• 2144
  her şeyi anlıyorum da kendisinden iki yaş büyük gökhan gönül kadar bile oynayamamasını aklım almıyor. bir de gökhan gönül daha çok fiziğe dayalı bir oyun tarzına sahipken, kendisinden daha çok beklenen tekniğe dayalı bir oyun. yani fiziksel anlamda gerilersin anlarım da, teknik olarak nasıl bu kadar gerileyebilir bir futbolcu?

  gökhan gönül'ün 35 yaşında fiziksel olarak hala katkı verebilmesi mi yoksa mariano'nun 33 yaşında bu kadar bitik olması mı daha şaşırtıcı, gerçekten karar vermek zor.
 • 2145
  kalite düşüşü sadece atletizmini kaybetmesiyle açıklanamayacak futbolcu. başlıkta verilen gökhan gönül örneği hariç geç yaşlarına kadar çok üst seviyede oynayan dani alves, filipe luis, pablo zabaleta gibi bir sürü örnek aklıma geliyor. defansta pozisyon alma yeteneği, ayağı, pasları vs. her şeyi tamamen yok olmuş durumda. herkese yangıncılık yapmayı sevsek de bu takımda gerçekten kesinlikle galatasaray seviyesinde olmayan birkaç oyuncudan biri.

  benim tahminim belirli bir yaşa bağlı atletizm kaybından dolayı kendine güvenini kaybettiği, ve mental olarak çöktüğü yönünde. kendisine toleransım şahsen sıfır. bize gelmeden önce ciddi ciddi brezilya milli takımı rotasyonunda düşünülüyordu, bence özellikle ilk senesinde gayet iyi bir bekti. belki ismi sayesinde içinde bir katar vs. transferi kalmış olabilir, fakat maaşı da düşünüldüğünde bu takımın açık ara en büyük boş yükü, ve acil elden çıkması lazım.

  futbolcu olarak bitmiş olsa da kendisinin karakteri hakkında duyduğum şeyler hep iyiydi. gerçekten düzgün bir insanmış hissi verdi hep. eğer kariyerinin devamı olacaksa önünün açık olmasını dilerim.