• 1590
  kesinlikle savunma performansı olarak sıkıntılı bek oyuncumuz. ama takımın hücum oyununda, oyunu kurmasında gerçekten önemli paya sahip. genel olarak takımların bize karşı kapanacağımı düşünürsek kendisinin hücum performansını daha etkili hale getirmesiyle sezonu götürebiliriz. tabi gönül isterki komple bir bek ile değişikliğe gidebilseydik ama şu şartlarda ve kalan sürede pek mümkün gözükmüyor.
 • 1593
  seri ve nzonzi beklerle oynamaya alışık oyuncular ve bizim beklerimiz maalesef aktif değil.. mariano dünkü maçta (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı) fatih hocayı resmen çileden çıkardı. kaç defa kendisi de feghouli de koşması gereken yeri gösterdi. kapalı savunmaları açmamız için iyi hücumcu beklere ihtiyacımız var hangi diziliş olursa olsun.. özellikle feghouli ve babel gibi 2 statik kanadımız olunca delici özellikli bek bas bas bağırıyor.. linnes bu kadar mı kötü ki şu mariano yerine oynayamıyor :(
 • 1594
  oynamaması gereken oyuncumuz. iç sahada dahi zorlanırken deplasmanlarda çok daha zor durumların içinde kalacaktır. yerine linnes düşünülebilir fakat onun da yeterliliği tartışılır. kaldı ki sol tarafta daha iyi performans veriyor. şener'den ise bir beklenti içine girmek de ne derece doğru olur bilemiyorum. açıkçası kalan kısıtlı süre içinde bedava kiralayabileceğimiz bir sağ bek bulabilirsek kontenjanda yer açmak için kendisinin lisansını iptal etmeyi dahi mantıklı bulabilirim. şu aşamada sahada olması yarar değil zarar veriyor maalesef.
 • 1595
  savunmada marcao ile beraber oyun kuran, topla çıkabilen iki oyuncumuzdan biri, mariano'yu da oynatmayalım da savunmadan muslera'nın adrese teslim vuruşlarıyla, luyindama'nın oyun görüşü ile, yuto' nun yaldır yaldır bindirmeleri ile çıkarız artık.
  mariano yaşlanmış olabilir de, sorun bu adamın yaşlılığı mı, yoksa takımın hatlar arası bıraktığı delice boşluklar mı.
  ilk yarı emre mor, ikinci yarı feghouli hiç yardım etmedi denebilir, oysa ikisi de otuz altı ama "yaşlı" babel yuto'ya çok yardım etti.
  konyaspor nagotomo'yu bilerek boş bırakıp, mariano üzerinden oyun kurdutmamaya çalışmışken, yine sadece oradan gidebildik ama haklısınız sorun mariano.
  (bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)
 • 1596
  yaşı itibariyle 90 dakika tempolu oynaması imkansız. hücuma çıkarken geri dönmelerde sıkıntı yaşıyor ve bu da ister istemez orta saha ve stoperlere ekstra efor sarfettiriyor. belki içerdeki maçlardaki çok büyük sorun olmaz ama deplasman maçlarında ciddi problemler yaşayabiliriz. hoca antrenmanlarda kendisinden memnun olmasa oynatmaz ama yerine en kısa sürede şener veya linnes’in oynamasını bekliyorum.
 • 1598
  bende de farklı bir düşünce var. bir bekimiz hücum beki ise diğer bekimiz savunma beki olmalı. bizim bekler ne beki ben bilmiyorum. nagatomo gidiyor geliyor eyvallah ama sonuç yok. mariano gidiyor ama gelemiyor. geldiğin de ise savunma sıfır. ama bu adamlar kaliteli adamlar. takım kötü olduğu için onlar da sırıtıyor.

  dün yediğimiz tarihin en salak golünü tekrar tekrar izleyin. sonra o pozisyonun 1-2 dakika öncesini izleyin. ben maç içerisin de oraya çok tutuldum. jimmy girdikten sonra mariano ile çok tartıştılar. golü atan adam 2-3 dakika boyunca hep o bölge de durdu. mariano hep luyindama'nın arkasında durmaya çalıştı, bir taktik mi bilmiyorum. o sıra da jimmy'i uyardı hep, sağ bekte dur, adamı bırakma diye. jimmy de hayır sen dur, ben kontra atağa çıkacağım gibi hareketler yaptı. 1-2 dakika tartıştılar. sonuç aynı yerden gol geldi. dün de dediğim gibi büyük takımsan bu golü yemeyeceksin.

  her zaman sizden farklı olarak beklerimizin savunma beki olmasını istemişimdir. hücumdan ziyade savunma daha önemli çünkü. fenerin istediği kolarov, bizim eski oyuncumuz capone gibi. ne kadar az gol yersek o kadar özgüvenin artıyor. ama bize ligin en kötüsü bile istediği zaman gelip gol atabiliyor. nasıl çözecek hoca bilemiyorum. dünden beri uyumadım, gözlerim kan çanağı. canım çok sıkkın.
 • 1600
  tum hucum varyasyonumuz kanat uzerine kurulu. ve cogunlukla da sag kanati kullaniyoruz. yani bu adamda hucumda bir nevi oyun kurucu olarak oynamasini bekliyoruz. ilk senesinde hatirlarsiniz kendisi hakkinda bunu derdik siklikla. mariano galatasaray'in gizli oyun kurucusu gibi oynardi. sorun su ki adamin asli mevkisi defans. adam yaslandikca bu tur bir oyun icerisinde mariano cok siritmaya basladi dogal olarak. ben kendisinin bu sezon cok isteksiz gorundugunu soyleyerek tenkit etmistim epey ancak sikinti bizim oyun kurgumuzun cogunlukla mariano uzerinden olmasindan kaynaklaniyor. biz 33 yasindaki bir adamdan tum hucum aksiyonlarimizin icinde var olmasini, ayni zamanda iyi savunma yapmasini, ve savunma-hucum arasinda durmaksizin tempo yapmasini bekliyoruz. bunu 22 yasindaki alex telles bile yapamiyordu, garibim mariano nasil yapsin.