• 2431
  ben gerçekten bazı şeyleri anlayamıyorum. adam ligin en iyi sağ beki ve şu keşmekeşin içinde taraftar kendisini gönderip daha gencini almakla kafayı bozmuş.

  alamazsın hacı abi, peşin peşin söyleyeyim ben sana. bu adamın sezonun ilk yarısında sendelemesinin tek sebebi; linnes'in son anda kadro dışı kalıp şener'in sakatlanmasıyla 3 kulvarda tek başına kalmasıydı. adam bi' ara resmen lig, kupa, şampiyonlar ligi'ni götürmeye çalıştı. haliyle performansı da düştü. 2. yarı tek kulvarda kalmamızla birlikte neredeyse her maç asist yapmaya başladı. asistleri haricinde de gayet iyi oynuyor. böyle bir durumda kendisiyle kesinlikle sözleşme uzatmalıyız.

  yaşı ve covid-19 süreci nedeniyle maaşında da indirime gideceğini düşünüyorum. umarım hoca doğru kararı verir.
 • 2432
  takımımıza transfer olduğu 2017-2018 sezonunun ikinci yarısında sakatlandığından beridir gözle görülür şekilde düşüşe geçen sağ bekimiz. oyun aklı yüksek, ayağı kaliteli bir oyuncu ancak eğer defansif orta sahaya veya pasör 3. stopere falan evrilmeyecekse - ki defansif meziyetlerine bakarsak bu ihtimaller pek mümkün görünmüyor - mevcut fiziksel kapasitesi süper lig seviyesi için bile yeterli olmayacaktır. dolayısıyla kendisini 3 sezon boyu oynatıp iyi kötü katkı almışken, sözleşmesinin bitmesiyle ayrılmamız doğru olacaktır.

  edit: yazım hatası giderildi.
 • 2434
  iyi olduğunda izlemesi çok keyifli bir bek ama kötü hali hiç çekilmiyor. en önemli özelliği geriden oyun kurabilmesi ve bu özellik kapalı savunmaları açmayı çalışırken iyi bir avantaj sağlıyor ama şampiyonlar ligi seviyesinde fizik gücü yüksek bir takım (real madrid ve psg'yi geçtim, brugge mesela) önde bastığında geriden oyun kuramadığı gibi tüm defansif defoları çıkıyor ortaya ve hızlı kanat oyuncularıyla maden gibi işliyorlar bölgesini.

  bu sezon şampiyon olur da şampiyonlar ligine kalırsak ve yine ilk 11 için düşürsek gelecek sezon yine avrupa'da zayıf karnımız olur ama ligde de çoğu maçta katkı verir. mariano'nun kalacaksa sezonluk 15-20 maç için planlama yapılarak, rotasyon oyuncusu olarak kalması en doğrusu olur ama bek bölgesi için 2 yabancıyı feda etmek mantıklı mı ya da ülkesine dönmek isteyen mariano, az maaşı ve yedek oyuncu olmayı kabul eder mi bilemiyorum.

  tüm bunları göz önüne aldığımızda, gelecek sezon için eğrisiyle doğrusuyla mariano'lu veya mariano'suz bir planlama yapılmasında ben hiçbir sakınca görmüyorum.