• 2481
  mariano'nun üstüne değil takımda ligde bek yok olduğunu her fırsatta söyledim. bunu oynamadığı her maç daha iyi anlıyoruz. sorumluluk alan adam hata yapar, gizlenen, toptan kaçan, aman tadım kaçmasıncılar birkaç maç sırıtmaz ama sonra bütün defoları ile ortaya çıkar. istatistiklere göre linnes'in mariano'dan savunma anlamında da bir artısı yok.

  kiminin gidince ne kadar işe yaramaz olduğu ortaya çıkar serdar aziz gibi hele üzerine marcao gibi biri gelince;

  kiminin de ne kadar iyi topçu olduğu ortaya çıkar yerine martin linnes oynayınca.
 • 2482
  kendisini övmek için linnes'e gömmeye gerek yok. kendisi zaten linnes ile farklı sınıfların oyuncuları. genç bir mariano dünyanın her takımında bek oynayabilecek yetenekte, teknikte, zekada bir oyuncu.

  ben taylan'ı da ömer'i de severim savunurum. çünkü bu adamlar iyi bir takım içerisinde sırıtmadan işlerini yaparlar. nitekim bugün yetersiz görülen ömer bir ara ilk 11'e ismi ilk yazılması gereken adam diye tanımlanıyordu. her neyse, linnes bana gore ömer'den de taylan'dan da daha iyi futbolcu. çok iyi oynadığı maçlar, derbiler de vakidir.

  fakat mariano özel bir oyuncu. berbat oynadığı maçlar da oldu ama bu onun özel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. yetenek çok başka bir şey bie spor dalında. mariano yetenekli bir adam ne var ki; çalışmak yeteneği yener, eğer yetenek çalışmazsa.

  bir de artık yaşlandı ne yazık ki kendisi. katkıları için teşekkür edip sezon sonu yolları ayırmak gerek. yoksa kalırsa elimizde patlar.