• 1274
  faal futbol oynayanlar arasinda galatasaray formasiyla kimi görmek istersiniz sorusuna cevap olacak gana asilli italyan forvet. fenerbahçe deplasmaninda son dakika atacağı muhteşem vole golü sonrasi formasini cikartip taraftara koşmasini hayalimden alikoyamadiğim dengesiz yetenekli futbolcu. 33 yaşındaki falcao yerine 28 yaşındaki balotelliyi sabaha kadar yeğlerim. annemizin liginde istatistikleri ve rakipleri darmadağın edeceğini düşünüyorum. ayrica gündemimizde olan samatta ile yaş farki sadece iki. kupalar yetenekli oyuncularla kazanilir. maliyeti ne olur bilmiyorum ama cl grubunda iki maçı alsa maliyetinin yarisini çikaracak oyuncu.
 • 1280
  kendisi eğer tekrar futbol oynamak istiyorsa en doğru yer fatih hocanın elindeki galatasaray. diagne yerine bin kere bu adamı tercih ederim bu adam güzel bir sezon geçirse avrupa kapısı çok açık çat diye satarsın zorlanmadan. keşke kafasını verecek olup, takımımızın planları dahilinde olsa diyorum ama zor iş. fatih hoca transferine ne der muamma. umarım kafasını toplamış, kulaklarını dışa kapamış balotelli'yi ileride bir gün parçalı ile görürüz.
 • 1282
  menajeri mino raiola’dır. bakın her transfer döneminde bunu yazmak durumunda kalıyorum ama bir kere daha söyleyeyim; menajeri mino raiola’dır.

  mesela jorge mendes de meşhur paragöz bir menajer, ama sürekli kulüp ile sorunlar yaşatan, çıkıp menajeri aşağılayan falan bir tip değil. getir dersin getirir, sat dersin satar; bildiğim kadarıyla her sene her sene transfer yapıp para kazanalım gözüyle olaya yaklaşmaz.

  raiola ise elinde imkan olsa oyuncularını aylık kontratlarla kulüplere satan, oyuncusu a kulübünden b kulübüne gitsin diye 2 maç iyi oynayan adama 140 gün güzellemeler yaptıran bir adam.

  dolayısıyla, 5 m euro’dan az bir imza parasına, senede de 7-8 milyon eurodan az bir rakama balotelli için türkiye’ye gelmez bile. bu paralar da iyimser olarak en düşük paralar.

  gelelim oyuncu özeline. yetenekli olduğunu tartışamayız ama şöyle de bir gerçek var. balotelli prime döneminde bile %50-50 bir oyuncu. a takımda istikrarlı bir forvetiniz varsa ve mali durumunuz iyi ise mücadeleye girmesi için alınmasında en ufak bir sakınca yok, ancak hedefi olan bir takımın “gel 1. forvet oyna” dememesi gereken bir adam.

  şu anda deli kontenjanımız yeterince dolu; bize ne alıp ne vereceğini (elbette her transfer risktir ancak daha istikrarlı kariyere sahip topçular var) bildiğimiz bir adam lazım; zira hoca hangi birini adam edecek?