• 1702
  sağ bekin selçuk inanı. tecrübeyse tecrübe, bitiklikse bitiklik hiç bir farkları yok. koşamamak, yetişememek vesaire bir bekin kariyerinin bittiği noktadır bana göre. doğru pozisyon alırsın, uzun ve nokta atışı, ayarlı pasların vardır ve bu özelliklerin sayesinde bek olarak devam edersin anlarım ama ne pas şiddeti ayarlı, ne pozisyonunu koruyabiliyor. maç içinde çoğunlukla yanlış zamanda yanlış yerde. maç içinde bir iki olumlu hareket yapınca herkes hemen tav oluyor ama her zaman nzonzi, lemina veya luyindama kurtaramaz mariano'yu.
 • 1703
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçının sonlarına doğru nihayet oyundan alınarak bundan sonraki maçlarda umuyorum daha az oynayacak veya oynamayacak oyuncudur.
  defansif olarak zaten sürünüyor.
  ofansif olarak da ileri gidiyor alıyor topu geri aldığı adama veriyor bu arada bir bosa kaçayım yok ayni yerinde çizgide öylece duruyor. takım da buna top atacam derken topu kaptırıyor hop geri kaleye koşacağız derken bitiyor.
  umuyorum 2019 2020 sezonunun devre arasında kendisi ile vedalaşırız.
  kendisini neymar, mbappe, hazard karşısında falan hayal edince karnıma kramplar giriyor
 • 1704
  kendisinin fiziksel olarak profesyonel futbol için yetersiz olduğu bariz. ancak benim için asıl problem; mariano'nun fiziksel yetersizliğini bilerek onu oynatmak, oynatırken de oyunu hala onun üzerinden kurmaya çalışmak. yavaşlığı ve eski gücü olmadığından ondan beklenen teknik özelliklerini kullanarak yapması istenen, oyunu rahatlatması beklenen pozisyonlarda isteneni veremiyor. çizgiye inmediği için ortaları rakibi zora sokamıyor. ceza sahası yayı hizasından yaptığı ortalarını genellikle kaleye doğru değil ceza sahası yayına doğru kavisli bir şekilde kesiyor ki bu da forvertlerin topla buluşmasını zorlaştıran bir durum oluşturuyor. defansif olarak felaket durumda olması konusunda kimsenin şüphesi olduğunu düşünmüyorum. fiziki yetersizliği sebebi ile adam kaçırma, ofsayt bozma gibi problemleri hep yaşıyor, bizlere de yaşatıyor. linnes'in olmadığı şu durumda şenerin yerine oynatılması gerektiğini düşünüyorum. şener'in fiziki durumu yeterli ise defansif anlamda luyindama'nın yanında sağ tarafı kapatmamız konusunda yardımcı olacaktır. şener'in kadroda yer almasıyla da ikinci forvetimizi yedeklerde bulundurabiliriz. maç içerisinde lemina'nın da sağ beke kaydırılması ile şener'e alternatif oluşturulabilir.
  hem oyun içerisindeki yetersizliği hem de taktiksel müdahele açısından engel oluşturması sebebi ile mariano'nun artık dinlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. belki fiziksel yükleme ve dinlenme dönemi sonrası ikinci yarı bize faydalı olabilir ancak şu an için ilk 11'i geçiyorum kadroda olması bile bize engel olmaktadır.
 • 1706
  18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçında sekerek çıkan oyuncumuz. yine adele sakatlığı yaşamış olabilir. henüz resmi bir açıklama ya da çıkan bir haber yok. ancak sakatlanmış ise bol bol şener'i izleyeceğiz demektir. getirileri olduğu gibi götürüleri de olacak bu durumun. şener çok daha hızlı, dripling yapabilen bir oyuncu ama pas konusunda mariano'nun yanına yaklaşamaz. bu da oyun kurulumunda bizim ekstra zorlanmamıza neden olacaktır. sürekli topun bizde olduğu ve bindirmelerin lazım olduğu bir maçta işe yarayabilir ama önde baskı yapıp pasla çıkmamıza engel olmak isteyen bir takıma karşı şener çok büyük sorun olabilir.

  ekleme: 19.09.2019 tarihli idman raporunda sakatlığı ile ilgili bir bilgi yok. eğer oynamazsa tamamen teknik heyetin tercihlerinden kaynaklı olacaktır.

  https://www.galatasaray.org/...eylul-persembe/44915
 • 1707
  yetenekli mi yeteneksiz mi bir türlü karar veremediğim sağ bek. (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı)nda ve daha önceki maçlarda da hücumu ile övüldüğü halde takımına hic bir katkı sağlamamıştır. kendisinden tabii ki nefret etmiyorum ve evet iyi maç çıkardığı da oluyor lakin şuan takımın aksamasının ana sebeplerindendir. kendisi oyun kurulumuna katılmaya çalışıyor ama pas kalitesi aşırı düşmüş. orta saha çizgisinin orada topu alıp feghouli'ye rakibin bacak arasından pas atma fetişinden de sıkıldım artık.
 • 1708
  yaşlandıkça oyun aklını kaybetmeye başlamış futbolcumuz. (bkz: 18 eylül 2019 club brugge galatasaray maçı)nda kaç pozisyonda önü boşken çizgiye inmek yerine kafayı kaldırıp içeri orta kesmeyi denedi. izbandut club brugge topçuları arasında kaybolan falcao eminim maçtan sonra daha yüzünü bizim sağ kanada dönmez. gerçi sola döndüğünde de pek farklı senaryo yok ya neyse.. linnes'in tırnağı olamayacak futbolcudur, iyi günler.