüz şamatayı.

  kulübün akıllanması gerek, işimizi garantiye almamız lâzım ve zaten kulübün mâlî durumu da ortada, öyle sağa sola saçacak para da yok ne yazık ki. 1.5 milyar tl borç devasa bir miktar.

  şampiyonluk falan güzel şeyler de yarın sahaya bile çıkamayacak bir galatasaray'ın olmasını istemiyorsak bu borçları bir şekilde azaltmamız gerek.
 • 1358
  falcao'dan da diagne'den de daha büyük kazık olur. şurada kendisini isteyenler oturup 2 3 maçını izlese zaten istemezler. falcao için 10 defa uzun uzun gelmemeli diye entry yazdım. bu entrylerin en az yarısında porto'dan beri adamın hayranı olduğumu belirttim. ben bunları yazarken başkaları da transfermarkt sitesinde yer alan istatistikleri ve instagram'daki karın kaslı fotolarını paylaşıp gelsin dediler, sonuç ortada.

  hiç risk aldık tutmadı vs. edebiyatı yapmayın. risk dediğin şey tutma ihtimaline binaen alındığında riasktir, yoksa aptallıktır. falcao'nun tutma ihtimali yoktu. neden olmadığını uzun uzun anlattım. sakatlanmasını vs. bir kenara koyalım, bana falcao'nun sağlıklı olarak oynadığı maçlarda 10 metre top sürebildiği bir anı gösterin kafi. bacaklarında o gücün olmadığını falcao biliyor, ama siz bilmiyorsunuz. aç bu adamın atletico formasıyla attığı gollere bir bak, sırtında stoper sürüklüyordu bu adam topla giderken. sonra da aç, monaco ile attığı gollere bir bak. o porto'daki, atletico'dakki falcao'nun yarısı gelseydi yıllık 7 milyon euro çok değildi çünkü tek başına sana 3 4 naç alırdı ve biri de derbi olurdu. ama şimdiki falcao kurnaz, pozisyon bilgisi üst düzey, zeki bir golcü sadece. zaten kaçırdığı golleri baksan bile anlarsın eski falcao olmadığını.

  bu balotelli denen deli de öyle. uzun top atarsın indirir, kontrol eder sağa sola verir. başka da bir bok yapmaz. her yerden kaleye vurur, her frikiği bu kullanır. sene de 10 15 tane de gol atar. ama anlamadığınız şu, falcao'da da anlamadığınız aynı şeydi;

  biz forvetten sadece 15 20 gol atmasını beklemiyoruz. mesele o olsaydı en kötü umut bulut bile bir sezonda 10 golün üzerinde atardı zaten. yahu biz sezona 15 golü cebinde başlayan burak yılmaz'ı beğenmedik, istemedik. mesele sadece gol sayısı değil yani. oynayacağın oyuna göre forvetinden başka katkılar da istiyorsun ya hani, işte o katkıları sana balotelli veremez; falcao da veremezdi, veremedi de.
 • 1361
  aman lütfen oynasın diye gözünün içine bakacağımız, karşısında el pençe divan duracağımız hiçbir adam istemiyorum ben artık. messi dahil. bizde sözleşmeli efendi, usturuplu olanının sakatlık kaynaklı maç kaçırmasına tahammülümüz yok, bir de işi gücü bırakıp kendisinin tahriklere kapılmamasını sağlamakla, kışkırtılacağı derbilerde kırmızı görmemesini sağlamakla mı uğraşacağız? dünyadaki tek kaliteli golcüler minimum 6-7m € maaşa mı oynuyorlar ya da analarının karnından büyük yıldız olarak mı doğdular? yok mu arkadaş bunların 18-25 yaş aralığındaki ucuz ve başarıya aç halleri? deniz bitti abicim, önceden de yüksek seviye borçluyduk ama bir şekilde borç borçla dönebiliyordu, sponsorlar futbola kaynak ayırıyorlardı türkiye'de. şimdi ne borç borçla dönüyor ne de kulüplerde gelir namına birşey kaldı. hala daha yüksek maliyetli yıldız transferi isteniyor üstelik de sorunlu futbolcu tanımının günümüzdeki en popüler karşılığı olanı. internette yönetime gaz vere vere adamları da baskı altına alıyor taraftarlar. bu durum hem röportaj sayıları ve ilgi arttığı için işlerine geliyor, olası başarısızlıkta "takıma şunu getirdim daha napayım?" argümanıyla işin içinden sıyrılma imkanı doğuyor. sanki cebinden getirmiş gibi kimin paralarıyla kime caka satıyorlarsa o da ayrı konu.

  bu tarz istekleri görünce ülke futbolunun geleceğine dair karamsarlığım daha da artıyor, çok yazık.